Menu
RSS
VII sesja Rady Miejskiej w Opocznie VIII kadencji

VII sesja Rady Miejskiej w Opocznie VIII kadencji

  • Mateusz

VII sesja Rady Miejskiej w Opocznie VIII kadencji

26 kwietnia 2019 roku w sali USC Urzędu Miejskiego w Opocznie odbywa się VII sesja Rady Miejskiej w Opocznie VIII kadencji

 

Porządek obrad:

1. Otwarcie obrad.
2. Przedłożenie porządku obrad.
3. Przyjęcie Protokołu Nr VI z sesji Rady Miejskiej w Opocznie VIII kadencji.
4. Sprawozdanie Burmistrza z działalności międzysesyjnej.
5. Bezpieczeństwo w gminie ze szczególnym uwzględnieniem przestępczości wśród nieletnich w roku 2018.
6. Organizacja ruchu komunikacyjnego na terenie miasta i gminy w kontekście bezpieczeństwa.
7. Opieka zdrowotna w Gminie Opoczno w roku 2018.
8. Informacja z działalności jednostek OSP z terenu gminy Opoczno za rok 2018 – koszty funkcjonowania OSP.
9. Funkcjonowanie Ośrodka Pomocy Społecznej. Ocena zasobów pomocy społecznej za 2018r.
10. Działania na rzecz poprawy jakości powietrza w Gminie Opoczno.
11. Podjęcie uchwał w sprawach:

a) współpracy Gminy Opoczno z Gminą Jarocin,
b) wyrażenia zgody na używanie herbu Gminy Opoczno,
c) przekazania środków finansowych dla Policji,
d) ustalenia cen maksymalnych i opłat za usługi przewozowe w publicznym transporcie zbiorowym w gminnych przewozach pasażerskich wykonywanych przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o. w Opocznie,
e) zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Opoczno na lata 2019 – 2034,
f) zmian w budżecie Gminy Opoczno na rok 2019,
g) zmiany uchwały w sprawie Regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków,
h) uchylenia uchwały w sprawie uchwalenia regulaminu korzystania z miejsca wykorzystywanego do kąpieli w Opocznie,
i) wyrażenia zgody na utworzenie miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli,
j) odstąpienia od uchylenia zmiany miejscowego ogólnego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Opoczna obejmującej obszar położony na zachód od ul. Partyzantów, w granicach terenów oznaczonych na rysunku planu symbolami: MN/U, M/U-1, M/U-2,
k) rozpatrzenia skargi na działalność Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 w Opocznie im. Henryka Sienkiewicza.

12. Zapytania i wolne wnioski.
13. Zamknięcie obrad.

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

+7 # tak z ciekawości pytamIwonka 2019-07-09 23:08
niebawem minie rok od wyborów samorządowych - ciekawi mnie jakież to osiągniecia ma juz na swoim koncie oecny burmisztrz Kosno? co juz udalo mu sie wykonac poza obsadzeniem intratnych stanowisk swoimi kolesiami
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # dobra zmianaEdyta Wciśnięta 2019-07-04 15:08
Czy radni wiedzą, że od kiedy zaszła dobra zmiana w osobie pani derektor ratownika medycznego zwalnia się lekarzy z Opoczna, przywożąc fachowców z Łodzi. Oszczędności pani derektor polegają na zwolnieniu z oddziału ginekologiczneg o jednego lekarza z Opoczna, a zatrudnieniu sześciu z Tomaszowa Maz. i Łodzi. Czy wiedzą radni, że od 06.07.2019 roku do 13.07.2019 zamknięty jest oddział dziecięcy, roworodków . Gratulacje dla kadrowego, bo to on przywiózł ja w teczce.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+19 # PgkPracownik 2019-06-14 11:32
Jeszcze niech sie radni zainteresują panią prezes w PGK bo nic nie robi, siedzi sobie w gabinecie dostępu do niej nie ma bo pozamykana grube pieniądze bierze a wszystkie decyzje zastępca podejmuje. Przeciez to kpina z nas pracowników jest! Radni! Do działania!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # DolkiKaja 2019-06-02 18:49
Do 4 osób z 3 i burm. Kto pod kim dołki kopie, ten sam w nie wpada.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+14 # RE: VII sesja Rady Miejskiej w Opocznie VIII kadencjiCRX 2019-05-21 15:50
Może by pan redaktor przedstawił dyrektorkę basenu..bo szlag człowieka trafia,że burmistrz ledwo przędzie,a rozdaje takie podwyżki !!!!! czym ta pani sobie zasłużyła na taka kasę???Wstyd i hańba dla opocznian !!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+9 # spokoloko 2019-06-14 09:48
Czymś tam sobie zasłużyła skoro tak jest a czym to już tajemnica:-) niech radni pytają przecież od tego są ale znając życie to ich zbyją jakąś głupią wymówką i się skończy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # RE: spokoCRX 2019-06-15 11:30
No raczej...na bilbordzie jak ta pani startowała na radną powiatu napisała sobie,,Kobieta Czynu" bbuuuuuaaaahaha hahahaha..masak ra...pytanie jest jedno ..jakiego czynu....hehehe heh
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+5 # Bez wstyduKtos 2019-05-20 21:46
A P.Andrzej Kacprzak po tym wszystkim się niczego nie wstydzi. Na pewno wie o co chodzi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # sesja gminy Opoczno-ostatni ajolantus 2019-05-20 14:25
zgadzam się z komentarzami--O lek ii podatnik-żal Opoczno.Ostatni a sesja była poniżej krytyki,a przewodnicząca nie panowała nad radnymi. Radni przychodzą chyba tylko po pieniądze.Panom wymienionym w komentarzach,ni e rokuję ponownych wyborów w przyszłej kadencji.Ile razy można ludzi oszukiwać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # sesja gminy Opoczno-ostatni ajolantus 2019-05-20 14:05
Oglądając 7 sesję gminy Opoczno to jest poniżej krytyki. zgadzam się z komentarzami -Olek Podatnik -bezradna -żal Opoczna ,nie będę się powtarzać.Głoso wałam na Opocznianie i i okazał się ,że wyborców zrobiono w konia Głos stracony.Przewi duję , że to ich ostatnia kadencja.Aby sesja przebiegała prawidłowo zależy od przewodniczącej ,która powinna panować nad radnymi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+12 # kompromitacja rednego-bezradn egoaneczka 2019-05-17 12:40
W Urzędzie Miejskim już głośno się mówi o tym, że Pan Burmistrz zatrudnił nową wyjątkową pracownicę i teraz czeka aż łaskawie przyjdzie do pracy (konkurs był w kwietniu, pracę powinna rozpocząć 6 maja, a rozpocznie kiedy będzie chciała, za miesiąc, może dwa, pół roku....). Czyżby nie było innych z takimi kompetencjami osób w Opocznie i okolicach, którzy podjęli by pracę od zaraz, tylko trzeba czekać na kogoś tyle czasu, tylko dlatego że jest "dziewczyną lub narzeczoną radnego bezradnego??" I dzięki temu ten radny będzie lojalny wobec Nowego Burmistrza i będzie mu przyklaskiwał w każdej wykonanej czynności? Kompromitacja osoby która poucza innych, a sama robi to samo. Dno.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+10 # będzie prywatyzacjaopocznianin 2019-05-16 17:46
będzie prywatyzacja, ale w szpitalu w Opocznie. Pani z Łodzi przymierza się, żeby zacząć od laboratorium, potem rentgen i tak dalej. Czy w Opocznie nie ma osoby co by spełniała warunki na dyrektora szpitala. Nie piszę tu o radnych pseudo menagerach, czy działaczach partyjnych. Czy pan poseł wie , co pani z Łodzi wyprawia w szpitalu ? Bo, to poseł odpowiada za jej działalność, gdyż on ją tu w teczce przywiózł. Jak ratownik medyczny może być dyrektorem szpitala ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # szpitalmieszkaniec EOP 2019-05-17 09:33
Poseł nie odpowiada za szpital, tak samo jak Kaczyński nie odpowiada za to co się dzieje w rządzie. Nie biorą za to żadnej odpowiedzialnoś ci ale lubią być kadrowymi. Za szpital odpowiada starosta Baranowski i Vice Chomicz. To ich należy rozliczyć za to co się dzieje w szpitalu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+16 # a kiedy prywatyzacja spólek miejskich?taa... 2019-05-15 14:55
Jak w tytule. prywatyzacja autobusów miejskich od lutego 2020, kiedy sprywatyzuja nam śmici i wodę? po to by zarobić na tym rzecz jasna...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+10 # RE: VII sesja Rady Miejskiej w Opocznie VIII kadencjiLila 2019-05-14 22:04
Dajcie spokój. Tylko wojny prowadzą nic więcej. Wszystkim wiadomo że władza wyzbywa się ludzi z opcji przeciwnej czego wyraz dała 29 kwietnia. Nie ważne że ktoś jest dobry. Musi być swój. Najgorsze ze niszczy się człowieka oddanego bez reszty swojej pracy. I co wsadzi się taka Panią która tak dołki kopala cały czas.. Obrzydliwe..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+12 # RE: VII sesja Rady Miejskiej w Opocznie VIII kadencjiOlek 2019-05-12 23:57
Radni to kompromitacja Rożenek. Kopera, Grzesiński wyspali sie na sesji, pojedli paluszków Kopera pogrzebał w uchu, podrapał się i próbuje siać ferment, Grzesiński zjadł paluszki obudził się, przeciągnął. To jest wizytówka naszych radnych. Strach się bać. Panie Rożenek..Wstyd mi za Was.Oni nic nie robią tylko sieją zamęt rozwiązać to towarzystwo wstyd słuchać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-4 # OpocznoBezrada 2019-05-11 11:47
Rada, a raczej jej większość, jest przykładem wad demokracji. Szczęśliwie w wyborach bezpośrednich, cxyli prezydentów, wójtów i burmistrzów partia rządząca jest bez szans, dlatego nazywa samorządowców 'klika'. Cieszmy się, że mamy burmistrza z ogromnym doświadczeniem i kwestia czasu kiedy zrobi porządek z tymi aparatczykami, którzy głosują tak jak im partia każe. Przejdą jedne i drugie wybory a burmistrz będzie przez najbliższe 4 lata. Czas partyjniacy sobie zdać z tego sprawę, a nie udawać, że będzie referendum, Opoczno już wybrało, nikt drugi raz do urny nie pójdzie. A o was wszyscy zapomna, tak jak po ostatnim burmistrzu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+6 # Miał być neutralnyEmil 2019-05-18 22:41
Burmistrz ma być dla całego miasta a nie tylko po to żeby swoich ludzi gdzie się da powpychac. Tragicznie skończymy z tym Panem za sterami. Podwójne zarządy w spolkach miasta bo od wczoraj mamy kolejny podwójny zarząd w ZGMie oraz 7 kierowników zamiast 2 za poprzedniego prezesa Koneckiego w PGK to jest prawdziwe oblicze Pana Burmistrza Kosno. To najsmutniejsza rzecz jaką mogła nam się trafić. Rozdaje tylko nasze pieniądze i to grube wyplatki każdemu prezentuje. Jeszcze wspomnę o sekretarzu Klimku i prezesie Wieruszewskim. To wszystko bardzo smutne
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+17 # ale dlaczegozawiedziony 2019-05-08 18:27
Pan były radny a obecnie sekretarz miasta nic... a tak liczyli wszyscy ze coś sie z tą większością trochę zawojuje a tu cisza na sesji. Oj słabiutko, słabiutko. Nochyba że ma zakaz wchodzenia w polemikę z nimi?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # RE: VII sesja Rady Miejskiej w Opocznie VIII kadencjiJerzy 2019-05-06 18:45
Problemy z czytaniem to nie tylko domena tego Pana są tam jeszcze inni z tym problemem co było słychać podzcas obrad rady miasta poprzednich kadencji.Rada miasta to nie miejsce na naukę jak słychać tej trudnej sztuki - czytania a gdzie jeszcze zrozumienie treści?Jak widać wszyscy mogą być radnymi i nie tylko i jednoczesnie widać , że nie wszyscy powinni być.Projekty i głosowanie nad nimi , demokracja ma swoje prawa i nie jest doskonała.Jedna k mocne i mąde rządy jednoosobowe bez zapedów autorytarnych pokazują , że można realizować projekty ku zadowoleniu większości wyborców jak to jest w gminie Sławno ( uczyć się !!!)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # Ale bajkiEmil 2019-05-18 22:47
W Sławnie to raczej dyktator panuje. Wszyscy się boją bo każdy ma rodzinę w urzędzie i jak podskoczy to wójt wszystkich zwolni z danej rodziny. A większość rzeczy to i tak Bagieński tam zalatwil.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # RE: VII sesja Rady Miejskiej w Opocznie VIII kadencjikiler 2019-05-03 13:42
I tak jest super w szpitalu że miód cud, a REZONANS kiedy bo już mi nudno jeździć po całej Polsce radni bezradni psiakrew
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+15 # Cóż to obraźliwego powiedzianoAnna 2019-05-03 13:14
Jakie kompetencje, doświadczenie, wykształcenie posiada p. Biernacki (radny), żeby co chwila pouczać radnych i mówić im co jest słuszne a co nie, jak należy postąpić a jak nie. Oczywiście p. Kubusiowi (radnemu) wydaje się, że jedyna słuszna postawa to taka która jest zgodna z "chciejstwem" panującego nam managera? A jakież to inwektywy usłyszał p. Kubuś? Usłyszał tylko prawdę, że nie posiada żadnych kompetencji aby pouczać pozostałych radnych. Trochę kultury p. Biernacki w stosunku do innych. Nie pozjadał p. wszystkich rozmów chociaż się p. tak wydaje. Radny Grzesiński dobrze powiedział na sam koniec sesji, że z p. Kubusia zrobiono fajtera, który ma wprowadzać zamęt na sesjach
i robić osobiste wycieczki w stosunku do innych radnych zamiast pracować na rzecz mieszkańców gminy. Dziwne, że p. Kubusiowi
przeszkadzają słowa radnego Różenka o Bogu i religii a radnej Figury już nie. Przecież zgodnie z jego słowami rada ma być neutralna.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-4 # Pan biernacki człowiekiem pis lub owsMisiu 2019-05-11 18:58
Tak jak w tytule. Przemądrzały młodzieniec, który udaje apolitycznego a tak naprawdę to biały wywiad pis i/lub ows. Uważajcie na niego.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+10 # FaktEops 2019-05-10 22:21
Jak ten chłopak się gięcie i stęka, jąka... Myślał że jak kilka głupawych memów na FB zamieścił że jest super gościem. Bańka pękła szybciej niż naiwny elektorat myślał. Takich wybraliście i tacy wami rządzą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+12 # Do komentatorówsalvador 2019-05-02 10:06
Często czytam te wszystkie polityczne komentarze, też nie lubię tego ustroju, tych naszych przedstawicieli ... Zastanawia mnie jednak ilu z Was (komentujących) w ogóle wie o czym mówi. Trochę to takie "przyganiał kocioł garnkowi". Wydaje się Wam (komentującym) to samo co tym naszym bezradnym - że wiecie wszystko i na wszystko macie rozwiązanie. Zaproponujcie proszę przy okazji przyszłych wyborów swoje kandydatury i rozwalcie ten znienawidzony system naczyń połączonych, wiecznych prezesów, członków rad nadzorczych etc. W mojej ocenie największą odpowiedzialnoś ć za doprowadzenie kraju na każdym szczeblu władzy do tak żenującego poziomu, jesteśmy MY, obywatele tego kraju. Przychodzą wybory, frekwencja jest niska, połowa z NAS twierdzi że ma to w głębokim poważaniu. A później zapewne Ci, którym to takie obojętne, mają receptę na wszystkie bolączki. Ten radny taki, tamta radna jeszcze gorsza, i tak w koło. Proszę Państwa, szanuję Państwa opinie, jednakże po przeczytaniu większości, dochodzę do smutnego wniosku: właśnie TAKIM narodem jesteśmy, wiecznie podzielonym, i nie mającym zielonego pojęcia jak rządzić naszym krajem. Zaproponujcie przy okazji najbliższych wyborów swoje kandydatury, z przyjemnością zagłosuję na kogoś ciekawego.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-6 # propozycja dla uczciwychspokój 2019-05-02 08:36
Proponuję uczciwym mieszkańcom Opoczna i okolic nie denerwować się tylkko spokojnie głosować na Prawo i Sprawiedliwość. Wszyscy widzimy jak dużo zrobili dla Polski i krzyki, drwiny, szyderstwo tego nie zmieni. Zrozumcie to wrezcie. Ta miejska ekipka rodem z tamtej epoki (widać po składzie), która doszła do władzy na chwytliwych sloganach przeznaczonych dla mniej zorientowanyh musi się teraz sprawdzić w działaniu. Jak dotąd tylko rozdaje stołki, przeciąga za posady w urzędach na swoją stronę typowych politycznych karierowiczów,b ez kręgosłupa moralnego, a pozytywów dla mieszkańców niewiele. Nikt nie kwestionuje demokratycznego wyboru ale chce się powiedzieć patrząc na to towarzystwo "dejta ludzie spokój".
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # propozycja dla uczciwychspokój 2019-05-21 21:45
problem w tym, że PiS to tacy sami ludzie. Szczególnie opoczyński, każdy załatwia swoje interesiki na koszt wyborców. Każdemu chodzi o kasę, kręgosłup zanika każdemu kto ma władzę polityczną. W obecnej Radzie Miasta czy Powiatu nie ma nikogo kto dba o interes miasta, przepychanki i załatwianie swoich spraw. Spółki miejskie drążone i dołowane powyborczą miernotą kadrową od zawsze, a za PiSu ze szczególnym natężeniem. Po wyborach niestety oprócz kontynuacji choroby MIERNOTA na STOŁKI, nastąpiła intensyfikacja takich działań. Żal, żal, żal. W szkołach to samo - PIS wywalił i upokorzył niepokorną, lecz kompetentna(każ dy to przyzna, kto ceni wiedze-)p.Mróz- Dudę niszcząc W ZNACZNEJ MIERZE poziom i renomę Żeroma,, a teraz NBS(czyt.PO) tak samo działa wobec specyficznej, faktycznie mocno i niepotrzebnie uwikłanej w PiS, LECZ SOLIDNEJ I KOMPETENTNEJ p. Skoczylas. Szkoda szkół, szkoda mieszkańców, naprawdę WIOCHA i wstecznictwo.NI E MA KOMU ZAUFAĆ, uczciwy ludzie to dla nich (jednych i drugich) naiwniacy i frajerzy, za nic ma się wyborce po wyborach. Ale forsy do grobów nie zabiorą, a krzywdy i grzeszki zostaną, zszarpane nerwy tez. Normalni ludzie nie karmią się takimi przepychankami, a męczą się tym
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+14 # oglądałemPodatnik 2019-05-02 06:28
Oglądałem kolejny raz pokaz kompetencji , elokwencji radnych i dochodzę do jednego wniosku. Zmarnowane kolejne 5 lat. Kogo wybraliśmy ! Alicja wchodzi do internetu i już sią zna na wszystkim. Kopera butny, arogancki, nawet jąka się jak jego guru. Rozenek się obraża jak Kuba ujawnia jak głosuje na komisji, bo lepiej gadać jak ludzie w piecu mają palić. Myśli, że tylko on ma piec nowej generacji na ekogroszek, ludzie nie umieją czytać i palić w piecu . Robercik Grzesiński, który przed wyborami wchodził każdemu w d..... zachowuje się jak buc. Żałuję, że na niego głosowałem. Łuczka wie i nie wie co z ul. Świerkową i Brzozową. Grabski bez komentarza. Bryluje Anna. Sobczyk siedzi cicho, bo ma stanowicho. Reszta jak widać, towarzystwo wzajemnej adoracji. Żenada !!!
Bardzo dobry pomysł Kuby, żeby z posiedzenia komisji był przekaz, bo wyjdzie cała prawda o kompetencjach i czyje interesy radni reprezentują.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+19 # To jest fuckt a nie faktEops 2019-05-01 14:58
Opoczno się nabrało a nie wybrało.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+12 # Ja się znam, bo mam....Fachura 2019-05-01 09:42
Ja się znam bo mam : w lodówce masło, kiełbasę, ryby to się znam na ich wytwarzaniu. Moja żona jest sędzią, to znam się na prawie i jego stosowaniu. W rodzinie mam leśnika, to się znam na gospodarce leśnej. Jechałam pociągiem, to się znam na PKP. Widziałam tira, to wiem jak prowadzić firmę transportową. Mój mąż był kierowcą karetki, to się znam ………...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-12 # do Janusza KlimkaZnajomy 2019-05-01 08:29
Panie Januszu, to o czym Pan mówi to dla połowy bezradnych jest niezrozumiałe . Trzeba robić swoje, a na pewno jak będzie sukces to i tak wszyscy przed kolejnymi wyborami się będą nim chwalić , opowiadać o ciężkiej pracy jaką wykonali.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # Awans ?Rysio 2019-05-01 08:13
Czy to prawda, że ten opoczyński latynos został dyrektorem sanepidu w Opocznie ? Chodzą takie słuchy. Nie wiem też o co chodziło radnej Łuczce w jej wypowiedzi .
Do pani Alicji. Na sesji się nie występuje tylko wypowiada na dany temat.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+6 # ProjektySpostrzegawczy 2019-04-30 17:39
Brak komentarzy na temat sesji czyżby kwota 190 milionów zatrwożyła burmistrza oraz jego popleczników. A może burmistrz wykona następne.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-5 # trzeba rozumiećolo 2019-05-03 13:24
tak ,ta kwota zatrwożyła burmistrza bo jest to kwota zaniedbań poprzedniej ekipy,która teraz mając większość w radzie blokuje następne inwestycje w naszym mieście.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+18 # Jak wygodnieJacek 2019-04-30 13:55
Zajmują się tematami wygodnymi dla siebie i dla swoich celów jak głupie skargi
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+15 # Skarga bezzasadna-dyre ktor odwołanalolunia 2019-05-02 10:39
Burmistrz sobie poradził z bezsasadna wg. niektórych radnych skarga odwołując Dyrektorke.Na Jej miejsce zatrudni Panią (Barbarę Z.) która jest lojalna wobec niego z całą swoją rodziną i to sie Jej oplacilo.A to że tak niedawno burmistrz mówił że nie będzie zatrudniał po kumoterstwu to chyba zapomniał. Ale to widać że co innego mówi się przed wyborami a co innego robi tuż po nich.Żenada i kompromitacja.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+22 # ciekawa informacja z fbTryton 2019-04-30 12:24
Anna Kopcińska Pytanie? Dziewczyną którego radnego "bezradnego" jest Pani A.Marczak zatrudniona na stanowisku - podinspektora w Wydziale Rozwoju Miasta w ramach umowy o pracę na zastępstwo Urzędzie Miejskim w Opocznie?Pana który wszystkich oprócz obecnego burmistrza krytykuje(teraz wiadomo dlaczego) i o wszystko .Sam wydaje się idealny,uczciwy , ale tylko wydaje. Wyszło jak zwykle. Źródło :BIP UrzęduMiejskieg o w Opocznie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+17 # Wizytalolunia 2019-05-02 19:58
Trzeba za jakiś tydzień, dwa przejść się to Urzędu do Wydziału Rozwoju Miasta i przekonać się o wyjątkowości i kompetencjach nowo zatrudnionej Pani Aleksandry. Myślę że to będzie ciekawa wizyta.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+16 # Można było to przewidziećlolunia 2019-05-02 10:29
Cytuję Tryton:
Anna Kopcińska Pytanie? Dziewczyną którego radnego "bezradnego" jest Pani A.Marczak zatrudniona na stanowisku - podinspektora w Wydziale Rozwoju Miasta w ramach umowy o pracę na zastępstwo Urzędzie Miejskim w Opocznie?Pana który wszystkich oprócz obecnego burmistrza krytykuje(teraz wiadomo dlaczego) i o wszystko .Sam wydaje się idealny,uczciwy, ale tylko wydaje. Wyszło jak zwykle. Źródło :BIP UrzęduMiejskiego w Opocznie

Dlaczego mnie to nie dziwi. Według tego Pana wszyscy robią źle, ale nie on.Jemu wolno załatwić pracę swojej dziewczynie, innym nie. Teraz wyszło dlaczego podlizuje się Obecnemu Burmistrzowi.Na szczęście sesje są nagrywane.Nic się nie ukryje .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+55 # do radnego GrabskiegoMieszkaniec 2019-04-30 11:04
Panie Grabski niech Pan poprosi kolegów, którzy piszą Panu pytanie, żeby robili to wyraźnie lub drukowanymi, bo ma Pan problem z ich odczytaniem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+6 # lotniskoJózek 2019-04-30 08:02
mieszkam w Radomiu, ale oglądałem sesje rady miejskiej z Opoczna i dowiedziałem się od radnej Szczepaniak , że pod Opocznem wybudowano lotnisko. Czy z Opoczna są bezpośrednie loty na księżyc ? Jeżeli tak, to całą tą ekipę trzeba tym lotem wysłać na księżyc po nowe technologie, żeby mogli realizować swoje wizje. Proponuje też korepetycje z polskiego na razie z gramatyki, bo co z ortografią to jeszcze nie wiemy. Bareja to się umywa .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+7 # Nagranie z sesjiObserwator 2019-04-29 22:46
Dziwne, że nagranie z sesji nie jest w całości. Coś poszło nie na rękę burmistrzowi?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+31 # Wyrąbany żywopłotLebowski 2019-04-29 19:55
26 kwietnia 2019 r to także pierwsza "Miesięcznica" wyrąbania siekierami żywopłotu przez włodarzy Spółdzielni Mieszkaniowej Nasz Dom zarządzaną przez Prezesa Jerzego Pręcikowskiego, który również jest członkiem Rady Nadzorczej Zakładu Energetyki Cieplnej, Vice Przewodniczącym Rady Miejskiej ( dostał tylko 160 głosów w wyborach !!!!) i członkiem..... Komisji Ochrony Środowiska Urzędu Miasta. Żywopłot znajdował się na terenie którego właścicielami są mieszkańcy ul Partyzantów 39 A (na przeciw szpitala). Bez ich zdania i wbrew ich zastrzeżeniom Spółdzielnia zniszczyła kilkadziesiąt metrów żywopłotu w najbardziej zanieczyszczony m miejscu miasta - obok odlewni.
Oto co stanowi Konstytucja Rzeczpospolitej Polskiej (najważniejszy akt prawa w Polsce) :

Art. 21. 1. Rzeczpospolita Polska chroni własność i prawo dziedziczenia..........


Pręcikowski i Mędoń robią co chcą nie pytając o zgodę właścicieli.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # RE: Wyrąbany żywopłotAleksandra 2019-05-10 17:20
Pan Prezes trochę żywopłotu uratował bo obdarował mieszkańców bloku Kopernika 8 łatając dziury w ich żywopłocie tylko na tyle zasłużyli
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+15 # TrojkaPrezydium 2019-05-02 08:46
Całe prezydium to klęska Opoczna. Precikowski najgorszy wynik, a on i jego siostra to ludzie, którzy zjedli wszystkie rozumny, szczęśliwie w życiu jest sprawiedliwość. Zieba po raz kolejny nie radzi sobie z prowadzeniem, dopuszcza do pyskowek, Sobczyk jest na innej planecie. Ale paluszki smakują. Wstyd
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+11 # PytanieRada 2019-04-28 21:20
Co mieszkańcy mogą zrobić by rozwiącac radę? Takiego dna nie było nigdy...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+22 # BezradaŻal Opoczna 2019-04-27 17:11
Żal mi Opoczna, że ma takich radnych, Kopera, Grzesinski i Ziebowa to kompromitacja.. A Rozenek to mecenas prawa. Ale i Sobczyk, który nie wie po co tam jest, bo nic nie rozumie. Żenująca strata czasu. Żal Darka Kosno, że musi w tym uczestniczyć. Ale człowieku rób swoje, wybrała Cię większość a oni nie potrafią się z tym pogodzić. Sprowadzili tu premiera i Maciara a i tak ludzie wybrali swojego, nie kukle partyjna. Opoczno jest za Darkiem i jego ekipa. To jest fakt.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-2 # Tragedia to burmistrzEmil 2019-05-18 23:07
Pan Kosno został nim tylko po to żeby porozdawac stołki wszystkim innym tylko nie Pisowi. To najgorszy burmistrz jakiego miasto miało bo jest tam z nienawiści.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+11 # PowietrzeJacek 2019-04-27 15:22
Zamiast walkowac ten temat to wola się zajmować godzinami skarga sflustrowanej pani, która nie wygrała konkursu na dyrektora i wszystko robi by nią być. Beznadzieja.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+28 # PrymitywLikier 2019-04-27 13:49
Co sie stało z tym Grzesinskim? Kiedys normalny gość a odkad poszed do pisu to prymityw i cham.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+24 # RE: VII sesja Rady Miejskiej w Opocznie VIII kadencjiMati 2019-04-27 09:20
Grzesiński na koniec dał popis. Wycieczki pod adresem Kuby Biernackiego, typu bo pan nie masz rodziny, dzieci itp. pokazały kim ten człowiek naprawdę jest. Zwykłym karierowiczem, który miskę ryżu sprzeda się każdemu, byle być bliżej korytka. Panie Grzesiński. To że zalożysz pan pomarańczowe spodnie i białą marynarkę nie czyni z Pana wykształconej i kulturalnej osoby, lepszej od innych. Kuba docisnąć pana a gdy argumenty się skończyły zaczęły się inwektywy. Wstyd mi że na Pana głosowałam panie Grzeziński. Jak widać człowiek ze wsi wyjdzie ale wieś z człowieka nie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+11 # NiepogodzonaJacek 2019-04-26 23:18
Zamiast dyskutować jak sprowadzić inwestorów do Opoczno i zmienić na lepsze Opoczno to zajmują się godzinami sprawa skargi sflustrowanej kobiety, która nie może się pogodzić, że nie jest dyrektorem i robi wszystko żeby tak paskudnami sposobami zdobyć stanowisko. Ludzie opamiętajcie się!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+39 # Smrodek i czyste powietrzeJan januszek 2019-04-26 17:32
Ci jak zwykle biją pianę ileś tam godzin, aż ich du...y bolą i jest fajnie bo kasa z tego do kieszonki leci a smród z odlewni w środku miasta jak był tak jest. Odlewnia truje nas mieszkańców Opoczna I żaden radny nie bije w dzwony na trwogę ani się tym tematem nie zajmie. Wie ktoś dlaczego?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+8 # dzwonyodpowiedź 2019-05-02 12:55
żaden radny nie bije w dzwony bo ostatnio radny biernacki chciał "odwołać" te bijące w kościele.. teraz troche strach ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # RE: Smrodek i czyste powietrzetakitam 2019-04-27 18:25
Ja wiem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Reklama

Przeczytaj również: