Menu
RSS
Wojewódzki finał LZS. Trudne zwycięstwo – relacja trenerki

Wojewódzki finał LZS. Trudne zwycięstwo – relacja trenerki

  • Mateusz

Wojewódzki finał LZS. Trudne zwycięstwo – relacja trenerki

Wojewódzki finał LZS w halowej piłce nożnej dziewcząt odbył się 24 marca 20107 roku w Działoszynie. Do rywalizacji stanęło 12 drużyn podzielonych na 4 grupy. Do kolejnej fazy turnieju wychodziły tylko zwyciężczynie.

Dla nas emocje zaczęły się już w drodze, kiedy to musiałyśmy uprzedzić telefonicznie organizatorów, że z przyczyn od nas niezależnych, możemy się spóźnić. Na miejsce dotarliśmy o 10:00 i przekazano nam informacje, że gramy pierwszy mecz „prosto z busa”, chociaż według planu rozpoczęcie zawodów powinno odbyć się o godzinie 10:15. Tym większe było nasze niezadowolenie, gdy okazało się, że mecz mamy rozegrać z faworytem turnieju, drużyną z Sieradza. Groził nam walkower! Jednak mecz zakończył się wynikiem 1:1.

Możemy mówić o wielkim szczęściu, że żadna z moich zawodniczek nie doznała kontuzji, gdyż wiadomo jak ważne jest przygotowanie fizyczne przed zawodami. Za to im dziękuje oraz za walkę i ambicje, którą wykorzystały doprowadzając do remisu. Bramkę zdobyła Ola Rusek. Mecz bardzo wyrównany - obie strony mogły zwyciężyć.

Kolejne spotkanie: Strzyboga – KAJA Opoczno 1:3 (bramka samobójcza, Dominika Wędzikowska, Patrycja Składowska).

Dziewczęta w tym meczu pokazały się z bardzo dobrej strony. Wykonały wszystkie założenia taktyczne i przede wszystkim grały piłką po ziemi. Pokazały jak należy szanować piłkę, grać z pierwszej, na obieg i oddawać strzały z różnych pozycji co przyczyniło się do naszej wygranej i wyjścia z grupy.

Półfinał KAJA Opoczno - Sumierzycze 5:0 (Natalia Stempniak, Aleksandra Rusek, Patrycja Składowska x 2, Dominika Wędzikowska). Mecz w jedną stronę, rozstrzygnięty skutecznie na naszą korzyść.

Finał KAJA Opoczno - Szczerców - 1:0 (Patrycja Składowska). Mecz pod naszą wodzą. Przeciwnik może dwa razy przedarł się pod nasze pole karne. Mądra gra na każdej pozycji moich dziewcząt, która doprowadził je do wygranej.    

Podium wygląda następująco:

  1. KAJA OPOCZNO (Najczęściej trafiająca do siatki w turnieju -Patrycja Składowska)
  2. SZCZERCÓW
  3. SUMIERZYCE

Juniorki KAJA Opoczno wystąpiły w składzie: Stępień Natalia, Grygiel Kamila, Stempniak Natalia, Wędzikowska Dominika, Składowska Patrycja, Rusek Aleksandra, Niewola Oliwia, Ciach Kinga. Nieobecne z powodów zdrowotnych były: Zuzanna Mastalerz i Zuzanna Pabijańska. Trenerka: Bryk Katarzyna.

Podsumowując, można powiedzieć, że zawody przyniosły dużo różnorodnych emocji. Jednak dzięki ambicji i waleczności dziewcząt, które nie odstawiały nogi i walczyły do ostatnich sekund udało się rozstrzygać turniej na naszą korzyść. Poziom sportowy był wyrównany i był bardzo wysoki.

Natomiast w oczy rzucał się słaby poziom organizacji, jak na finał wojewódzki. Królowały chaos i zamieszanie. Jedną z klęsk organizatorów było zachowanie uczniów ze szkoły, w której rozgrywaliśmy zawody. Nikt nie potrafił nad nimi zapanować. Uczniowie ubliżali moim zawodniczkom, fotografowali je mimo ich dużego sprzeciwu i moich uwag. Sędzia zawodów i organizator nie zareagował wcale na moje uwagi co do wyżej wymienionych uczniów. Możemy mówić o wielkim szczęściu, że nie doszło do żadnego wypadku z powodu lekceważenia tak dużego problemu, który powstał na hali również w stosunku do innych zespołów. Nie mówiąc o problemie uważamy, że go nie ma. Chyba nie tędy droga..?

Katarzyna Bryk

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Przeczytaj również: