Menu
RSS
Nagrody dla zawodników i trenerów z regionu łódzkiego

Nagrody dla zawodników i trenerów z regionu łódzkiego

  • Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego

Blisko 800 tysięcy złotych otrzymają w tym roku od samorządu Województwa Łódzkiego sportowcy i trenerzy z naszego regionu, którzy zdobyli medale podczas mistrzostw świata, Europy i Polski.

Na nagrody sportowe przyznawane za wyniki osiągnięte w roku 2016 w budżecie województwa łódzkiego przeznaczono kwotę 793 350 zł (ponad 531 tys. zł dla zawodników i 263 tys. zł dla trenerów). Nagrody przyznano 441 sportowcom i 127 trenerom z regionu łódzkiego.

- To jest nasze podsumowanie osiągnięć sportowych w 2016 roku. Nagrody przyznaliśmy wybitnym sportowcom, zarówno tym znanym z telewizyjnych ekranów, jak również tym z małych klubów, którzy w znaczący sposób przyczyniają się do promocji kultury fizycznej oraz województwa łódzkiego – powiedział marszałek Witold Stępień.

Samorząd Województwa Łódzkiego przyznaje nagrody dla najlepszych sportowców od 2008 roku. Dwa lata później po raz pierwszy nagrodzono również trenerów. Z roku na rok jest coraz większa liczba zawodników, którzy otrzymują nagrody sportowe. W 2008 r. nagrody otrzymało 222 sportowców, a w 2015 r. liczba ta przekroczyła 400, a teraz osiągnęła wynik 441 osób.

W sumie na wypłatę nagród sportowych w latach 2008-2017 r. Samorząd Województwa Łódzkiego przeznaczył kwotę ponad 7,7 mln zł.

 

Załączniki:

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

+1 # nik nie robi nic za darmoludzie myslcie 2017-05-06 07:31
kasa dla trenerow? Przeciez biora kasę za to swoje trenerowanie. Dlaczego tak hołubicie tych , ktorzy takie rzeczy wykonuja w ramach zakresu swych obowiaązków pracowniczych i pensji, np nauczycielskiej , jako nauczyciel WF, lub opiekun sekcji sportowej w warsztatach terapii zajęciowej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi

Reklama

Przeczytaj również: