Opocznianka z Pucharem Świata

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

25 czerwca, w czeskiej miejscowości Jańskie Laźne odbył się Puchar Świata juniorów młodszych w biegach górskich. Powołanie do reprezentacji Polski otrzymała trójka zawodników klubowego Mistrza Polski w biegach górskich, sekcji biegowej Opoczno Sport Team. Jako trener Polskiego Teamu wystąpił Jacek Wojtarek.

Puchar Świata w biegach górskich po raz pierwszy został rozegrany w stylu alpejskim (cały czas do góry). Dziewczęta musiały wbiec na szczyt Ćernej Hory (1250m .n.p.m.). Do pokonania był dystans 2600 metrów.

Polski zespół oczywiście nie zawiódł. Opocznianka, Łucja Wiktorowicz jeszcze 1,5 km przed metą prowadziła stawkę biegnąc w cztero osobowej grupie prowadzącej, ostatecznie ukończyła na 4 miejscu na Świecie. 10 była Klaudia Pawlus, zaś na 13 pozycji do mety dobiegła Magdalena Święcka. Łącznie jako drużyna Polki zwyciężyły pokonując Turki i Włoszki!

W gronie chłopców Polki Team zajął 11 pozycję. Najlepiej z chłopców pobiegł Marcin Kubica, który dobiegł do mety na 15 pozycji. 36 miejsce wywalczył Bartłomiej Świątek (Opoczno Sport Team), 38 był Mateusz Grzyb (Opoczno Sport Team), zaś Adrian Lawecki był 54.

Reasumując to wielki sukces pierwszy w historii zdobyty przez polski żeński zespól drużynowy Puchar Świata, w którym główną rolę odegrała 4 zawodniczka Świata, Opocznianka Łucja Wiktorowicz!

W środę Polska reprezentacja Juniorów i Seniorów udaje się do Arco we Włoszech na Mistrzostwa Europu, które odbędą się 2 lipca. Do Kadry Polski na te zawody powołanie otrzymali: Łucja Wiktorowicz – juniorka, Natalia Grzegorczyk –juniorka, Mateusz Celak – senior oraz trener Jacek Wojtarek.