Menu
RSS
Zdzisław Miękus odwołany ze stanowiska

Zdzisław Miękus odwołany ze stanowiska

  • Mateusz

Zdzisław Miękus odwołany ze stanowiska

16 marca 2017 roku Zdzisław Miękus został odwołany ze stanowiska dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Opocznie. Powodem odwołania miało być naruszenie przepisów prawa w związku z zajmowanym stanowiskiem.

W dniu dzisiejszym, Burmistrz Opoczna Rafał Kądziela wraz z Sekretarzem Miasta Tomaszem Łuczkowskim przybyli do Miejskiego Domu Kultury i wręczyli dyrektorowi MDK decyzję o odwołaniu go ze stanowiska. Zdzisław Miękus odmówił podpisania odwolania.

Zdzisław Miękus został odwołany ze stanowiska z trzymiesięcznym okresem wypowiedzenia. Do 30 czerwca jest zobowiązany do wykorzystania urlopu wypoczynkowego. Został też zwolniony z obowiązku świadczenia pracy z zachowaniem wynagrodzenia.

Jak udało nam się dowiedzieć, naruszenie prawa polegało na nienależytym zabezpieczeniu chodnika przed Miejskim Domem Kultury, co doprowadzić miało do narażenia przechodnia na utratę zdrowia. Chodzi tu o wypadek, do którego doszło 26 stycznia 2017 roku, kiedy to jedna z osób potknęła się o linkę zabezpieczającą bombkę ustawioną przed Miejskim Domem Kultury.

Warto również dodać, że trudno mówić tu o naruszeniu prawa, ponieważ jak poinformowała nas Barbara Stępień - Rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Opocznie, postępowanie toczy się w sprawie i dotychczas nikomu nie postawiono żadnych zarzutów. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności wypadku.

Jak dowiedzieliśmy się z nieoficjalnych źródeł, policja nie przesłuchała jeszcze wszystkich świadków.

 

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Odśwież komentarze 

+84 # RE: Zdzisław Miękus odwołany ze stanowiskaZagloba do Rafała 2017-03-25 14:08
Zdrajco, po trzykroć zdrajco....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
-25 # RE: Zdzisław Miękus odwołany ze stanowiskazoja 2017-03-24 10:04
Prawda to ze niektóre osoby bardzo plakaly po Miekusie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+80 # RE: Zdzisław Miękus odwołany ze stanowiskaJW43 2017-03-24 15:21
Jak był dobry chlop i dbal o pracownikow to i płakali. Teraz nalezy spodziewać się rewanżu na pracownikach bo przecież opowiedziedziel i się w petycji za Miękusem. A wladza nie lubi jak ktoś przeciwstawia się jej. Patrz na rozmowe burmistrza z pracownicami OPSu na sesji rady miasta.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+64 # RE: Zdzisław Miękus odwołany ze stanowiskaMłynarski 2017-03-23 20:20
Co by tu jeszcze spieprzyć panowie....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+104 # RE: Zdzisław Miękus odwołany ze stanowiskaPaweł 2017-03-22 10:22
Jeśli kierujący MDK - Pan Miękus został odwołany za naruszenie przepisów prawa, poprzez narażenie na niebezpieczeńst wo przechodnia, to rozumiem, że kierująca Ośrodkiem Pomocy Społecznej - Pani Barbara Chomicz również zostanie odwołana za dużo poważniejsze naruszanie przepisów przez jej pracownika Ośrodka, w którym wykryto płatną protekcję... Skoro Pan Miękus odpowiada za pracownika, który nieprawidłowo zabezpieczył chodnik, to Pani Chomicz niech poniesie odpowiedzialnoś ć za protekcję panująca w placówce, którą ona kieruje...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+83 # RE: Zdzisław Miękus odwołany ze stanowiskaPaweł 2017-03-22 10:08
Nawet jeśli doszło do zaniedbania to najpierw trzeba ustalić osobę bezpośrednio odpowiedzialną za zaniedbanie. Odpowiedzialnoś ć dyrektora Miękusa wcale nie jest taka oczywista. Nalezy równiez odróżnić odpowiedzialnoś ć na gruncie prawa cywilnego oraz ewentualną odpowiedzialnoś ć karną. Dopiero po przeanalizowani u i wyjaśnieniu spraw pod tym kątem można przejść do ewentualnej odpowiedzialnoś ci służbowej. Ponadto nawet jeśli udowodniono by winę Panu Miękusowi, to katalog kar przewiduje upomnienie, naganę, karę pieniężną a nie tylko automatyczne zwolnienie dyscyplinarne. Naszym włodarzom nie potrzebne są jednak sądy i nie będą czekać na rezultaty tych postępowań. To oni są tu od osądzania i osądzili. Kpina, żenada i skandal !
Przypomnę, że Pan Miękus był już kiedyś zwolniony ze Starostwa Powiatowego. Nieoficjalnie wiadomo, że zwolniono go z powodów politycznych, zaraz po tym jak nowa prawicowa władza przejęła rządy w Starostwie. Wtedy Starostwa z automatu zwolnił Pana Miękusa, zapominając, że Pan Miękus był PRACOWNIKIEM a co za tym idzie obowiązuje Kodeks Pracy... Pan Miękus odwołał się do Sądu Pracy, który nie zostawiając suchej nitki na pracodawcy - przywrócił Pana pracownika do pracy...
Tajemnica Poliszynela jest fakt, że powodem odwołania Pana Miękusa z funkcji dyrektora MDK są powody polityczne oraz planowane od dawna usadzenie na tym stołku koleżki Śliwki. Jak Państwo myślicie - kto teraz będzie piastował stanowisko doradcy burmistrza ds. PR ? Odpowiedź jest jasna i oczywista - NIKT... Stanowisko zostało bowiem stworzone sztucznie do celów "wypracowania" stażu dla Pana Śliwki aby w przyszłości mógł on wystartować w konkursie na dyrektora MDK i wygrać go w cuglach bez względu na ilość i jakość kontrkandydatów ...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+67 # syf na maxaWaldekzChamówka 2017-03-22 06:15
Panie Kądziela.... Aleś się Pan załatwił....... . Taką decyzję podjąć na koniec kandydowania... ... Szkoda mi Pana, bo będzie to Panu ciążyć do końca życia. A wie Pan jak to jest, ludzie widzą i niedługo będzie Pan w takiej samej sytuacji jak Z. Miękus.
Tylko zapewniam Pana, emocjonalnie to Panu będzie gorzej to przeżyć.

Swojego Misiewicza dał Pan na stanowisko dyrektora MDK.
Wstyd, żenada.

Ale czego się było po Panu spodziewać? Przecież Pan tylko zwykły, szeregowy Opoczniak, jak większość..
Wstyd mi za Pana, wstyd mi za Opoczno, wstyd mi za Śliwkę.

Syf w Opocznie, kiła i mogiła.

Ja również przepraszam, za głos oddany na Kądzielę.
W przyszłych wyborach się to nie powtórzy.
Kara być musi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
-35 # szacun... ;pJak z chamówka to 2017-03-22 08:40
Ty jesteś kimś wyjątkowym...ki mś z chamówka...za dużo zjadasz Werther's Original...i czujesz się jak ktoś zupełnie wyjątkowy :) Pochwal się swoimi osiągnięciami, bo na chamówku to w swoim czasie to sporo SB'eckich konfidentów mieszkało...tak jak pewien Rycho od kolarki Ps. "Instruktor", "Sokół", "Sportowiec" ten od "krzywienia" sportu...A tobie żal pupkę ściska że sam nie jesteś Miśkiem...Ty też byleś po pracę u Kądzieli??? Bo tu cześć Go nie lubi bo pracy nie rozdaje jak Kim Ir Sen....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+33 # Do kolesiawaldekzchamowka 2017-03-22 14:13
Na sesję rady miejskiej? Co Ty gadasz człowieku. W radzie od dawna zasiadają te same osoby. Większość emerytów. Co roku wybierani są na kolejne kadencje. Skoro wierzysz w takie rzeczy to widać że należysz do grona tych mniej wykształconych ludzi, którzy wierzą w to samo co roku, że będzie lepiej, a nie ma :-) Pana Miekusa nie znam osobiście. Ale widzę co się dzieje w MDK zza jego dyrekcji. Nie powołuje sie na sesję rady miejskiej bo to kolejny cyrk na kółkach. W obsadzie nie zmieniających się od dawna nazwisk.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+21 # SzacunnnnnnKolo 2017-03-22 13:19
Za to Ty byłeś i dostałeś? Czy jak komuś coś się nie podoba to zaraz musi być albo kumplem, albo bezrobornym nieudacznikiem?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
-23 # Nieeeeedo Kolo 2017-03-22 16:50
Ja paru osób nie lubię, bo są niesympatyczni. ..I każdy może sobie lubić czy nie lubić kogo chce. No oczywistym jest, że reelekcji nie będzie. Ale takich "zawodników" to widziałem setki...przed kompem to bohater, a jak trzeba coś samemu zrobić i ruszyć tyłek to "On" się nie zna...
Zapytać by się trzeba: Co byście chcieli żeby zrobił burmistrz??? Bo, że roboty nie daje to już wiadomo ;P Bo jak na razie to jak takie "mewy na plaży" DAJ!, DAJ!, DAJ! Kądziela nie sprawdza się jako burmistrz, ale takie myślenie: "roboty nie mam- winny burmistrz", "mieszkania nie mam- winny burmistrz", "zatrudnił Śliwkę a nie Mnie-zły burmistrz" jest po prostu głupie. Bo można by zapytać czy za poprzedniego burmistrza miałeś to wszytko czego nie masz teraz??? I co straciłeś przez decyzje obecnego burmistrza...Je śli nie jesteś Miękusem, to chyba nie straciłeś pracy?. Bo to, że miasto czy gmina straciła kasę to fakt. Bo jest słabo z pozyskaniem funduszy z Unii. Tam gdzie burmistrz dał ciała to można i trzeba mu wytknąć, ale bez przegięcia...bo zaraz tu ktoś wymyśli, że kataklizmy na drugiej półkuli to też wina Kądzieli...bo smog to też jest jego wina, a nie "dobrych i porządnych Opocznian, którzy nigdy...przenig dy nie palą śmieci, butów, sklejki z mebli, butelek plastikowych, szmat i innych" Było jakieś spotkanie o dofinansowanie zakupu nowych pieców...To też źle...bo za mało kasy burmistrz daje...to idąc tą logiką to stwórzmy "KOMUNĘ" gdzie wszystko będzie za darmo, będą komunalne "dziewice", praca będzie nie za kasę, ale za np. nowy piec do do domu w którym może zamieszkać KAŻDY. Burmistrz z Tobą mieszka, że ma Ci dawać Moją kasę na wymianę Twojego pieca w Twoim domu??? Jeśli była możliwość pozyskania dotacji z UE na to, a nie pozyskano to jest to powód do krytyki, ale nie wiem czy da się w 100% sfinansować wymianę pieców dla połowy miasta...Jeśli się da i tego nie zrobiono to słabo, ale jeśli się nie da to "pretensje do garbatego, że ma proste dzieci". Temat z TOPu o wyciętych drzewach na Partyzantów: Jak by się teraz podczas wichur jakieś przewróciło, to czyja by była wina??? hmmm??? Ja chyba wiem...;P Drzewa były chore, i bardzo dobrze, że je wycięto...Miesz kańcy teraz będą mieli trochę "normalnego" opału zamiast śmieci. :) A na koniec powiem, że wybory za kilkanaście miesięcy. Nowy burmistrz da Wam wszystko...prac ę, mieszkania, czyste powietrze...wsz yściutko...tylk o na Niego zagłosujcie...: P Naiwne to...ehhh, naiwne.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
-15 # Glos rozsadku brawoxyz 2017-03-24 11:09
Brawo !!! Oczywiście każdy taki rozsądny wpis ma masę negatywnych opinii- olać to..Kto mądry i nie przesiąknięty nienawiścią będzie bił brawo- a reszta frustratów będzie się czerwienić ze wściekłości przed kompem :;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+33 # Krecisz jontekRacja 2017-03-23 11:14
To chyba normalne. Władza jest od tego by pomagać mieszkańcom. Przecież to my płacimy na utrzymanie burmistrza. To nie jest prywatna firma gdzie może sobie robić co chce i nikomu nic do tego. To nie tak ze są wybory, ktoś naobiecuje, wygra, a potem zapomnijcie o mnie ze to ja, że będzie brał do kieszeni spory hajs z NASZEJ kieszeni a lud ma siedzieć cicho. Nie pamiętasz co nasz Wlodarz obiecywał przed wyborami? M.in. nowe miejsca pracy! Co się więc dziwisz że ludzie do niego idą i pytają? Ty masz fuche to się ciesz! I nie chodzi o to co robili Ci co byli wcześniej. Ich nie ma bo nic nie robili! I tylko dlatego że tamci byli jacy byli to obecnemu burmistrzowi mamy pozwolić na jeszcze większe numery? Odwracasz kota ogonem. Wytykasz innym że bronia Miękusa bo to jego koledzy, albo że odzywaja się bo burmistrz dał pracę swojemu lizusowi, a potem piszesz wypociny że to jest ok. Ja mam pracę i ani nie znam Miękusa osobiście, ani burmistrz nic mi nie dał bo nie musiał. I tylko dlatego że daje sobie radę to mam się nie odzywać? Boli mnie ze za moją kasę robione są takie przekręty, a oddałem głos na człowieka, który sam wytykal poprzednikom błędy, które teraz popełnia. "Za mało w główce madrosci" żebyś to skumac "Mędrku"?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
-17 # ...zero sensu 2017-03-25 00:26
Żeby nie wdawać się z zbędną polemikę. Błędy to nie "przekręty" Jak ktoś się nie nadaje to się nie nadaje i tyle w temacie. Ale na przekrętach burmistrza nie złapałeś jak mniemam.Więc zluzuj rajtki
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+42 # ciekaweMarcin 2017-03-23 21:19
To fakt, miasto trzeba bronić, przez takimi osobami.
Na szczęście nie pracuję w państwowej firmie, bo zawsze uważałem, że to dziadostwo na maxa.
Jesteś pracownikiem, dopóki się władza nie zmieni.
Władza się zmieni, lecisz razem z nią... to przykre, ale prawdziwe.
No chyba, że zarabiasz 1500zł, to Cię nie wyrzucą bo ciężko znaleźć kogoś za taką kasę...
Na szczęście pracuję w prywatnej firmie, i mogę mówić w niej co tylko chce. Że mam gdzieś PIS, NBS :-)
Oglądam ucho prezesa i nikt mi nic nie mówi, bo każdy robi to samo co ja. I pewnie zarobkami Śliwkę przewyższam
Ja znam Pana Miękusa, kiedyś mnie uczył tańca, to było jakieś by nie skłamać 17 lat temu. Nie jest moim kolegą, ale to widać, że to człowiek z pasją.

Ale też mnie wkurza to, że moje składki idą na takich nierobów. Na szczęście powoli zaczynam się odcinać od tego miasta bo wstyd mi w nim mieszkać.
Wieś, wieś i jeszcze raz wieś. Przez te sytuacje, także, by nie paść koryta nie będę się rozliczał w tym mieście.

A jeśli chodzi o wybory i stanowiska, w których zasiadają te same osoby, to powiem tak:
Głosują na nich tyle te osoby, które w mieście zostały i żyją od lat.
Wszyscy młodzi uciekli i uciekać będą. Bo co mieszkać w takim syfie, gdzie praca jest tylko dla kumpli.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
-34 # RE: syf na maxaWENTYL 2017-03-22 08:09
Najlepiej zagłosuj sam na siebie.Zgłoś swoja kandydaturę i wtedy zobaczysz ile pomyj na ciebie wyleją!!!!! A co ci sie nie podoba w naszym burmistrzu????? bo co ??? bo Miękus to twój kolega ??????? Jak jestes taki mądry to idź na sesje i sie zapytaj czemu został zdjęty z dyrektora.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+55 # KRAKRA 2017-03-25 13:40
wentyl , daj se siana, bo nic mądrego do tej pory nie napisałeś
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+36 # ?Heh 2017-03-23 11:52
No chyba się tam nasz Muzyk pchal by pomagać innym i by żyło nam się lepiej, no chyba że kłamał i szedł tylko dla kasy. Jak robi takie numery to coś ie dziwić że wiadro pomyj się wylewa. Liczył na oklaski? Co Wy macie z tym "kolega Miekusa" ? Miękus z całym miastem się kumpluje? O co chodzi? To już jak ktoś go nie zna a widzi co się dzieje, nie może się odezwać?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+47 # OdwolanoJan64 2017-03-22 01:21
Tylko powiem,ktos slucznie zauwazyl ze na tej sytuacji po winning sie mlodzi uczuc ze chwilowe poczucie wyzszosci nie powinno z wody mozgu robic...
Szanowna Obserwatorko jak zauwazylem pani sie tez z nazwiska nie przedstawila...
Drogi panie Burmistrzu znajdzie sie Sliwka i na panskie stanowisko tylko w przeciwienstwie do Pana Miekusa za panem nie opowie sie nikt, no ale jak sobie poscielisz...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
-37 # RE: Zdzisław Miękus odwołany ze stanowiskaObserwatorka 2017-03-21 20:32
Macie w ogóle Panstwo świadomość,że nie wypowiadacie się o postaciach z bajek, ale o ludziach, którzy tu żyją pewnie czytają te wypociny i na swój sposob to przeżywają. Tacy jesteście odważni, bo anonimowi? A może oficjalnie się podpisać pod tym opluwaniem ludzi.. Zarówno Pana Miekusa jak i Burmistrza i innych Bogu ducha winnych ludzi! Badna frustratów. Wstyd... wylewać tyle jadu pod przykrywką nika anonimowi pożal sie Boże "bohaterowie ".. wstyd!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+49 # ojo jojktos 2017-03-21 18:08
sie porobiło... Trza wyjeżdżać....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
-26 # ważnektos 2017-03-21 17:51
Pan Z. był Misiewiczem lewicy. Nie wiem ludu drogi, czy pamiętasz. Stał się dyrektorem z nadania partyjnego. Wtedy, z wykształceniem identycznym jak Misio. Sięgnijcie pamięcią wstecz. I tak lata mijały, mijały. I wreszcie ktoś podjął dobrą decyzję.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+26 # HahaJontek2 2017-03-22 12:00
Zastępując Miękusa człowiekiem który w dwa lata zdobył większe doświadczenie w dyrektorowaniu niż połowa dyrektorów w mieście będąc tylko po geografii? No serio dobra decyzja! Hahahhahahahhah ahahha
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
-15 # Cwaniaczek się znalazłjontek 2017-03-22 13:22
Może mędrku wymyślisz sobie jakiś inny nick, a nie się podszywasz. Za mało w główce mądrości, czy po prostu mącisz ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+17 # Do jedrusiaDobre 2017-03-22 15:42
Zabolalo Cie tak bardzo, bo też jesteś po geografii? Czy że wpis był anty Śliwka?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
-14 # Tragediajontek 2017-03-22 22:33
Irytuje mnie jak ktoś się podszywa pod kogoś lub sobie buźkę wyciera, bo to zalatuje szczeniakiem. Dla informacji mędrków opoczyńskich: Jak były wybory to ci sami(obecnie oburzeni) jeździły po mnie, bo byłem PRZECIW Kądzieli(redakt or może sprawdzić)! Teraz wielce urażeni jego działaniami? Jak ludzie są głupi to moja wina? Wybraliście, bo lubicie jak się wam bajki opowiada, to macie. Skoro "mądry" lud wybrał to o co teraz płacze? Bardzo dobrze rządzi! Niech wycina, zwalnia, reorganizuje! Popieram z całych sił! Bo ludzi trzeba strzyc jak owieczki, a historia pokazuje, że i tak się niczego nie nauczą. Teraz wybierzecie kogoś co wam lepsze bajki opowie na złość Kądzieli? Powodzenia! ps. co to przeszkadza komuś magister z geografii, czy ogólnie magister?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+27 # No tragediaAnka 2017-03-23 11:19
Do magistra nic. Ale jak magister geografii zostaje dyrektorem placówki kulturalnej to chyba jakiś zonk jest. Czy Ty uważasz inaczej? Ty chodzisz do dentysty który ma zamiast skończonej medycyny powiedzmy np. Technikum gastronomiczne? Jak chcesz to się zgadzaj z takimi wyborami. Ja nie!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
-8 # hę?jontek 2017-03-23 15:21
A poprzednie dyrekcje to jakie miał "predyspozycje" do sprawowania tego urzędu? Większość stołków w Opocznie jest tak obsadzana. Tak było, jest i będzie. A wy jesteście od tego by głosować na różne grupki interesów, które jak już wygrają to uznają że mandat "ludu" daje im pełnię władzy. Poprzedni burmistrz tak nie robił? 16 lat to dzielnie znosiliście, aż wybraliście w proteście przeciw jednej klice inną klikę. No więc o co hallo? Przyjdą wybory to możecie wybrać kolejnego klienta, wasala, kolegę, znajomego lub członka partii siedzącego u kogoś w kieszeni. Myślisz, ze jak przyjdzie inny to nie będzie upychał swoich i odwdzięczał się stanowiskiem czy w inny sposób. W jakim wy wszyscy świecie żyjecie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+13 # CyrkEhe 2017-03-24 14:52
No tyle wiesz o Miękusie a nie wiesz jakie miał predyspozycje? Sprawdź info i opis na tej albo każdej innej stronie gdy go powołali. No nie była to geografia! A to że większość stolkow jest obsadzana takimi dyrektorami jak Pan Śliwka, to co? Znaczy że mamy siedzieć jak mysz pod miotla i się na to zgadzać? Człowieku, to przez Takich ludzi jak Ty, za ich zgoda tak się dzieje! I masz rację! Nic się nie zmieni do czasu gdy tacy jak Ty będą głosić poglądy "tak zawsze było, tak jest i tak zawsze bedzie"! Dość z tym! Jak masz trochę oleju w głowie to zrozumiesz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
-10 # tratatajontek 2017-03-24 18:55
Wiem, jakie ma predyspozycje, bo miałem swego wgląd w jego podania i CV :P Zdziwiony? A to co się dzieje to nie przeze mnie, bo ja byłem zagorzałym przeciwnikiem Pana Kądzieli jak i Pana Wieruszewskiego . To wina tępych naiwnych wyborców. Wiec ode mnie wara, bo ja nie łykam byle pierdół. Ps. oleju w głowie mam więcej niż.większość tutejszych dyskutantów. A co żeście się tego dyrektora Śliwki tak uczepili? Tobie jakby dali taką fuchę to byś nie brał?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+14 # Śmiech na saliDyrektor 2017-03-25 01:02
Może dlatego wszyscy się go czepiaja bo jest po geografii a robi karierę lepsza niż Miśkiewicz. Biblioteka, UM, teraz MDK. Ty serio uważasz, że to jest ok? SERIO??
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+8 # RE: tratataEhe 2017-03-25 00:59
No ba nie brał. Wstyd być mi było pokazać się potem wśród ludzi. A jak miałeś wgląd w CV Miękusa ro po co jak Duran pytasz czy miał "predyspozycje" do tego stanowiska? Rozmieszczenie mnie totalnie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+12 # DobreHe? 2017-03-24 14:17
To uważasz, że trzeba zostawić wszystko tak jak jest i pozwolić na to co się dzieje bo lepiej nie będzie? Coś chyba masz z glowa. Dobrze ze ludzie się odzywaja! Jasne że może się tak zdarzyć że każdy następny bedzie grał do własnej bramki, ale to nie znaczy, że mamy to tolerować i się z tym zgadzać. Jak się nie sprawdza to go out i szukamy dalej, a może któregoś pięknego dnia trafi się taki co i będzie mówił że chce dla miasta najlepiej jak się da i tak robił. Z Twoim nastawieniem wiecznego pesymisty i wyraźną zgoda na takie machloje na bank nic się nie zmieni. Gratulacje!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
-12 # łosiejontek 2017-03-24 18:49
Realista, a nie pesymista. To wy jesteście dzieciaki z gorącymi główkami i wiecznymi nadziejami. To macie. Ja mam gdzieś Kądziele, Miękusa, Wieruszewskiego czy kogo wam tam teraz podeślą, by rozbudzał nadzieje zmian. Nic się nie zmieni, bo nikogo mądrego nigdy nie wybierzecie. Jakby przed wami stanął ktoś, co chce coś zrobić mądrego to byście go wyśmiali, albo zabili się o niego. Obecnie z całego serca popieram Pana Burmistrza Rafała Kądzielę, bo skoro w swej naiwności go wybraliście i był to wybór zły, to teraz niby czemu macie mieć rację chcą jego rezygnacji? A tragedią Opoczna jest to, ze każdy kandydat był, jest i będzie z kimś powiązany. Taki mamy klimat :P
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+54 # ZM odwolanyz dystansem 2017-03-21 17:19
obserwuje sytuacje z duzym dystansem, nie starajac sie nikogo po tylku calowac musze przyznac ze cos tu smierdzi...ba malo powiedziane.
Sliwka bedzie dyrektorem? wydaje mi sie ze raczej przydupasem burmistrza
usunieto ze stanowiska czlowieka ktory po pierwsze nie jest stary!!!czlowie k z duzym dowsiadczeniem, kreatywny, ambitny I potrafiacy pracowac z ludzmi (o czym swiadczy wstawiennictwo pracownikow MDK), dwa do gwiazdy/celebry ty duzo mu brakuje I chyba nigdy takich ambicji nie mial, to ze potrafil zorganizowac w miescie cos czego poprzednicy nam nie dawali tylko potwierdza ze to wlasciwy czlowiek na wlasciwym stanowisku, trzy jego prace mozna obserwowac przez lata- nie dostal stanowiska za ladne oczy, zapracowal na to promujac miasto NIE SIEBIE!!!
zal patrzec jak wladza odbiera rozum, wlasnie na tym przykladzie powinnismy sie uczyc, gratuluje panu burmistrzowi odwagi (panskie rzady nie beda trwaly wiecznie) I wspolczuje GLUPOTY- nie przypuszczalam ze tak potrafi kasa/stanowisko I bog wie co jeszcze odebrac rozum
do Pana Zdzislawa swoja praca pokazal pan ze miasto moze miec cos dla wszystkich bez wzgledu na wiek czy upodobania, MDK nigdy nie dawal miastu tyle atrakcji I mozliwosci spedzania czasu wolnego, a idiotami nie nalezy sie przejmowac, prosze nie odpuszczac!!! za takie przekrety kara musi byc
GLOSUJE PRZECIWKO BURMISTRZOWI I JEGO BANDZIE
ROBIC TAKIE RZECZY I NIE WSTYDZIC SIE NA ULICY POKAZYWAC-ZENAD A
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
-28 # długopisami???jak promował??? 2017-03-22 08:57
No tyyyyle lat promował i promował i gdzie to Opoczno jest znane??? A atrakcji takich jak tutaj czytam w komentarzach to w MDK nigdy nie bylo...:p
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+34 # dla mieszkancow zmienil wielerodzinnie 2017-03-22 15:39
jesli nie masz zielonego pojecia co sie w MDK dzialo to sie nie wypowiadaj, uwazam ze racja ze po raz pierwszy bylo w czym wybierac...znal azlam cos dla siebie i calej rodziny,
byly koncerty,kabare ty,warsztaty,we rnisaze, konkursy,spekta kle, konfrontacje artystyczne,sza chy, ping pong, bilard, taniec, spiew, fotografia-dla kazdego cos...pojawily sie mniej i bardziej znane postacie, artysci , grupy teatralne
moje dzieci spedzily cale ferie na warsztatach w MDK jak nigdy!
moze o Opocznie nie slychac w calej Polsce ale zdecydowanie MDK oferowal wiele dla ludzi starszych, mlodziezy i dzieci...
dlugopisow nie widzielismy z mezem ale chcetnie jeden przygarniemy, masz moze na zbyciu??
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
-7 # W kryminale...:P 2017-04-01 11:09
Też jest masa rozrywek...i tam nie ma osobnego dyrektora, który zapewnia atrakcje :) A pisząc o atrakcjach miałem na myśli to co się dzieje na tym forum..."Takie krtularne ludzie z MIASTA" że "piondze" noszą w "portferze" śpią pod "kordełkami" i są "lingtigintni" i "charakteryntyn tni" a w sklepie na osiedlu zachować się nie potrafią...mają poczucie wyższej kultury, ale ta "niska" jest dla nich nie osiągalna. Tą niską to reprezentuje "plebs" więc po co komuś mówić "dzień dobry"? To "im" należy się kłaniać... bo byli w MDK i zostali natchnieni...do wyższych celów...nie ośmieszajcie się bo to poza: " bułkę przez bibułkę, a fallusa gołą ręką"...Cudaki. ..i pozery tyle w temacie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+31 # NonoDobre 2017-03-22 13:22
Za to teraz będą i to jakie! :D :D :D jeszcze do świąt daleko a jaja prawdziwe :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+59 # RE: Zdzisław Miękus odwołany ze stanowiskagres 2017-03-20 21:27
osobiście widziałem jak kadziela z jakąś kobietą towarzyszącą weszli na koncert nie okazując biletu. Po co płacić? plebs niech płaci
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+93 # ODWOLANYTUTEJSZY 2017-03-20 20:09
Przepraszam ,ze wraz z moja rodzina i znajomymi głosowałem na byłego kolegę RAFAŁA KĄDZIELE .WIĘCEJ TEGO BLEDU NIE POWTÓRZYMY !!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+88 # MariaFelicja 2017-03-20 17:38
Myślę, że diabli już przygotowali nie lada posłanie dla bogobojnego Felusia i świątobliwej Basi za te wszystkie niegodziwości których są autorami albo współautorami.
Depczą wszystkich i wszystko co im stoi na drodze w osiągnięciu wątpliwych celów.Promują bez żenady największe miernoty w okolicy.
Niszczą Opoczno bez żadnych wyrzutów sumienia.A czarni chłopcy dzielnie im w tym pomagają.
Rafał natomiast nigdy nie powinien zostać burmistrzem.
Porażka totalna.Przykła dy niekompetencji daje na każdym kroku.Zero sukcesów.I tak już zostanie do marnego swojego końca.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+36 # do tego co pisze: ,,coś tu nie halo 70 latek i hejterzyGbur 2017-03-20 13:28
Człowieku czy jesteś stary/a/ czy młody/a/, to nie nawalaj, że 70-latek to tępak i nie wie co to jest hejt. On dobrze wykorzystał szanse jakie dało mu życie. Nie ćpał, nie chlał tylko się uczył i nie tylko wtedy jak był młody ale w ciągu całego swojego życia. Dlatego teraz potrafi odróżnić ziarno od plew i wie kogo należy bronić. Szanuj więc starszych , podziwiaj za mądrość, ucz sie od nich tolerancji bo trzeba ci wiedzieć ,że minione czasy wcale nie były łatwe dla młodych i dla starych. Daj również szansę tym, którzy potrafią coś wspaniałego robić dla Opocznian, tak jak to robi p. Zdzisław.
dlatego dziś wie i jest przekonany
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
-52 # Odwołać!!!No i dobrze 2017-03-20 00:04
Bardzo dobrze, że został odwołany! To jest kolejny "zawodowy dyrektor" od wszystkiego. Widać jak na dłoni jak sobie wychował towarzystwo :) Cytując klasyka: "Czasy się zmieniają, a Pan zawsze jest w komisjach" No to już nie będzie :) tam trzeba jakiegoś młodego najlepiej bezrobotnego zarejestrowaneg o w UP a nie "znanych celebrytów" Dajmy szanse młodym!!! Wszyscy o tym mówią, że czas na zmiany.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+47 # JasneEeeee 2017-03-20 07:31
Tak tak. Pan Śliwka już w bloku startowym jest. Młody, ambitny, z pomysłami, i dwa razy większym DOSWIADCZENIEM w dyrektorowaniu niż Pan Miekus. Gdzie on już nie był! Haha! Dobra zmiana. Brawo!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
-31 # Nie Śliwkaściema 2017-03-20 13:39
Jeden z drugim wymyślił, że Śliwka...a reszta jak te papugi powtarzają bzdury. A to nie Śliwka będzie dyrektorem MDK...hahahaha będzie ktoś inny.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
-16 # RE: Nie Śliwkawyborca 2017-03-21 21:34
Wczoraj, 20 marca burmistrz wprowadził Śliwkę na stanowisko dyrektora MDK
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+40 # HahaEhe 2017-03-20 15:40
Jaka ściema? Raczej cyrk! Pan Śliwka został oficjalnie po. Od jutra sprawuje rządy! Nie wiadomo czy się smiac czy płakać!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
-23 # a może Pani Monika???ściema 2017-03-20 21:11
Ta...wiecie co to już była...i tez była "obrona Częstochowy" jak odchodziła...i tez nikogo lepszego nigdy miało nie być...a tu proszę ja wiem kim bedzie nowa Pani dyrektor...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+43 # młodymieszkaniec 2017-03-20 07:23
Przecież on jest młody,
To, że zawodowy dyrektor to fakt, posiada dużą wiedzę i
szerokie kontakty, niestety z jego końcem kończy się też epoka wysokiego poziomy kultury w Opocznie.

A ja na miejscu Sz.P Dyrektora to nie odpuścił bym Kądzieli i jego Misiewiczom. Trza ze sprawą iść do sądu i walczyć do końca.

Wyrok wydany, odwołanie przez złamanie przepisów prawa -
zarzutów brak, masakra, coś mi to przypomina.

Jak można wydać wyrok na człowieka, zanim zarzuty zostaną postawione?

Typowe działanie, przypomina mi to wypadek z udziałem kierowcy SEICENTO.

Tym bardziej, że bombkę postawił BURMISTRZ OPOCZNA.
I to jego powinny w pierwszej kolejności sprawdzić.

Sprawa czysto polityczna, nie ważne są konsekwencje, ważny jest stołek.
Tym bardziej, że widać było nacisk jaki był na P. Dyrektora.

Pierw zmuszanie do odejścia dobrowolnie, a jak się nie udało, to przyjście z kim??? Z Łuczkowskim?

Żenada, wstyd mi za moje miasto,
.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+26 # eeee jak z papieżem...ściema 2017-03-20 14:30
To jest tak polityczna sprawa jak zamach na papieża...na Kennedy'ego...j ak na Nelsona Mandelę...jak czytam takie cudaczne wymysły to wyobrażam sobie, że mijam Takich na bazarku...i tam jakoś nie są tacy błyskotliwi...p arodia... Jeden " Wałęsuje" i pyta " a gdzie On był...jak była walka?" drugi O seicento wypisuje...inny tłucze w klawisze o hejcie jaki był za pis i za komuny...strach będzie niedługo wyjść na ulicę i powiedzieć ze coś się podoba lub nie...w rodzinach z nożami będziecie latali...to nie walka z Lordem Vaderem...tu o dyrektora MDK w jakim tam Opocznie, o ktorym poza samymi zainteresowanym i nikt nie słyszał....i żaden Kądziela czy Miekus tego nie zmieni...sami musimy to zmienić.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+12 # Padłem ze śmiechujontek 2017-03-20 13:57
Komentarz zablokowany

Forum dla osób z problemami urologicznymi jest pod innym adresem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
-62 # Takie ZmianyTakie zmiany 2017-03-19 13:33
luczkowski na burmistrza....r ozmowy trwają.....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
-30 # śmiesznea 2017-03-20 06:47
Burmistrz wybierany jest bezpośrednio przez społeczeństwo. Rozmowy trwają? Z kim? Chyba fantazja i chęć powrotu do władzy odbiera rozum.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+43 # Ustawka czy ustawa ?nawet bardzo smieszn 2017-03-20 09:31
Cytuję a:
Burmistrz wybierany jest bezpośrednio przez społeczeństwo. Rozmowy trwają? Z kim? Chyba fantazja i chęć powrotu do władzy odbiera rozum.

Oczywiscie ze to obywatele wybieraja burmistrza, a moze rozmowy trwaja bo burmistrz ma być wybrany w wyniku ustawki, a nie ustawy, wtedy rozmowy wskazane-żeby ustawka sie udała ;)? Żartuje .oczywiscie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+40 # RE: Takie Zmianywyborca 2017-03-20 04:34
O Matko Boska!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+31 # Nie tak szybkoa 2017-03-20 00:46
Może najpierw coś pokaże. Jakiś pomysł, jakaś działalność społeczna itd. Do tej pory jakoś specjalnie się nie wybił ponad tłum. Jeden z wielu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
-4 # RE: Takie ZmianyMłody 2017-03-19 22:12
Pan Luczkowski jest kompetentny na burmistrza ale zawalił sobie lokalna karierę IDĄC Z KĄDZIELA
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+39 # Rozumu! ludzie rozumu!aaa 2017-03-20 08:06
Jak można być "kompetentnym na burmistrza"? Tu trzeba mieć odpowiednie cechy charakteru, pomysły, wizje, a nie "kompetencje". Czytam niektóre wpisy i naprawdę mnie osłabiacie ta swoją prowincjonalną głupotą...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+56 # Zwolnienie p. MiekusaGbur 2017-03-19 10:29
Od wielu ,wielu lat takiego dyrektora MDK nie było. Zycie kulturalne w mieście nagle w ciągu jednego roku wybuchło Imprezy, teatry , muzyczne letnie popołudnia i szereg innych, P. Miękus to pasjonat . I to było widać. Komu nie jest wygodny pasjonat?Odpowi edź jest bardzo prosta : ma niewłaściwe korzenie ideologiczne! Potrzebny tu zaraz misiewicz. No i jest !A raczej już był pod bokiem i opieką szanownego p. Burmistrza!
Wydawało się, że tandem mer miasta i dyr. MDKu to dobry znak na zmiany jakościowe w naszym mieście, bo w mieście widać było zmiany a w MDKu burza zmian. Niestety!. Mam 70 lat i wiele moje oczy widziały a teraz widzę tylko powtórkę z histori . W w latach poprzednich rządów PIS też wyrzucano pasjonatów. Panie Zdzisławie niech proszę się bronić i życzę w tym skuteczności, Hejterami władzy niech sie Pan nie przejmuje. Ale żeby było weselej to informuję, że był już kiedyś taki dyrektor MDKu , który chwalił kwalifikacjami: piątka ze śpiewu w podstawówce. Pewnie niektórzy pamietają!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
-21 # Racjajontek 2017-03-19 13:33
Był taki dyrektor(a właściwie dyrektorka) co się chwalił piątką ze śpiewu. Nawet była zatrudniona przez tego samego burmistrza co dał pracę Panu Miękusowi jak się go pozbyli za starostwa. Co za zbieg okoliczności...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+33 # I?Darek 2017-03-19 23:22
I co z tego wynika? Argument taki ze rynce i nogi opadają.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
-21 # I nicjontek 2017-03-20 14:10
Argument taki sam jak obrońców tutaj się udzielających. Jakbyś nie wiedział to pokazałem, ze poprzednie władze, które promowały Pana Miękusa robiły tak samo czystki, a obsadzali stanowiska swoimi. Wtedy było wolno, a teraz nie? I tak jest wszędzie, więc o co lament? Jak wygrają wybory kolejni też będą upychać swoich. Kubeł zimnej wody dobrze robi na otrzeźwienie, a nie się podniecać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+27 # HahaEhe 2017-03-20 16:28
No promowany był rowno. Haha. Chyba w innej rzeczywistości żyjesz. Ludzie są za Miękusem bo w MDK zrobił wiele dobrego. Tak jests oblatany gdzie i co robił, to powinieneś wiedzieć co się zmieniło na lepsze w tej instytucji dzięki niemu. A bezpodstawnie oskarżać o złamanie prawa nie można nikogo, i bez znaczenia jest partia z której jest taki człowiek.

Panie Dyrektorze Miękus, niech się Pan trzyma. Jesteśmy z Panem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
-22 # Lecz sięjontek 2017-03-20 17:41
Wiem co się zmieniło na lepsze a co na gorsze. I to być może lepiej od ciebie. Proponuję założyć Komitet Poparcia Dyrektora Miękusa. Ostatnio wszystkie czubki czy to z prawa czy to zlewa, czy to od kościoła czy ateistów, LGBT i inne takie robią marsze, zakładają komitety za lub przeciw to i wy załóżcie. Może być też Komitet Odwołania Burmistrza. Kontr banda założy Komitet poparcia Burmistrza, Ktoś inny wujta tego czy owego I jakoś dalej będzie się kręcił ten cyrk. :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
-27 # RE: Zwolnienie p. Miekusapytanie 2017-03-19 12:39
coś tu nie halo 70-latek i hejterzy???
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
-29 # Wszystko jest OKjontek 2017-03-19 23:48
W KODzie jest taka średnia wieku, więc wszystko jest w normie. Swoją drogą 70 to przesiąknął dobrze komuną...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+58 # WYBORYnieważnekto 2017-03-18 21:05
Panie BURMISTRZU rafale kądziela!
Mimo, że nie mieszkam mieście OPOCZNIE od
długiego czasu, obiecuję, że PRZYJADĘ i będę głosował
przeciwko Panu i przeciwko całej reszcie kolesi i kolesiów z PISU!
Będę także nawoływał wszystkich znajomych, którzy nie mieszkają w tym mieście, ale mają czynne prawo do głosowania, by nie głosowali na Pana.

A kto to w ogóle jest TEN ŚLIWKA???????
Ktoś go zna????
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
-43 # RE: WYBORYWentyl 2017-03-19 07:05
Hahahahaha o patrzcie następny trzepnięty,ty to chyba z KOD-u jesteś,będzie namawiał hehehe.Wyjechał i będzie wracał na białym koniu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+20 # No i dobrzeMaestro 2017-03-18 20:55
Jeszcze kilku jest do wysadzenia ze stanowisk, błędnie były niektóre posady obdadzone
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+36 # Tak takRacja 2017-03-19 14:38
No to najważniejsze krzesełko przede wszystkim stanowczo źle obsadzone było. Spoko. Jeszcze trochę wytrzymamy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+53 # CyrkHeniek 2017-03-18 13:31
Ludzie, przecież tu z daleka czuć że sprawa śmierdzi. Jak w domu nielegalnie i bez uprawnien podłączysz sobie gaz, dojdzie do wybuchu, to winić będą ciebie, nie tego co miał pilnować partactwa. Kto odpowiadała za montaż bombki? Tu z daleka widać że to tylko pretekst i to bardzo marny by pozbyć się Miękusa. Potrzebne jest stanowisko i tyle. A oficjalny powód to prawdziwy strzał w kolano! Nawet w oba za jednym razem!! Gratulacje dla wybitnych doradców naszego wlodarza.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
-52 # Przesadzacie z tym żalemOpoczniak 2017-03-17 23:37
Zobaczcie. Burmistrz go wykreował. Dał mu stanowisko, na którym przez rok zdobył rozpoznawalność . Rok temu większość w mieście nie wiedziała kto to jest. Dyr MDK z pozoru jest ok ale my wiemy niewiele. Burmistrz musiał mieć powody skoro tak zdecydował. Nie panikujcie, bo to nie wypada. Swoją droga może zastanawiać fakt, że podjęto tak niewytłumaczaln e decyzje o nominacji na stanowiska. ludzi, którzy szkodzą temu co ich powoływał. Nie wiadomo jeszcze co się czai w głowach z pozoru bliskich przydupasów burmistrza. Trochę mu współczuję, bo widać ze zależy mu na Opocznie i zwykłych mieszkańcach. A karierowicze i koryciarze plują i będą pluli...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+31 # Pytanie?Heniek 2017-03-18 13:13
"Burmistrz go wykreowal"... nono. W czym Pan Miękus zaszkodził temu co go powołał?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+48 # SerioAnka 2017-03-18 09:43
Serio piszesz takie glupoty czy Ci kazali?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
-46 # frazesiszOpoczniak 2017-03-18 10:35
Ale jakie głupoty? Pokuś się o uzasadnienie. Znowu brednie typu Kądziela, Telus itd...Nie widzisz jak pozytywnie zmienia się miasto? Pomimo pozostawienia przez poprzedników gigantycznego długu i "uwsiawiania" Opoczna przez 20 lat. Problemem burmistrza jest brak zaplecza złożonego z partyjnych cwaniaków żerujących na publicznych finansach. Jestem pewien że to właśnie"partyjn iactwo" różnej maści zamieszcza te negatywne wpisy. Normalne społeczeństwo widzi pozytywny kierunek.
P.S. Nikt mi nie płaci za wpisy. Widocznie ty masz takie nawyki. Spróbuj pomyśleć i zmienisz zdanie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+35 # RE: frazesiszanna 2017-03-18 20:27
A cóż to takiego się zmieniła w tym naszym mieście o czym tak piszesz? bo poza wyciętymi drzewami to jakoś niewiele się w oczy rzuca.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+41 # ?Anka 2017-03-18 13:09
Co się takiego pozytywnego zmieniło w naszym mieście? Nowe rondo, zalew? Przecież to za tamtej kadencji było ustalone a roboty wykonane teraz. Mniej wsi Opocznie? Dożynki, Kusoki, festiwal folkloru za festiwalem i jeszcze Oberek. Młodzi ludzie jak nie mieli pracy tak nie mają. Ze w planach jest przebudowa ul Biernackiego? To jest nam potrzebne? Ludzie skarżą się na smog, a władza mówi, że to tylko nagonka medialna. Partyjniactwo? No tak teraz go nie ma. Pan Geograf był już dyrektorem biblioteki , spece od PR , a teraz będzie dyrektorem MDK. Teraz jest nawet gorzej! Bo jak góra ma kaprys to nawet wyroki prawne.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
-22 # no to proszęOpoczniak 2017-03-19 00:38
Co dobrego zrobili przez 20 lat poprzednicy? Tylko proszę o konkrety a nie pierdu pierdu. Wylicz! Świetlice wiejskie za ogromne pieniądze z którymi nie wiadomo co robić . Co jeszcze? No dawaj...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+23 # RE: no to proszęAs Pik 2017-03-21 10:09
Typowe "Przez 20 lat, Opocznianie byli ignorowani ...", sprawa tyczy się tego co jest tu i teraz, a nie tego co było. Chore to, jak się nie ma argumentów do dyskusji to się odwołuje do bliższej lub dalszej przeszłości. Ile jeszcze?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+26 # ?Anka 2017-03-19 14:27
Ale o co Ci chodzi? Wyskakujesz z poprzednikami bo innego argumentu nie masz? Byli tacy sami jak obecna władza, a ja głosowałam na aktualnego burmistrza wierząc, że coś się zmieni. A tu zonk, pomyłka! Takich numerów jak teraz to już dawno nie było! Wstyd i tyle!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
-44 # RE: Zdzisław Miękus odwołany ze stanowiskaZbigniew 2017-03-17 22:29
Proponuje jeszcze pozbyć się z-ca dyrektora czyli Pani M. Cz z informacji
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+71 # to już konieceldo 2017-03-17 22:23
Panie Kądziela, zabieraj swoje instrumenty i zakończ ten spektakl. Twój czas się kończy. Niedługo potkniesz się o Śliwkę i wylądujesz sam tam gdzie ten co potknął się o bombkę. Nic nie zrobiłeś i nic już nie zrobisz dobrego dla Opoczna. Śliwice nie pasowało w bibliotece to lup go na doradce. Tam mu się nie podobało to teraz zostanie dyrektorem MDK. Cóż mogę wam doradzić, czerpcie z koryta póki jest pełne bo już niedługo kolejne wybory. Panie Kądziela, pomału trzeba odświeżyć trąbkę. Panie Śliwka jak coś to miejsce za rok w masarni w sobawinach czeka jakby w mdku się znudziło.Pozdra wiam.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
-42 # bicie piany nic nie daObserwatorka 2017-03-17 22:16
Jak mozna o rodzinnym miescie napisac" Jełop", "Łopocno" itp.. to przede wszystkim pokazuje jakie macie Państwo podejście i szacunek do swojego miasta. Narzekacie na Burmistrza, a ja zapytam inaczej.. czy On sie sam wybrał na stanowisko? Czy już zapomnieliście jak rządziła poprzednia władza? Przez 16 lat w naszym mieście nie działo sie tyle co w ostatnim czasie.. Na prpawde tego nie widzicie Sądzicie,że ktokolwiek jest w stanie w ciagu roku naprawić cos co leżało odłogiem tyle lat...? A co do sprawy dyrektora MDK, myslę,że decyzja Burmistrza nie zapadła nagle. Nie znamy całej prawdy, nie można tworzyc dziwnych opowieści. Sprawa zapewne nie jest tak prosta jak ja tutaj opisujecie. Jestem przekonana,że decyzja o zwolnieniu P. Miekusa nie należała do łatwych.Znając Burmistrza zapewne poparta konkretami. Nie można opierac swoich opinii na lakonicznej informacji medialnej bez faktów. A to co wieśc gminna niesie .. wiadomo jak zawsze wiecej w tym plotek niz faktów. poza tym uwazam,ze każdy szef ma prawo dobierac sobie współpracownikó w- takich z którymi bedzie mu sie dobrze pracowało.. i tyle zadna to nowość.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+10 # O PROSZĘktos 2017-03-21 17:57
On go zna bardzo dobrze. A naród - nie bardzo... Pozory, pozory sympatycznego człowieka od tylu lat. A naród to łyka.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+23 # RE: bicie piany nic nie daAs Pik 2017-03-20 19:33
Jakie to konkrety stoją za decyzją Burmistrza, jak na razie to wygląda na sytuację rodem z piaskownicy "nie lubię cię, Idź sobie stąd.". Namawiałem do głosowania na Rafała Kądzielę nawet na tym forum. Miałem cichą nadzieję że przełamie swoje ograniczenia, chwiejny charakter brak asertywności. Ale chyba się pomyliłem. Sorry ale jak ktoś "miętki" jest to już "miętkim" pozostanie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+51 # RE: Zdzisław Miękus odwołany ze stanowiskakac 2017-03-17 21:34
panie burmistrzu proponuje najpierw odwołać panią pyskata Jole od sportu może będzie lepiej
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+43 # DO DALI I ZABRALIRYBA 2017-03-17 20:46
SKAD WIESZ ,ZE TO WINA DYR MDK ,SPRAWDZ ZAKUP BOMBKI ,MONTAZ, OSOBE DRYGUJACA ,CZYLI I-GO DYRYGENTA JELOPU OBEJRZYJ TELEDYSK Z UDZIALEM GRUPY INTERWENCYJNEJ PRZED MDK I WYSUN WNIOSKI NIE CZEKAJAC NA KONCOWY WERDYKT ,A POTEM PISZ
ILE CHCESZ
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
-24 # Ale się narobiłojontek 2017-03-17 16:07
Ciekawe, ze tak niektórzy tutaj bronią Pana Miękusa, a mało kto pamięta, że Pan Miękus od lat ślizga się pomiędzy stanowiskami dyrektorskimi a kierowniczymi zawsze z ładna pensją i zawsze wiedział jak się ustawiać z wiatrem. Nie obchodzą mnie rozgrywki partyjne i personalne, ale każda władza obsadza swoimi. SLD z którym Pan Miękus był związany również tak robiło. Wtedy było dobrze a teraz jest źle?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+20 # RE: Ale się narobiłoAs Pik 2017-03-21 10:13
No i co z tego że był w SLD? Czy przynależność do jakiejś partii politycznej jest dyskwalifikując a z życia publicznego. Może się tak zdarzyć że za jakiś czas będzie się mówiło tak o innej partii.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
-13 # Pitoleniejontek 2017-03-22 13:27
A przynależność do PIS to dyskwalifikuje z życia publicznego? A może kontakty z posłem lub obecnym burmistrzem? Jak nie rozumiesz kontekstu wypowiedzi po co się wypowiadasz?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+11 # RE: PitolenieAs Pik 2017-03-23 13:20
Prezentujesz mentalność Kalego w całej rozciągłości. Skoro powołujesz się na takie wyssane z tyłka argumenty, to czego oczekujesz, że inni będą biernie się przyglądali na jazdy na temat przeszłości Pana Miękusa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
-8 # Żal mi ciebiejontek 2017-03-24 00:29
Żałosny to jest twój skowyt. Wybraliście? To schować się w norze i czekać do następnych wyborów. Wybrali i teraz marudzą. Polacy to jednak niestety w większości naród malkontentów i i idiotów co im ich własne wybory nie odpowiadają. A argumenty nie są wyssane z palca. Wystarczy prześledzić karierę pana Miękusa żeby to zobaczyć. Kolega to z SLD, PO czy PSL?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+9 # 007Haha 2017-03-24 14:34
Dobre. Ciebie bardziej boli to że ludzie widzą co robi Pan Burmistrz i się z Ty nie zgadzają, niż to że on odwala podobne numery co poprzednicy a sam im to wspominał. Brawo Ty! To jest dopiero żałosne!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+14 # AnkaRacja 2017-03-22 15:51
No to akurat widzimy jakie Ty masz kontakty. I że przeszkadza Ci jak kiedyś i ktoś co robił, ale ze aktualnie jest dwa razy gorzej i jeszcze lepsze numery odchodzą to nie ma dla Ciebie znaczenia. Hipokryzja do sześcianu!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
-9 # Kolejne bredniejontek 2017-03-23 17:35
Kontaktów z żadnymi partyjkami nie mam żadnych, nie miałem i nie chce mieć. Ale sporo tych ludzi znam często jeszcze z lat podstawówki, liceum czy z pracy. Stad tez znam burmistrza Kądziele, dyrektora Miękusa, posła Telusa i wielu wielu innych. I dlatego wiem kto ile jest wart, kto coś chce robić, a kto się ślizga i ustawia z wiatrem. Wybraliście to po co teraz kwik? Jeszcze dwa lata rządzi, a potem wybory. Możecie wybrać kolejnego co wam obieca gruszki na wierzbie, albo znów cwaniaczków-leś nych dziadków z PSL. A numeru droga pani to robili wszyscy tylko dawniej to było robione po cichu i mało kto wiedział. Teraz jest tak samo tylko większy raban przy tym.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+12 # DominikZart 2017-03-24 14:38
To chyba widzisz, że burmistrz właśnie "ślizga i ustawia sie z wiatrem" czy to się według Cb inaczej nazywa?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+14 # AnkaTy bredzisz 2017-03-24 14:31
Serio tak myslisz czy udajesz? Co z tego że wybraliśmy? Gość robi numery to mamy siedzieć cicho? W jakim Ty świecie żyjesz? I co się ciągle odwołujesz do przeszłości? Byli i ich nie ma. Robili błędy dlatego przegrali. Dyrygent robi błędy które wytykal innym. To ludzi razi w oczy i to bardzo! W nosie masz to co robią za Twoja kasę? Kogo Ty nie znasz, czego to nie robiłeś, przeszkadzają Ci demonstracje, partyjniactwo, układy, wróżbita z Ciebie i pierwszy Medrek w mieście, a nie przeszkadza Ci ze gościa bezpodstawnie oskarżają, że upychaja kolesia na jego miejsce? Po nie, PSL nie, nbs nie, kod to już dla Cb diabeł wcielony. Nie przeszkadzają Ci aktualne numery bo jesteś z PISU?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
-25 # w całej rozciągłościPOpieram 2017-03-17 22:18
bo jest jak piszesz- był w SLD, a "ślizganie się" pomiedzy dobrze płatnymi satnowiskami wg mnie dobrze mu wychodziło
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+3 # Racja!Vaila 2017-03-17 18:08
Racja! Na zasadzie my mozemy, wy nie!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
-63 # WreszcieSprawiedliwy 2017-03-17 15:11
Bardzo dobra decyzja....bard zo dobra...trudna ale dobra...z całym szacunkiem ale Pan Zdzisław Miękus nie nadawał się do kierowania MDK....Brawo Panie Burmistrzu..Bra wo Panie Tomku....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+70 # aby włączył myśleniedo sprawiedliwego 2017-03-18 16:10
masz takie pojęcie o sprawiedliwości jak Kądziela o byciu szefem administracji publicznej.Nic o niej nie wiedział jak zaczynał, teraz też nie wie i nie będzie wiedział na koniec.Taki z niego burmistrz z waszą pomocą.A za jego błędy zapłacimy wszyscy, bo Zdzicho ma wygraną sprawę podobnie jak wcześniej Monika.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+29 # RE: WreszcieWentyl 2017-03-17 16:15
Ciekawe kiedy wezma sie za po.K.D.J....... Na opoczyńskiej pływalni.Bo czas najwyższy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+66 # WykolegowanyJudasz 2017-03-17 14:18
Panie Burmistrzu jesteś Pan chłop z konsekwencjami czy tylko figurantem wykonującym polecenia Posła
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+57 # Co sie dziejeOpo 2017-03-17 14:10
Co robi pan Kadziela? Bilioteka tez padla ofiara takich dzialan. Odsunieto od stanowiska pelniaca obowiazki dyrektora bibliotekarke, ktora zrobila dla niej duzo, a wstawiono czlowieka bez wyksztalcenia i doswiadczenia do odczytania mailow :(
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
-43 # a kto go powołał?ja 2017-03-17 13:28
Powołał to i odwołał....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+47 # ...małpa 2017-03-17 12:31
Pamiętam posty przy okazji wyborów, jakim to rycerzem na białym koniu był Pan Kądziela :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+96 # RE: Zdzisław Miękus odwołany ze stanowiskaEdek 2017-03-17 12:03
Znamy już harmonogram imprez MDK pod kolejnymi rządami:
Od kwietnia do maja wystawa skrzydła tupolewa, cowieczorne modlitwy i różaniec w każdą niedzielę. Od maja do lipca "Lech Kaczyński - wielki prezydent" - wystawa zdjęć wzdłuż ulicy Biernackiego. Od lipca do września - STOP ABORCJI - patron honorowy Robert Telus. We wrześniu Dzień Rodziny - w pierwszym rzędzie trzech rozwodników, za nimi człowiek z alimentami - idą i świętują. Październik i listopad - jesienne kino MDK - Smoleńsk, Wołyń, Katyń. Grudzień - nic, bo zasypało wejście, a nie ma pieniędzy na odśnieżanie. Wszystko poszło na atrakcje.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
-28 # RE: Zdzisław Miękus odwołany ze stanowiskaMichal 2017-03-17 20:44
Pewnie lepiej by się stało jakby wróciła trybuna honorowa z US znów zrobili komitet a tłumy z "własnej " woli wielbily generalussimusa przyjaciela dzieci i młodzieży ... ehh szkoda słów
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
-38 # Tragedia!jontek 2017-03-17 16:00
Co za kretyński wpis zakompleksioneg o łopocyńskiego chłopka.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+8 # RE: Tragedia!Heh 2017-03-23 12:07
Co za krety ski komentarz pewnego siebie mieszczucha
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
-7 # no bajontek 2017-03-24 00:24
Miesza politykę krajową z ząściankową i jeszcze mu przyklaskują. Może jeszcze zacznijcie pitolić coś w stylu: "wybory w USA a sprawa opoczyńska". Miasto mędrków. Żenada...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
-83 # ZMIANY>>>ZMIANY >>>ZMIANYObserwator Łopocna 2017-03-17 12:00
Moi drodzy !!! Pan Burmistrz podejmuje decyzje za które bierze odpowiedzialnoś ć. Nie oceniajcie pracy nikogo...ocenia jcie sami siebie...Prawda jest taka że tak znakomitych włodarzy w tym mieście jakimi są Rafał Kądziela, Tomek Łuczkowski, M. B. Chomicz oraz Marcin Baranowski nie było nigdy....drodzy przedstawiciele starych czasów i systemu...wasze rządy się skończyły....na deszło nowe...lepsze.. .inne....uszanu jcie to albo wykorzystajcie nadarzającą się okazję by pozostać cicho....kolejn e wybory zarówno samorządowe jak i parlamentarne prawica wygra w cuglach....czy wam się to podoba czy nie....bo tak chcą uczciwi ludzie...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+41 # zestawienie błędnecoś nue tak 2017-03-17 17:30
Stawianie sekretarza w jednym szeregu z burmistrzem, wicestarostą i przewodniczącą rady to przegięcie. Żeby to była jakaś postać wybijająca się.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+60 # RE: ZMIANY>>>ZMIANY >>>ZMIANYRedakcja 2017-03-17 12:54
Widzę, że w Urzędzie Miejskim jest czas na prywatę...
Czy urzędnik, opłacany z podatków, a więc będący na usługach społeczeństwa, w godzinach pracy nie powinien zajmować się tym co do niego należy, zamiast udzielać się na forum?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
-17 # RE: ZMIANY>>>ZMIANY >>>ZMIANYWentyl 2017-03-17 15:49
A skąd Redakcja wie,ze w urzędzie trwa prywata jak to pan sprawdził ????
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+15 # RE: ZMIANY>>>ZMIANY >>>ZMIANYAs Pik 2017-03-21 10:01
A wiesz że istnieje coś takiego jak adres IP, a na poziomie administratora serwera takie dane są dostępne od ręki.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
-14 # a kto go powołał?ja 2017-03-17 11:43
Ludzie, ale przecież to R. Kądziela zrobił Z. Miękusa dyrektorem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+31 # RE: a kto go powołał?Waldi 2017-03-17 17:46
No i co z tego?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+58 # Odwołany Dyrektor MDKkaczuch 2017-03-17 10:14
Panie Burmistrzu dość tej kompromitacji w Pana decyzjach wycofaj ten głupi pomysł ze ŚLIWKI nie będzie dyrektora Pan Miękus to osoba na właśćiwym miejscu co Pan powie na dziury w chodnikach jezdniach kogo pan uwali chyba siebie bo to PAN SZEF wstyd dla OPOCZNA I całej gminy W imieniu mieszkańców Pana Wyborców WYCOFAJ PAN te głupie oskarżenia RORWAGI I POWAGI dla urzędu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+58 # RE: Zdzisław Miękus odwołany ze stanowiskaop 2017-03-17 10:08
Tyle ludzi przewraca się każdego dnia i nie ma problemu. Za drogę przed domem kultury odpowiada miasto a miasto posiada ubezpieczenie. Pewna pani przewróciła się jadąc rowerem na ugorze miejskim i dostała odszkodowanie 20.000,. To nie dyrektor winien on jest kozłem ofiarnym to jego stanowisko winne bo potrzeba korytko obsadzić a nie ma gdzie. znajomka tyłka usadzić . Bu ha ha ha .........jeszcz e poczekajmy jeszcze się nie spieszmy.Epicer ie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
-62 # Dali i zabrali...Ja nie bronię 2017-03-17 09:31
Nie rozumiem dlaczego takie oburzenie. Dostał robotę od Burmistrza, to i Burmistrz Go tej roboty pozbawia. Nie chciał "odejść" po dobroci, to Go odwołali. A co do prawa, to zawsze Pan Miękus może się odwołać do odpowiednich organów. Ale jeśli doszło do wypadku to doszło do zaniedbań i naruszenie przepisów BHP. Oczywiście ktoś tę bombkę ustawił...ale ktoś kazał ją tam ustawić w ten sposób. Ciężko karać "młotek" za to, że się nim uderzyłeś w palec. No i dziwi mnie postawa rzecznik Policji, i osób podnoszących argument, że nic jeszcze nie udowodniono. Jak wiadomo jest prawo karne i wnioski które rozpatruje się "z urzędu", ale jest tez prawo cywilne...i tu pytanie, woleli byście żeby odszkodowanie dla tej dziewczyny(a, że jej się należy to oczywiste) płacił MDK jako instytucja czy Pan Miękus jako osoba odpowiedzialna? Bo wizerunkowo dla MDK sprawa jest oczywista. Ja w ten sposób na to patrze, lepiej odwołać wcześniej osobę i się od niej odciąć niż doprowadzić do kompromitacji i upadku wizerunku instytucji kultury jaką jest MDK. Bo skoro doszło do wypadku to Pan Miękus powinien "na poduszkach" załatwić tę sprawę. Pójście na ugodę, wypłacenie zadośćuczynieni a byłoby najlepszym rozwiązaniem dla dyrektora-jako człowieka kultury i dla MDK wizerunkowo. Widać Pan Miękus nie chciał tak tego załatwić to się zrobił szum. I z całym szacunkiem, ale zdrowie tej Dziewczyny jest ważniejsze niż posada dyrektora. Jak ktoś uważa inaczej to jest podły.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
-35 # !!!!!!!!!racja 2017-03-17 15:57
No pewnie. Dał by kasiorę...zamkn ął gębę i poszkodowanej i nikt by nie miał pretekstu żeby odwołać dyrektora MDK. A tak się zrobiła afera. I Pan dyrektor idzie w zaparte. A burmistrzunio dostał powód to korzysta. Ot polityka :) Ile tu działaczy!!! Pół Opoczna. Wszyscy na dyrektora MDK!!! Wszyscy na burmistrza!!! Sami specjaliści.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+39 # ParanojaXxx 2017-03-18 09:53
To jest jakiś skandal! Za co ma oddawać kasę?! Jeszcze nie słyszałem że za fuszerke jednego ma odpowiadać drugi! Rozumiem że Ty się chętnie podkladasz za innych. Zgłoś się do UM, szukają właśnie osła! Haha!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+57 # RE: Dali i zabrali...Marian 2017-03-17 10:26
A moze Miekus nie chciał brac winny kogos innego na siebie? Kto sie chwialil i ustawial ta bombke?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
-49 # Dali i zabrali...Ja nie bronię 2017-03-17 12:10
A kto miał dopilnować żeby ta bombka była prawidłowo ustawiona? To może jeszcze ruchem w mieście też ma kierować? "Po to ma kowal kleszcze żeby Go nie parzyło" Dla mało rozumnych KOWAL=Kądziela, KLESZCZE=Miękus . Okazało się, że przez kleszcze kowal się poparzył...To zmienia kleszcze. Ma do tego prawo nawet jeśli "kleszczom" się to nie podoba. A jak dla kogoś stanowisko jest ważniejsze niż zdrowie i życie ludzkie bo ON jest wielkim dyrektorem i się nie przyzna do błędu to trzeba takiego kogoś odwołać...Sam Kądziela zrobił Go p.o. dyrektora, później dyrektorem, nie sprawdził się i nara...A człowiek kulturalny, wykształcony i oświecony winien mieć w sobie empatię większą niż cham ze sztachetą...Ja tutaj takiej empatii nie widzę! Widzę natomiast przedkładanie stanowiska nad zdrowie ludzkie. W głowie mi się to nie mieści. Ślepe popieranie. Jak ja bym się tam przewrócił i musiałbym się szarpać o odszkodowanie z placówką kultury to też bym chciał odwołania dyrektora.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+42 # Brawo KowalDarek 2017-03-17 13:50
Racja. Może Kowal powinien najpierw zatrudnić odpowiednich ludzi z UPRAWNIENIAMI do instalowania takiej atrakcji i dobrze ja zabezpieczyć, a potem zlecać jej pilnowanie, a nie robić to BO TAK MU SIĘ PODOBA i TAK MA BYĆ i tetaz szukac kozla ofiarnego! To jest dopiero chamstwo! Jak Kowal zawinił to niech Kowal poda się do dymisji zanim sprawa wyjaśni się do końca i najważniejszy urząd w mieście zostanie osmieszony. Zdrowie dziewczyny najważniejsze a nie stołek Kowala!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
-38 # Ja nie bronięDali i zabrali 2017-03-17 15:30
To za co odpowiadał pan dyrektor Miekus??? Co on jest żubr żeby go obejmować ochroną??? Jak do kasy, odznaczeń i splendorów to wtedy jest dyrektorem...ja k trzeba odpowiadać głową to wówczas nie On...On tam tylko sprząta...Jak by był taki jak tu czytam. To by poszedł na ugodę z dziewczyną i nie było by sprawy...zamkną ł by możliwość odwołania. A tak EGO wzięło górę...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+30 # # RE: Dali i zabrali...Marian 2017-03-17 16:05
A Ty skąd wiesz ze dziewczyna byla u niego i sie nie dogadali?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+36 # BrawoDarek 2017-03-17 15:56
Ty o Miękusie piszesz czy o burmistrzu? Tu chyba kto inny chowa głowę w piasek i ratuje się jak może. Poczekajmy do końca sprawy, a nie dzielimy skórę na niedźwiedziu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
-44 # RE: Dali i zabrali...wyborca 2017-03-17 10:19
Nie rozumiem dlaczego takie oburzenie. Dostał robotę od Burmistrza, to i Burmistrz Go tej roboty pozbawia. Nie chciał "odejść" po dobroci, to Go odwołali. A co do prawa, to zawsze Pan Miękus może się odwołać do odpowiednich organów. Ale jeśli doszło do wypadku to doszło do zaniedbań i naruszenie przepisów BHP. Oczywiście ktoś tę bombkę ustawił...ale ktoś kazał ją tam ustawić w ten sposób. Ciężko karać "młotek" za to, że się nim uderzyłeś w palec. No i dziwi mnie postawa rzecznik Policji, i osób podnoszących argument, że nic jeszcze nie udowodniono. Jak wiadomo jest prawo karne i wnioski które rozpatruje się "z urzędu", ale jest tez prawo cywilne...i tu pytanie, woleli byście żeby odszkodowanie dla tej dziewczyny(a, że jej się należy to oczywiste) płacił MDK jako instytucja czy Pan Miękus jako osoba odpowiedzialna? Bo wizerunkowo dla MDK sprawa jest oczywista. Ja w ten sposób na to patrze, lepiej odwołać wcześniej osobę i się od niej odciąć niż doprowadzić do kompromitacji i upadku wizerunku instytucji kultury jaką jest absolutne
Problem w tym, że dopiero postępowanie prokuratorskie, czy policyjne ustali kto był winien. Jeśli Miękus, to MDK będzie płacił, ale jeśli Kądziela płacić będzie gmina, czyi tak czy inaczej zapłacimy wszyscy. Podejrzewam, nieudowodnione naruszenie prawa to tylko pretekst, bo po co dostawałby inne propozycje, w tym zamianę miejsca,i ze Śliwką. Burmistrz się pogubił i coraz szybciej brnie w niebyt
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+34 # Nie dziwotado wyborcy 2017-03-18 16:15
Jakich mamy wyborców takich włodarzy , pożal się Boże,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+48 # RE: Dali i zabrali...były Opocznianin 2017-03-17 10:07
Widzę że urzędnicy w U.M pracę zaczynają od wychwalania burmistrza. takiej propagandy to nawet za Janka W nie było
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
-36 # RE: Dali i zabrali...Wentyl 2017-03-17 15:58
Ty Opocznianin puknij sie w pecynke,takim stwierdzeniem ośmieszasz się dokumentnie !!! wszyscy wiemy,ze w UM pracownicy zaczynaja nie od wychwalania obecnego burmistrza tylko właśnie od minusowania na czerwono !!!!!! i to własnie z nimi trzeba by było zrobić porządek !.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
-39 # Dali i zabrali...Ja nie bronię 2017-03-17 12:18
Szkoda, że nie mam fuszki w Urzędzie...A gdzie Ty widzisz jakieś wychwalanie? Gdzie? Jakie to dziwne...Skoro jestem za odwołaniem Miękusa to muszę być za Kądzielą??? Pokrętna logika...Ja nie jestem politykiem i nie muszę być "konsekwentny w linii politycznej" Jeśli Pan Miekus nie poczuwa się do odpowiedzialnoś ci to nie sprawdził się jako człowiek...a dyrektorem może być każdy...nie każdy może być CZŁOWIEKIEM!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+35 # RE: Dali i zabrali...a ja bronię 2017-03-17 09:57
widać jesteś dobrze zorientowany w temacie. czyżby to sam szef pr pisał obronne peany?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
-32 # Dali i zabrali...Ja nie bronię 2017-03-17 12:47
Dzięki za komplement :) Przy następnym naborze na człowieka od wizerunku miasta wystartuję na to stanowisko :P Tylko, że jakoś się tam nie widzę...bo nie jestem "z kółeczka" i na "Urbana" Urzędu Miasta się nie nadaję
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+26 # konkurs?adam 2017-03-18 12:35
nie wydaje mi się, żeby na PRowca był konkurs. pan Śliwka wydaje się, że dostał etat bez konkursu. a jak się sprawdza to najlepiej widać, jak się wpisze OPOCZNO w google.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+66 # TRAGEDIAXAVER 2017-03-17 08:54
To co zrobił burmistrz Kądziela w sprawie Zdzisława Miękusa to skandal. Decyzja ta utwierdza w przekonaniu, że to facet na którego nie możemy liczyć w przypadku trudności. Wpiszcie do YOUTUBE następujący adres "Gala Wzorowych 2016 - Gmina Opoczno liderem kultury w województwie łódzkim" WSPÓŁTWÓRCĄ TEGO WYRÓŻNIENIA JEST TAKŻE ZDZISŁAW MIĘKUS !!! Burmistrz przy pierwszej nadarzające się okazji odwołuje człowieka który swoją codzienną pracą walnie przyczynił się do tego wyróżnienia. W tej sprawie burmistrz chyba próbuje oddalić od siebie zarzuty które mogą pojawić się w trakcie prowadzonego postępowania wyjaśniającego. Kądziela to nie jest przywódca i nie można liczyć na jego wsparcie w trudnej sprawie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+65 # RE: Zdzisław Miękus odwołany ze stanowiskabyły Opocznianin 2017-03-17 08:33
Rok temu rozmawiałem z obecnym burmistrzem o pracy w rodzinnym mieście. Mimo iż skończyłem 3 kierunki studiów m.in informatykę i finanse pan Kądziela wysłał mnie do....Kauflandu . Uzasadnienie pana burmistrza trzymającego ręce w kieszeni "przecież na kasie są tez są komputery w urzędzie nie planuje nowych stanowisk". Od tego czasu z tego co zauważyłem w urzędzie zostały zatrudnione 4 osoby głownie znajomi pana Kadzieli,Sliwik i i Pani Skwierczyńskiej jak np. Pani Saternus. Obecnie tez jest konkurs do ksiegowości ale nawet ksiegowa z 20 letnim stażem może nie spełniac warunków, ponieważ jednym z wymogów jest praca w jednostce samorządu terytorialnego NIE MA CO SUPER ZACHETA DO POWROTU DLA MŁODYCH OPOCZNIAN. W starostwie rzadzi Pani Chomicz, a w całym mieście TELUS. Kariery Pani biolog Chomicz, Pana filologa Kopery i Pana geografa Sliwki przypominają kariery N.Dyzmy
ja już dwa tyg temu słyszałem że dyr. MDK jest ...Śliwka
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
-41 # Pod ziemię bym się zapadłPoplątanie zmysłów 2017-03-17 13:01
Przyznając się do takiej rozmowy sam się ośmieszasz. Człowieku od pomocy w znajdowaniu pracy jeśli jej szukasz jest Urząd Pracy a nie burmistrz...Mas z wykształcenie, jesteś błyskotliwy, elokwentny i potrafisz wyłapać związki przyczynowo-sku tkowe. Po cholerę Ci praca w Urzędzie??? Tam potrzeba "mierny, bierny ale wierny..." Masz pretensję, że Cie nie przyjęli??? A jak by Cie przyjęli to by było cacy...Co Wy ludzie macie w głowach...? A później larum, że zatrudniają swoich...Na Boga! Wszyscy tam nie mogą pracować. Żeby nie było podejrzeń o kumoterstwo. Jak jesteś przedsiębiorczy to firmę załóż i tyle.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
-32 # RE: Zdzisław Miękus odwołany ze stanowiskadolores 2017-03-17 10:08
bravo!!!dokładn ie tak jest,,,,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+46 # AA 2017-03-17 08:01
Powinniśmy zbierać podpisy i pokazać że nie mogą pozbawiać nas tak wartościowego Dyrektora...... ..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
-45 # RE: Zdzisław Miękus odwołany ze stanowiska... 2017-03-17 07:57
A ja myślę, że nie tylko o bombkę chodzi.. ale jak to w opocznie...znaj omi dyrektora, którzy za te wielkie zmiany na lepsze uznają te koncerty płatne na każdym kroku..i nic poza tym nie widzą. Super, że są koncerty...ale mam jedno pytanie: czy aby na pewno w takiej instytucji jak dom kultury nadrzędnym zadaniem jest zarabianie? Wystarczy przeczytać status... także otworzcie szerzej horyzonty i będziecie bardziej obiektywni...a nie tylko piszecie z perspektywy kolegi, który stracił pracę..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+36 # ...małpa 2017-03-17 12:26
Człowieku o szerokich horyzontach chyba STATUT a nie status - mam nadzieję, że to tylko literówka. Jako mieszkaniec Opoczna życzyłbym sobie, żeby nazwę naszej mieścinki - bez względu na sympatie polityczne - pisać wielką literą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
-48 # ...Air 2017-03-17 08:56
Zgadzam się z Tobą. Koncerty, teatry - świetna sprawa i fantastycznie , że są, ale to nie jest wielka sztuka kogoś zaprosić I mu zapłacić... Poza tym, niewiele się dzieje w MDK z inicjatywy Dyrektora, nawet "letnie patio", przed MDK nie było pomysłem Pana Dyrektora.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+58 # OdwołanieM 2017-03-17 00:10
jako młoda mieszkanka Opoczna jestem załamana tym co się dzieje w moim mieście! po pierwsze gdzie wykazano, że wypadku winny jest Dyrektor MDK ? jak na razie sprawa nie została jeszcze wyjaśniona, więc decyzja w żaden sposób nie jest uzasadniona. Jestem zbulwersowana decyzją o odwołanie Dyrektora Domu Kultury , który tak dużo robi dla Domu Kultury, wreszcie Opoczno moze pochwalić się wysokim poziomem kultury. Z mojej strony mogę zapewnić o braku poparcia w przyszłych wyborach dla Pana Kądzieli, ze względu na podejmowanie nieuzasadnionyc h decyzji.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+56 # RE: Zdzisław Miękus odwołany ze stanowiskawacłaf 2017-03-16 23:04
nie wpisywał się odpowiednio w ramy dojnej zmiany. niestety ale Opocznem rządzi piss. Ciemnota, zacofanie, NEPOTYZM, kolesiostwo to główne cechy tych ludzi. burmistrz tak chwalił się tą bombką a teraz się wypina bo się ktoś przewrócił? Namnożyło się misiewiczów w opocznie i brniemy w jeszcze większą ciemnotę. pis ows kądziela to jedno i to samo kiedyś miało byc coś takiego jak popis. teraz to tylko żołnierze wykleci i modlitwy no i sekta smoleńska oni naprawdę w to wierzą!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+67 # .:: była potrzeba, znalazł sie powód... ::.Andżej 2017-03-16 22:48
Jestem bezstronny, ale wiem jak działa ten nasz pseudo system.
Na pierwszy rzut oka wygląda na to, że burmistrz ma swojego człowieka na to miejsce i tylko czekał na to żeby obecnemu dyrektorowi MDK noga się powinęła.
Tak to u nas działa, liczą się plecy, kto ma większe ten siedzi wyżej...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+72 # RE: Zdzisław Miękus odwołany ze stanowiskawyborca 2017-03-16 21:42
Ile zostało jeszcze do wyborów? 14 miesięcy? Jakoś wytrzymamy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+65 # TRZYMAM KCIUKI !!!Bolesław 2017-03-16 21:35
PANIE DYREKTORZE ZDZISŁAWIE !!!

Proszę nie tracić nadziei i wierzyć w szczęśliwe rozwiązanie Pańskiej sprawy. Od decyzji burmistrza zawsze jeszcze można odwołać się do Sądu Pracy, a wyrok może okazać się niekorzystny dla burmistrza.
JESTEM Z PANEM, PROSZĘ BYĆ WYTRWAŁYM I WALCZYĆ !
Bojkotu imprez nie popieram, chyba że tylko tych które organizuje burmistrz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
-59 # RE: Zdzisław Miękus odwołany ze stanowiskaaa 2017-03-16 21:25
1.powiedzcie ,że był wspaniałym dyrektorem dziewczynie 18 letniej ,która straciłą zdrowie,nawet do matury nie podejdzie
2.na jakiej podstawie redaktor twierdzi,że nie doszło do naruszenia prawa bo?własne doświadczenia z kodeksem karnym?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
-19 # a co się jej stało?bronek 2017-03-17 14:13
a co się jej stało?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+44 # RE: Zdzisław Miękus odwołany ze stanowiskaPowiedzcie 2017-03-17 00:19
Tej dziewczynce ze to burmistrz osobiscie i bez zadnych uprawnien nadzorowal ustawianie swiecacej kuli....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+56 # RE: Zdzisław Miękus odwołany ze stanowiskaRedakcja 2017-03-16 21:45
Żeby mówić o naruszeniu prawa należy je wcześniej wykazać. Szczególnie zarzucając to konkretnej osobie.

Na jakiej podstawie więc burmistrz zarzuca złamanie prawa dyrektorowi, skoro postępowanie jeszcze nie wykazało, kto za to odpowiada?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
-34 # RE: Zdzisław Miękus odwołany ze stanowiskapytanie 2017-03-17 12:06
hm... zastanawia tylko niewiarygodny pośpiech opoczno- info , zawsze o sprawach opocznian najpierw dowiadywalisy się z tomaszowskich portali , bo pan redaktor tłumaczył,ze najpierw musi poznać sprawę ze wszystkich stron.... a tu proszę..... w tym samym dniu... chociaż taki mamy z tego pozytek, choć prywatnie jest mi pana M. zwyczajnie , po ludzku żal.... teraz spodziewam się zmasowanych minusów już na starcie!! pozdrawiam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
-29 # RE: Zdzisław Miękus odwołany ze stanowiskapytanie 2017-03-17 13:37
panie redaktorze! trafiliśmy w PUNKT?? oto rzetelne dziennikarstwo
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+68 # RE: Zdzisław Miękus odwołany ze stanowiskaToudi 2017-03-16 21:22
Obyśmy dali "burmistrzowi" takie wypowiedzenie w przyszłych wyborach!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+68 # Burmistrz jak struś ....Ksawery 2017-03-16 21:07
Burmistrz Kądziela prowadzi dość zaskakującą politykę kadrową. Obecna dymisja dyrektora MDK to przecież strzał nie tylko w stopę, ale chyba w głowę. Pozytywne zmiany w MDKu widać gołym okiem i to przede wszystkim utwierdza mnie w przekonaniu, że sprawa ma drugie dno. Wypadku przed MDKiem jest tylko pretekstem do przeprowadzenia wcześniejszego zamiaru. Generalnie to jestem rozczarowany ostatnimi decyzjami burmistrza. Może pełnienie tej funkcji po prostu go przerosło, Mnogość obowiązków, potrzeba codziennego podejmowania ważnych decyzji , niekompetentni współpracownicy to wszystko razem doprowadza do takich decyzji jak ta nieuzasadniona dymisja. Myślę, że burmistrz chcąc zachować jakąś tolerancję ze strony mieszkańców Opoczna powinien się wycofać z tej krzywdzącej dobrego pracownika decyzji. Wypadki zdarzają się wszędzie, współczuję osobie która doznała obrażeń, dochodzenie policji wyjaśni okoliczności tego zdarzenia, ale w tej chwili nikt nie udowodnił, że winnym jest dyrektor Miękus. MARNY SZEF Z BURMISTRZA JEŻELI JUŻ ZNALAZŁ WINNEGO I UKARAŁ WŁASNEGO PRACOWNIKA ZA NIEUDOWODNIONĄ JESZCZE WINĘ. POTRFI
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+93 # RE: Zdzisław Miękus odwołany ze stanowiskaszczery 2017-03-16 20:57
Po prostu Pan Zdzisław nie jest z PISu prosta odpowiedz kto za łapka w góre
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
-47 # RE: Zdzisław Miękus odwołany ze stanowiskaWolfgang 2017-03-16 20:56
Nosił wilk razy kilka ponieśli i wilka
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+62 # Zostawić Pana MiękusaPożeracz Troli 2017-03-16 20:37
Opoczyńskie ,piekiełko" dało o sobie znać. Nie ma bardziej kompetentnej osoby do pełnienia funkcji dyrektora MDK. Widać że chcieli go 'utrącić" sprawa z chodnikiem to tylko głupi pretekst. Jutro znajdę 10 uchybień i co odwołacie Burmistrza ?
Od kiedy został dyrektorem MDK odżył. Teraz co ? pewnie 'Tramblana' pozostanie młodzieży.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+62 # RE: Zdzisław Miękus odwołany ze stanowiskaRYBA 2017-03-16 20:13
Niestety niektórym od władzy przewraca się w głowie proponuje aby ludzie nie brali udziału w najbliższych imprezach kulturalnych taki mały protest Aha Śliwka też poleci on tylko na chwile
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+81 # RE: Zdzisław Miękus odwołany ze stanowiskaSad Man 2017-03-16 19:57
Człowiek, który pełni swoje obowiązki rzetelnie z ogromną pasją i sercem. Człowiek otwarty, który potrafi rozmawiać z każdym. Dom Kultury "rozbujany" do granic możliwości. Blado przy Dyrektorze wypada większość wpływowych stanowisk. I co? Należy się człowieka pozbyć. Drodzy włodarze - da sie być odpowiednim człowiekiem na odpowiednim miejscu, co dla Was jest zjawiskiem niejasnym, nietypowym. Gwoli przypomnienia, jak już klękacie w ławach przy każdej możliwej okazji: „Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą". Po co więc policja, postępowanie sądowe skoro już wszystko wiecie. Osoba na stanowisko już w boksie startowym? Dmoma słowami - żenujące i smutne.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+54 # TRZYMAM KCIUKI ZA DYREKTORAKKK 2017-03-17 09:47
...coś człowiek robił pożytecznego dla miasta, ale widocznie dyrektor za dużą konkurencje robił tym nieudacznikom.. .

Realizujecie swoje głupie nie do końca przemyślane pomysły za duże pieniądze, nasze pieniądze, a potem jak coś się złego wydarzy to szukacie kozła ofiarnego i obwiniacie niewinnych...
WSTYD I ŻENADA !!!
NIE NA TAKIEGO BURMISTRZA GŁOSOWAŁAM !!!!!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+60 # Zaczyna sie...J-23 2017-03-16 19:55
Boze dlaczego w Opcznie tez zaczyna sie obstawianie stanowisk swoimi.Zdzisiu tyle robil I robi dla dobra Opoczna Od lat.Gdy odpowiednia osoba piastuje odpowiednie stanowisko to zaczynaja szukac dziury w calym.to jest poprostu beznadziejne... .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+66 # WstydRYBA 2017-03-16 19:55
Nie na takiego burmistrza głosowałem wstyd
Widocznie komuś przeszkadzało że dobrze się dzieje w tym Mieście i jest miejsce gdzie kultura jest przez duże K
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+70 # dobrze być nie może!Lokator 2017-03-16 19:42
W końcu odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu,robota dobrze zrobiona, efekty widać, a tu CIACH!!! "Dobra Zmiana" wkracza i zrobi średniowiecze z MDK... znowu przed nami stagnacja i zacofanie kulturalne w Opocznie. Teraz festiwal zespołów ZHP nas czeka.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+71 # ODWOLANIETUTEJSZY 2017-03-16 19:39
Nalezy zadac pytanie, czy pan kadziela i luczkowski maja aktualne badania lekarskie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+83 # RE: Zdzisław Miękus odwołany ze stanowiskaKarolina 2017-03-16 18:57
Jak można odwołać tak przedsiebiorcze go człowieka z tej funkcji. Dom kultury funkcjonuje bez zarzutów, a co ma kwestia zaniedbania panie burmistrzu do funkcjonowania placowka".... Naprawdę wlos sie jeży. Opoczno skandal!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+76 # Ciekawe!!!Remik 2017-03-16 18:53
Widać ktoś chce utrącić gościa. Powód błahy, ale każdy powód jest dobry.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+82 # Odwołanie DyrektoraSergiusz300 2017-03-16 18:47
Trzeba zrobić miejsce dla "pupilka" burmistrza Andrzejka Śliwki
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+41 # W punktMistrz 2017-03-17 10:27
Dokładnie już wiadomo kto zostanie nowym dyrektorem, konkurs będzie pod jedna osobę. Ciekawe jak z pracy w markecie w kilkanaście miesięcy można zostać tak ważna postacią mieście. Nowy misiewicz postał. Człowiek bez doświadczenia medialnego dostaje jakieś wymyślone na kolanie stanowisko doradcy PR. Śmiech na sali w tym miesiące. Dziadostwo i supermarkety nic więcej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+59 # TRZYMAM KCIUKI ZA DYREKTORAKKK 2017-03-17 09:49
...jaka władza taki "MISIEWICZ"...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+75 # aj wajaj waj 2017-03-16 20:14
no bo ten jak znalazł macewę w Opocznie to od razu medal mu dali z Yad Vashem; "dobra zmiana"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+39 # najważniejszy jestyad vashem 2017-03-17 14:30
znalazł tablice, to odznaczenie sie należy i do tego w Izraelu też będą zadowoleni z takiego obrotu sprawy, poza tym Pr-owiec w urzedzie miasta jakos słabo wyglada, Dyrektor MDK to jest gość . To żart, ale czym tak naprawde wsławił sie pan Śliwka??? A może W TYM ZARCIE COS JEDNAK JEST? ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie