Menu
RSS
Nowe wydanie albumu „Opoczyńska wieś w fotografii”

Nowe wydanie albumu „Opoczyńska wieś w fotografii”

  • Muzeum Regionalne w Opocznie

Nowe wydanie albumu „Opoczyńska wieś w fotografii”Po przeszło trzech latach od premiery przekazujemy na ręce czytelników, miłośników historii regionalnej, drugie wydanie albumu „Opoczyńska wieś w fotografii”. Nowe wydawnictwo zostało uzupełnione blisko sześćdziesięcioma nieznanymi wcześniej, archiwalnymi fotografiami.

Dzięki darczyńcom, kolekcjonerom a także zwykłym mieszkańcom naszego regionu, którzy zdecydowali się udostępnić swoje bogate zbiory fotograficzne, w publikacji znalazła się kolejna porcja zdjęć obrazujących mieszkańców opoczyńskiej wsi, ich codzienną pracę i trud, radość świętowania, smutek i zadumę trudnych chwil oraz ponadczasowe piękno Opoczyńskiej Ziemi.

Nowe wydanie albumu „Opoczyńska wieś w fotografii”

Prezentowany w albumie zbiór prawie pięciuset fotografii podzielony został na dziesięć bloków tematycznych. Całość stanowi zapewne tylko niewielki ułamek zdjęć przechowywanych na strychach, w szufladach i domowych archiwach. Nowe wydawnictwo to poniekąd również próba odtworzenia wielu lokalnych, rodzinnych historii i piękna krajobrazu opoczyńskiej wsi. Krajobrazu, który bezpowrotnie odchodzi do historii.

Nowe wydanie albumu „Opoczyńska wieś w fotografii”

Wydawcą albumu „Opoczyńska wieś w fotografii” jest Muzeum Regionalne w Opocznie. Druk sfinansowała Gmina Opoczno. Publikację można nabyć w siedzibie Muzeum, w cenie 50 zł.

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Przeczytaj również: