Menu
RSS
Niebezpiecznie na drogach

Niebezpiecznie na drogach

  • KPP Opoczno / asp. szt. Barbara Stępień

Niebezpiecznie na drogach

Trudne warunki drogowe, deszcz, a co za tym idzie śliska nawierzchnia drogi, nie są sprzymierzeńcami bezpiecznej jazdy. W takich okolicznościach należy zachować dużą ostrożność podczas kierowania samochodami i zwyczajnie jeździć wolniej!

Niestety wciąż wielu kierowców zapomina o tym, że bezpieczna jazda o taka, w której prędkość dostosowujemy do aktualnej sytuacji na drodze. Należy brać pod uwagę zarówno natężenie ruchu jak też uwarunkowania pogodowe, które skutecznie mogą utrudnić życie kierującym. W przeciągu ostatnich dwóch dni doszło do kilku groźnie wyglądających zdarzeń drogowych.

28 października 2018 roku

W miejscowości Radonia, ciężarowe volvo uderzyło jadące przed nim Iveco. Kierowca volvo zjechał na przeciwległy pas drogowy i uderzył w nadjeżdżające osobowe renault. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt poważnie nie ucierpiał.
Kolejne zdarzenie drogowe miało miejsce w miejscowości Anielin w gminie Poświętne. Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że 66 letni kierujący toyotą na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w drzewo i dachował. Kierujący trafił do szpitala. na szczęście nie doznał poważnych obrażeń ciała.

O godzinie 15.55,w Paradyżu kierująca fiatem seicento także prawdopodobnie w wyniku nadmiernej prędkości, straciła kontrolę nad pojazdem uderzyła w ogrodzenie posesji oraz hydrant. Na szczęście i tym razem w wyniku kolizji nikt nie ucierpiał.

Poniedziałek także okazał się niebezpieczny na opoczyńskich drogach. W Paradyżu na ulicy Koneckiej, na krajowym docinku drogi numer 74, kierujący samochodem renault trafic 34 letni mieszkaniec powiatu łowickiego, prawdopodobnie w wyniku nadmiernej prędkości, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem wypadł z drogi i wjechał do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała wymagających hospitalizacji doznał 19 letni pasażer pojazdu.

Policja apeluje do kierowców o ostrożniejszą jazdę i stosowanie się do znaków ograniczających prędkość. Przypominamy,że warunki pogodowe są zmienne,a przed nami wzmożony ruch pojazdów w związku ze zbliżającym się 1 listopada.

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Przeczytaj również: