Menu
RSS
Raport Państwowej Straży Pożarnej (09.01.2019)

Raport Państwowej Straży Pożarnej (09.01.2019)

  • KPP PSP Opoczno

Raport Państwowej Straży Pożarnej (09.01.2019)

W okresie od 1 do 7 stycznia 2019 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania tut. Komendy interweniowały przy następujących zdarzeniach:

W dniu 01 stycznia 2019 roku:

  • Dwa zastępy PSP zadysponowano na ul. Słoneczną w Opocznie do pożaru sadzy w kominie. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu palących się sadzy.
  • Jeden zastęp PSP zadysponowano na ulicę M.C. Skłodowskiej w Opocznie do ugaszenia palących się śmieci w koszu.
  • Jeden zastęp PSP oraz jeden OSP Żarnów zadysponowano do kolizji drogowej samochodu ciężarowego Scania w miejscowości Żarnów. Pojazd zjechał do przydrożnego rowu przewracając się na bok. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatorów.

W dniu 02 stycznia 2019 roku:

  • Dwa zastępy PSP oraz jeden OSP w KSRG zadysponowano do pożaru sadzy w kominie budynku mieszkalnego w miejscowości Skronina. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu palących się sadzy.

W dniu 04 stycznia 2019 roku:

  • Dwa zastępy PSP zadysponowano do miejscowości Sielca gm. Opoczno do pochylonego drzewa nad linią energetyczną. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.
  • Dwa zastępy PSP oraz dwa OSP KSRG Żarnów i Skórkowice zadysponowano do pożaru sadzy w kominie budynku mieszkalnego w miejscowości Zdyszewice gm. Żarnów. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu palących się sadzy. W wyniku pożaru spękaniu uległ przewód kominowy o zdarzeniu poinformowano Nadzór Budowlany oraz kominiarza.
  • Dwa zastępy PSP oraz jeden OSP KSRG Opoczno zadysponowano do wypadku samochodu osobowego z dostawczym na DW 726 w miejscowości Bukowiec Opoczyński. W zdarzeniu brały udział 3 osoby, Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu mz, wydobyciu uwięzionych 2 osób z samochodu osobowego przy pomocy narzędzi hydraulicznych, udzieleniu KPP oraz uprzątnięciu miejsca zdarzenia. W wyniku wypadku śmierć poniosła 43 letnia kobieta pasażerka samochodu osobowego, rannego kierowcę 19 letniego mężczyznę przewieziono do szpitala w Opocznie. Kierowca sam. dostawczego nie odniósł obrażeń.

W dniu 05 stycznia 2019 roku:

  • Jeden zastęp OSP Poświętne zadysponowano do pożaru śmieci w kontenerze blaszanym w miejscowości Poświętne. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu palących się śmieci.
  • Jeden zastęp PSP zadysponowano do pomocy mężczyźnie który zasłabł na przystanku autobusowym na ul. Piotrkowskiej w Opocznie. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz przekazaniu poszkodowanego przybyłemu na miejsce zdarzenia ZRM.

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Przeczytaj również: