Menu
RSS
IV sesja Rady Miejskiej w Opocznie VIII kadencji - na żywo

IV sesja Rady Miejskiej w Opocznie VIII kadencji - na żywo

  • Mateusz

IV sesja Rady Miejskiej w Opocznie VIII kadencji - na żywo

25 stycznia 2019 roku w sali USC Urzędu Miejskiego w Opocznie odbyła się IV sesja Rady Miejskiej w Opocznie VIII kadencji.

Porządek obrad:

1. Otwarcie obrad.
2. Wybór sekretarza obrad.
3. Ślubowanie radnej.
4. Przedłożenie porządku obrad.
5. Przyjęcie Protokołu Nr III z sesji Rady Miejskiej w Opocznie VIII kadencji.
6. Sprawozdanie Burmistrza z działalności międzysesyjnej.
7. Sprawozdania z prac Komisji Rady za rok 2018.
8. Działania na rzecz poprawy jakości powietrza w Gminie Opoczno.
9. Szkody łowieckie. Gospodarowanie zasobami leśnymi i wspólnoty gruntowe.
10. Założenia organizacyjne prac pn. bieżące utrzymanie dróg.
11. Straż Miejska - efekty realizacji zadań.
12. Podjęcie uchwał w sprawach:

a) poboru opłaty skarbowej w drodze inkasa, wyznaczenia inkasenta oraz określenia wysokości wynagrodzenia za inkaso,
b) udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Opoczyńskiemu,
c) zatwierdzenia do realizacji projektu konkursowego "W rodzinie siła" współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020,
d) uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Opoczno na lata 2019 - 2034,
e) uchwalenia budżetu Gminy Opoczno na rok 2019,
f) zmieniająca uchwałę nr XXXVIII/340/10 Rady Miejskiej w Opocznie z dnia 24 marca 2010 r. w sprawie ustalenia cen i opłat za korzystanie z obiektu Krytej Pływalni "Opoczyńska Fala" w Opocznie,
g) Regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków,
h) wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia z Powiatem Opoczyńskim w sprawie założenia i prowadzenia przez Gminę Opoczno Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego nr 2 w Opocznie oraz Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego nr 3 w Opocznie,
i) uchwalenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla fragmentu miasta Opoczna położonego między ulicami: Waryńskiego, 17 Stycznia (po zmianie nazwy: Generała Kazimierza Bończy-Załęskiego), rzeką Drzewiczką, a granicą administracyjną miasta od strony południowo-wschodniej,
j) zmiany składu osobowego Komisji Zdrowia, Opieki Społecznej, Oświaty i Kultury,
k) zmiany składu osobowego Komisji do Spraw Rodziny, Młodzieży i Kultury Fizycznej.

13. Zapytania i wolne wnioski.
14. Zamknięcie obrad.

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

+9 # FachowcyAmanda 2019-02-05 23:17
W ty naszym Opocznie to nie chodzi o to żeby na ważnych stanowiskach byli prawdziwi fachowcy tylko swoi. Wielu wiadomo komu burmistrz obiecał posadkę w OPS i w szkole, w ktorej za wszelką cenę chcą utworzyć liceum.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+17 # OdśnieżaniePartia rzadzaca 2019-02-04 21:47
Czemu nie piszecie o przechowalni w starostwie, przecież tam nic nie robią, a szczególnie jak pada śnieg, czy ktoś był w stanie dojechać do Konskich czy Drzewicy? Panie starosto, odsnieza Pan tylko do siebie do Zarnowa?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+9 # ....????....mieszkaniec 2019-02-04 21:23
Tak naprawdę to może bym coś napisał myślę o poruszonych tematach na sesji. Tylko uderzyło mnie co innego nieprzygotowani e radnych no wstyd wstyd odbywają się posiedzenia komisji radni dostają materiały mają tablety no super. Tylko jak przychodzi sesja to zadają pytania które nic nie wnoszą do dyskusji to jest śmieszne bynajmniej dla mnie. Ludzie obudzcie się reprezentujecie nas wyborców. Pisząc to mam na myśli wszystkich bezwyjatku. Jedynie Panowie Burmistrzowie w mojej ocenie wypowiadają się w sposób merytoryczny.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+24 # A gdzie miejsca pracyemerytka 2019-02-03 14:02
Od konca lat 80 w Opocznie nie powstaly nowe miejsca pracy. Za to zlikwidowano kilka tysiecy. Lada moment w miescie bedzie ponizej 20 tys ludzi . A w tym tempie za 5 lat bedzis opocznian 12-14 tysiecy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+16 # LiceumAmanda 2019-02-02 19:16
I jaki to poziom w tych liceach będzie. Do matury to też trzeba umieć przygotować. I co będzie wysyłanie na korepetycje.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+31 # Pewniezdziwiona 2019-02-03 09:51
A jak jest teraz? Każdy może się uczyc w liceum. Kiedyś były egzaminy i cienizna się nie dostawała. Teraz w liceach są dzieci ze średnią około 2...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+13 # PowietrzeAneta 2019-02-02 14:26
Ola jestem za, przecież to sprawa nadrzędna. A nie gadają o tym żeby liceum na każdej ulicy było żeby znowu swoim zapewniać stanowiska. Prościej chyba poprzesuwac nauczycieli z jednej szkoły do drugiej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-4 # RE: Powietrzexyz 2019-02-03 14:03
budynek szkoły to nie prezerwatywa. nie rozciągnie się.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+10 # czyste powietrzeZosieńka 2019-01-31 00:58
Może władze zainteresują się w temacie utylizacji leków. 20 aptek w Opocznie ale żadna nie przyjmuje leków do utylizacji. Ludzie pala w piecach i trują bo nie mają gdzie zanieść do utylizacji. Powinna być chociaż 1 apteka a unikniemy smogu ze spalanych leków to jest trucizna Można dostać zatrucia chemicznego..Wr eszcie się tym zainteresujcie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # Co tu się szykuje?Sam 2019-01-29 21:58
Mam takie pytanie: na stronie Urzędu Miejskiego pojawiło się ogloszenie informacyjne dotyczące umowy o świadczenie usług publicznych ws. transportu zbiorowego. I z tego co widzę szykuje się że od 1 lutego 2020 roku szykuje się zamach na MPK. I transport powierzony zostanie komuś innemu. Do tej pory czegoś takiego nie było. Czyżby sen o rozsprzedawaniu wszystkiego dotarł do Opoczna i MPK został rok życia? Co tam się szykuje? Ktoś coś?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+5 # chyba nie ma racjiKolega 2019-02-02 14:24
Żaden zamach, tylko takie jest prawo. Póki Prezes nie nabierze praw do emerytury w wysokości obecnego uposażenia, to MPK będzie żyło. Z resztą dziś właściwie utrzymywane jest przez miasto, z zadania własnego jakim są dowozy do szkół. Jak zadbał Prezes, że Woźniaki wożą wiecej pasażerów biletowanych niż MPK? Tu wystarczy posadka, spokój, bo Urząd zamówi dowozy i gra. Kilka starych autobusów, kierowcy za miskę ryżu - tak bedzie następne 100 lat, bo Opoczno widać jest niereformowalne . Głosujcie na Kopaniów, Rogów, Zieby, Sobczyków
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # EjSam 2019-02-04 19:43
Chyba nie wiesz co mówisz... Wozniaki wożą tylko powietrze i tylko czekają na to jak MPK padnie. Wtedy jako jedyny przewoźnik wywinduja ceny i placz i płać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # ...????...mieszkaniec 2019-02-12 00:51
Chyba wolę płacić prywatnemu przedsiebiorcy niż państwowemu który wyciąga zachwala rękę do gminy o dotację z naszych podatków. Płacisz dwa razy. Ludzie nie wierzcie wte dyrdymały. W wyborach głosujcie na młodych otwartych ludzi a nie ludzi z układu bo będzie tak jak w gminie starostwie. Zero czego kolwiek maszynki do głosowania.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+6 # Może wiesz więcejKolega 2019-02-05 15:02
Zaobserwuj co dzieje się po południu na Perzyńskiego. Woźniki nie wożą tylko powietrza. Co do cen biletów to miejskie są tego co mi wiadomo określane są uchwałą. A jeśli uwazasz że obecnie są niskie, to dlaczego MPK wozi powietrze, a na Opoczno południe panu Prezesowi wogóle, jak wyliczył się nie opłaca. Biznes nie znosi próżni. Woźniki to nie jedyna firma w regionie. Straszenie Woźnikami wydaje mi się bezpodstawne /nie mam z nimi nic wspólnego/ Jeśli masz inny pogląd szanuje
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+11 # co planuje Zieba i PISAlicja 2019-01-29 11:17
czy tylko mnie sie wydaje, wprowadzanie poprawek do budzetu na sesji budzetowej, wbrew opinii prawnikow, skarbniczki, naczelnikow wydziałów odpowiedzialnyc h za realizacje czy burmistrza, ma sluzyc temu by za rok spuścić tego ostatniego za niezrealizowani e budzetu? planuja nie udzielic mu absolutorium za rok i doprowadzic do ponownych wyborów? a moze to strategia zaplanowana pod odchodzącego z Warszawy posła, który wielkich szans na reelekcje nie ma, ale na burmnistrza Opoczna może tak?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # StolekUczciwosc 2019-01-28 20:33
Cytuję olo:
co proponuje pani Zięba razem ze swoimi pseudo radnymi z PIS,OWS,Opocznianami-remont starych ruder na placu Kościuszki za 7 mln zł.co dla zwykłych mieszkańców jest niedorzeczne i jednoznaczne z trwonieniem naszych pieniędzy.
co proponuje burmistrz Kosno.budowę dróg np.Brzozową,wodociągi,kanalizację,budowę bloku wielorodzinnego.pani Zięba niech się rozliczy z ostatnich 4 lat rządzenia i niech nie jątrzy,przegrała wybory i niech się z tym pogodzi.pani radna Łuczka- wyborcy dziękują pani za walkę o drogę,sprzedała się pani za koryto+gdyby była pani honorowa zdoła by pani mandat,bo nie potrafi pani dbać o interesy własnego elektoratu.radni z OWS i Opocznian jak wam nie wstyd,przed wyborami naczelnym hasłem wszyscy tylko nie PIS.za jakie srebrniki sprzedaliście się.dobrze że sesje są transmitowane na żywo i widać jak wam zależy na wyborcach-wstyd i żenada.rano pomacajcie się po kroczu i upewnijcie się czy macie jeszcze-wiecie co.

No Przeciez chodzi o stołek radnego Sobczyka
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+19 # RE: IV sesja Rady Miejskiej w Opocznie VIII kadencji - na żywoBbb 2019-01-28 18:43
Czy aby dostać pracę w starostwie trzeba kończyć collage w Lipinach ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # Nie damy sięONZ 2019-01-28 17:48
Mogą sobie radni robić co chcą z głosowaniami i użeraniem się między sobą. Ale my - ich wyborcy - już im nie popuścimy. W tej chwili zebrała się grupa mieszkańców Ustronia i nie odpuścimy budowy ulicy Brzozowej. Mieszkańcy Ustronia już niedługo znajdziecie w swoich skrzynkach pocztowych informacje o spotkaniu, przyjdzie na spotkanie, bierzemy sprawy we własne ręce, będziemy chcieli powołać nieformalną radę osiedla / przypominam, iż radni PIS i koalicjanci w ubiegłej kadencji nie pozwolili nam organizować rad osiedla / , będziemy walczyć o ponowne ujęcie w budżecie budowy ulicy Świerkowej. Pani Nicie należą się chyba również podziękowania, że głosowała przeciw budowie Brzozowej, ale tu to będziemy mogli jej podziękować dopiero przy okazji następnych wyborów. Jeżeli nas nie wysłuchają zorganizujemy pikietę pod urzędem w dniu następnej sesji Rady Miejskiej. Słyszałem, że również nauczyciele chcą podziękować Radzie Miasta, może się spotkamy się spotkamy razem.? W kupie siła !!! Działamy - nie odpuszczamy !!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # RE: Nie damy sięBARAKUDA 2019-01-30 17:08
Kupiliście sobie działki,wybudow aliście sobie domy..to wybudujcie sobie drogi.....Baron owie z ONZ........Pryw atne osiedle,prywatn e domy to i drogi będziecie mieć swoje !!Dobrze,ze UM płaci z podatków wszystkich wam za prąd na osw.ulic..bo i to bym wam odciął.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # RE: Nie damy sięONZ 2019-01-31 01:00
To weź się człowieku do roboty, zapierdzielaj, zarabiaj i dołączaj do nas - też będziesz miał swoją działkę, swój dom i jeszcze Urząd Miasta będzie ci płacił za oświetlenie ulic - przecież nikt ci nie zabrania. Wolny kraj, wolny naród- przynajmniej teoretycznie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # WyksztalceniUff 2019-02-27 22:56
Onz, skrót mowi wszystko, dodac mozna tylko Osiedle Niezidentyfikow anych Zanieczyszczacz y powietrza, wielu tam biednych to pala smieciami
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+17 # RealistaRealista 2019-01-29 18:56
Nauczyciele to „odpoczywają” na L4 a radna z osiedla dostała intratną posadę i o Radach Osiedlowych zapomniała .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-5 # RE: IV sesja Rady Miejskiej w Opocznie VIII kadencji - na żywojolka 2019-01-28 14:26
Komentarz zablokowany za obraźliwe określenia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-5 # Obejzałem sesję...eope 2019-01-28 13:14
Komentarz zablokowany za obraźliwe określenia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+20 # psalmy pochwalneeope 2019-01-28 12:53
Na forach można pisać co się chce. Prawda jest taka, że obecne władze nie mają żadnego pomysłu na miasto. Nawet wybór drugiego wice burmistrza o tym świadczy. Mają nadzieję, że on może coś wniesie ciekawego, ale nie zdają sobie sprawy, że to nie ten jest typ człowieka z pomysłami tylko to jest całkiem solidny urzędnik idący za karierą. To bedą kolejne zmarnowane lata dla Opoczna i wcale się nie cieszę z tej teori. Szkoda, że władze małego miasta zamist dbać o jego rozwój idą w propagandę polityczną. Coraz mniej ludzi daje się tak manipulować. Zmienię zdanie jak zobaczę w końcu działanie na rzecz nas mieszkańców, a nie na rzecz koryt i stołków wąskiej grupy partyjniaków.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-6 # Może masz rację a może nieadi 2019-01-29 12:02
To normalne że człowiek robi karierę jak ma ku temu okazję. Napisałeś, że jest sprawnym urzędnikiem i to prawda, bo takich ludzi potrzeba. Jeżeli chodzi o pomysły to każdy kto szedł do rady powinien je mieć. W pojedynkę nic nie wymyśli bez wsparcia. Podobnie jak ty czekam i również zmienię zdanie jak zobaczę pozytywne efekty. Uważam też że tej polityki jest za dużo na naszym opoczyńskim podwórku.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # No takEope 2019-01-29 14:54
Nie ujmuje sprawności wice i nawet uważam że szkoda że to się tak ułożyło bo miał szansę na utworzenie silnej, bezpartyjne siły w mieście. Przy tych walkach kandydatów z PiS i PO on jako neutralny i z ludźmi bez partyjnych legitymacji za 5 lat wygrał by wybory. Trudno mu będzie taki wizerunek stworzyć. Ale to prywatna sprawa i opinia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+18 # hore wizjeolo 2019-01-28 09:04
co proponuje pani Zięba razem ze swoimi pseudo radnymi z PIS,OWS,Opoczni anami-remont starych ruder na placu Kościuszki za 7 mln zł.co dla zwykłych mieszkańców jest niedorzeczne i jednoznaczne z trwonieniem naszych pieniędzy.
co proponuje burmistrz Kosno.budowę dróg np.Brzozową,wod ociągi,kanaliza cję,budowę bloku wielorodzinnego .pani Zięba niech się rozliczy z ostatnich 4 lat rządzenia i niech nie jątrzy,przegrał a wybory i niech się z tym pogodzi.pani radna Łuczka- wyborcy dziękują pani za walkę o drogę,sprzedała się pani za koryto+gdyby była pani honorowa zdoła by pani mandat,bo nie potrafi pani dbać o interesy własnego elektoratu.radn i z OWS i Opocznian jak wam nie wstyd,przed wyborami naczelnym hasłem wszyscy tylko nie PIS.za jakie srebrniki sprzedaliście się.dobrze że sesje są transmitowane na żywo i widać jak wam zależy na wyborcach-wstyd i żenada.rano pomacajcie się po kroczu i upewnijcie się czy macie jeszcze-wiecie co.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+11 # RewitalizacjaToni 2019-01-28 12:29
Panie Olo jak się chce Pan wypowiadać na temat Rewitalizacji to proszę się zapoznać z definicją słowa Rewitalizacja co to jest i do czego służy. Następna rzecz to Rewitalizacja obejmuje starą część miasta Opoczno tj. Zamek z Muzeum . Dom Esterki gdzie mieści się Biblioteka Miejska oaz budynek przy Placu Kościuszki 20.Proszę ponadto się zapoznać co w tych budynkach ma być zrobione w ramach Rewitalizacji i jakie grupy społeczne maja z tego korzystać to może pan zmieni zdanie na temat tej całej Rewitalizacji gdzie 40% to dotacja.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-5 # był czas na to ale minąłolo 2019-01-29 13:27
panie Toni dobrze rozumie co to jest rewitalizacja i pan nie musi mi referować definicji.ja wypowiadam się w imieniu mieszkańców innych części naszego miasta,którzy widzą bardziej palące potrzeby jak powtórzę remonty starych ruder
.za te pieniądze można zrobić wiele pożytecznych inwestycji dla mieszkańców.opr acowania rewitalizacji jak wiem były już od 2014r.dlaczego pani Zięba jak została 4 lata temu vice.nie była w tej sprawie tak aktywna jak teraz.miała wszystkie sznurki w ręku,mogli robić co chcieli.trzeba było wziąć walizkę posła i jechać do warszawki po kasę.teraz czas dobrze zastanowić się na co wydać pieniądze w tak zadłużonej gminie jaką zostawili poprzednicy,wed ług powiedzenia-jak się nie ma miedzi, to się na deskach siedzi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # sesjaPaweł 2019-01-27 13:41
Są głosy wstrzymujące, które i tak nic nie dają. Co do uczciwości p. S. i innych to już na pierwszej sesji się sprzedali. p. S. pracuje u PiS w Starostwie Powiatowym i jak będzie fikał to mu podziękują. Każdy z tych bezradnych ma swój interes, który dla niego jest najważniejszy. Taka to ci prawda o uczciwości !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+6 # Wow!Zbyszek 2019-01-26 21:05
Jest nadzieja, są głosy wstrzymujące się. Panie Sijer nie daj się sprzedać. W kampanii wyborczej wspominałeś coś o uczciwości. Nie jesteś partyjny, nie daj się przekabacić pustym obietnicom.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+13 # RE: Wow!Heya 2019-01-27 10:53
Chyba Pan uważnie nie oglądał o co chodziło z głosami wstrzymujacymi. Wystarczyło 8 za i po temacie. Po to była przerwa przed głosowaniem. I jak narazie nie ma żadnej nadziei. Brakuje 4 myslacych osób. I chyba trudno w tym gronie takich znaleźć.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+12 # OslaUczciwosc 2019-01-27 10:12
Wreszcie niech ludzie pójdą po rozum, że osel podpina się pod wszystko, nic nie zrobił dla Opoczna. Czas by zniknął. W jego moc sprawcza wierzą już tylko Ci co dostali od niego etaty.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+26 # Jak możnaTom 2019-01-26 13:35
Najbardziej boli mnie to że dałem się oszukać. Przyznaję się że głosowałem na opocznian. Nigdy tak nie zmarnowałem głosu.. Sobczyk się sprzedał, Rurarz bezbarwna maszyna do podnoszenia reki i Brola niby PiS ale się wstydzi. A najgorsze jest to że nic z tego nie rozumiem bo Łuczkowski niby Vive Kosno a Opocznianie Łuczkowskiego niby PiS. I bądź tu mądry!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+11 # RE: Jak możnas_o 2019-01-26 21:06
Tomasz Łuczkowski i PiS? Zgodnie z regulaminem nie mogę wkleić linka. Ale polecam wkleić i wyszukać w Google frazę "Co dalej z festiwalem oberka?" i otworzyć pierwszy link. Tam się dowiesz jak to jest naprawdę. Pozdrawiam.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+6 # GlosyOpocznienie 2019-01-26 18:34
Jak widać Luczkowskiego też zdradzili, tak jak i swoich wyborców, wszyscy myślący nigdy nie pójdą z pis.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # To racjaEops 2019-01-27 11:46
Ani z obrotowym.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+46 # żenadaeope 2019-01-26 13:17
5 czy 6 liceów w Opocznie? W Piotrkowie 4 w Tomaszowie 3. Prosze coś zrobić ze smogiem, który nas truje, a nie wymyslać zastępcze pierdoły żeby zrobić zmiany na stołkach.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+14 # sesjaPaweł 2019-01-26 08:29
Oprócz tego, że niemowy pojedzą paluszków, to jeszcze przed zakończeniem sesji wychodzą tak jak Syjer. To świadczy jak poważnie traktują swoich wyborców, I tak będzie przez 5 lat kasa za darmo i załatwianie swoich spraw po układach. Brawo !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+29 # SesjaHeya 2019-01-26 08:02
To niech teraz mieszkańcy Ustronia podziękuja pani nicie za jej wkład w ulicę brzozowa przecież to tylko przesunięcie o rok. Mam nadzieję że burmistrz tego nie podpisze a nasi opoczynscy Pisiewicze pójdą po rozum do głowy (my mieszkańcy naprawdę oglądamy te sesje) i dotyczy to również osobników którzy wstrzymali się od glosow.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+33 # RE: SesjaObserwator 2019-01-26 13:22
Pani Łuczka - Nita ma przed swoim domem asfalt, więc ma gdzieś mieszkańców ul. Brzozowe chodzących od ponad 20 lat po błocie. Głosuje tak jak każe posełek - kadrowy opoczyński (jej też załatwił pracę w szpitalu), a jemu asfalt na Brzozowej nie jest do niczego potrzebny.
Kądziela obiecał już dawno budowę Brzozowej, ale jak go znamy - umiał tylko obiecywać.
Dla D. Kosno była to sprawa priorytetowa, wpisana w budżet gminy.
Kto z mieszkańców Ustronia głosował na p. Łuczkę niech jej podziękuje.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+22 # RE: Sesjakadrowy 2019-01-27 14:34
Pani Łuczka już nie pracuje w szpitalu, awansowała na kadrową do liceum Żeromskiego. A tyle się bidulka nałaziła po instytucjach żeby ją kto przygarnął bo w szpitalu praca to be i za marne pieniądze.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+18 # KoperaAwruk 2019-01-26 07:36
Jak tacy ludzie jak Kopera dostają po 350 glosow?
Swoja droga piekny popis demokracji koalicji 'ponad podzialani'
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+16 # RE: IV sesja Rady Miejskiej w Opocznie VIII kadencji - na żywoBarakuda 2019-01-25 22:00
Kryta pływalnia z tego co wiadomo jest nierentowna.... ! jedyne wyjście..zamkną ć.A dla pani dyrektor załatwić prace w CIS....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+41 # sesjawiesław 2019-01-25 17:56
czy radni rurarz, łuczka -nita, sobczyk to niemowy? czy oni tam są żeby podrzemać, pojeść paluszków i wziąć dietę?
mieszkańcy niech zobaczą na kogo głosowali.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+20 # niech śpiaWłodek 2019-01-25 23:18
może lepiej niech drzemią niż klepać jakieś głupoty dla samego pokazania swojej aktywności.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-9 # Jak RóżenekKitek 2019-01-26 10:26
Komentarz zablokowany za słownictwo
Regulamin wyraźnie mówi, że nie będą publikowane komentarze zawierające wulgaryzmy również wykropkowane.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+24 # RE: niech śpiaHeya 2019-01-26 09:50
Lepiej milczeć i być uważanym za glupca niż się odezwać i rozwiać wszelkie watpliwosci
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+25 # czyste powietrzeola 2019-01-25 15:21
drodzy mieszkańcy może założymy pozew zbiorowy o odszkodowanie za nic nie robienie władz o czyste powietrze tak jak zrobiła to Grażyna Wolsztyn
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Reklama

Przeczytaj również: