Menu
RSS
Raport Państwowej Straży Pożarnej (06.10.2018)

Raport Państwowej Straży Pożarnej (06.10.2018)

 • KPP PSP Opoczno

W okresie od 25 września do 1 października 2018 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania tut. Komendy interweniowały przy następujących zdarzeniach:

W dniu 25 września

 • Jeden zastęp JRG Opoczno został zadysponowany do nadłamanego konaru na ul. Słowackiego w Opocznie. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i usunięciu zwisającego nad chodnikiem konaru.

W dniu 26 września

 • Jeden zastęp OSP Petrykozy usuwał gniazdo owadów błonkoskrzydłych w miejscowości Kuraszków gm. Białaczów.
 • Zastępy JRG Opoczno i OSP Petrykozy usuwały nadłamany konar drzewa w miejscowości Skronina w gm. Białaczów.

W dniu 27 września

 • Jeden zastęp OSP Błogie usuwał drzewo z jezdni w miejscowości Błogie Rządowe w gm. Mniszków.
 • Jeden Zastęp OSP Poświętne usuwał gniazdo owadów błonkoskrzydłych w budynku mieszkalnym w miejscowości Anielin gm. Poświętne.
 • Jeden zastęp OSP Wąglany usuwał gniazdo owadów błonkoskrzydłych w budynku gospodarczym w miejscowości Wąglany gm. Białaczów.

W dniu 28 września

 • Dwa zastępy JRG Opoczno zadysponowane zostały do zderzenia dwóch pojazdów osobowych. W chwili dojazdu zastępów JRG zastano trzy samochody osobowe na jezdni. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kpp osobie poszkodowanej, neutralizacji i sorpcji substancji ropopochodnej.
 • Zastęp OSP Paradyż usuwał gniazdo owadów błonkoskrzydłych z budynku gospodarczego w miejscowości Feliksów gm. Paradyż
  Zastęp JRG Opoczno został zadysponowany do otwarcia drzwi w mieszkaniu przy ul. Kopernika w Opocznie, w którym znajdowała się osoba poszkodowana. Po dojeździe na miejsce okazało się, że osoba ta nie znajdowała się wewnątrz.

W dniu 30 września

 • Dwa zastępy JRG Opoczno zostały zadysponowane do zderzenia dwóch pojazdów osobowych VW Passat i Skoda Fabia na ul. Westerplatte. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kpp osobie poszkodowanej, neutralizacji i sorpcji płynów ropopochodnych, a także uprzątnięciu jezdni z pozostałości po zderzeniu.
 • Zastępy JRG Opoczno, OSP Wąglany, OSP Petrykozy, OSP Żelazowice, OSP Miedzna Drewniana zostały zadysponowane do pożaru lasu w gm. Białaczów. Spaleniu uległo około 30 arów lasu i 60 arów traw na nieużytkach.
 • Zastęp OSP Poświętne i OSP Drzewica zadysponowane zostały do osoby poszkodowanej z zatrzymanym krążeniem na czas do przyjazdu ZRM.

W dniu 1 października

 • Zastęp JRG Opoczno został zadysponowany do budynku jednorodzinnego, w którym wyczuwalny był zapach gazu. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu pomiarów miernikiem wielogazowym, zakręceniu i wyniesieniu butli z gazem , przewietrzeniu pomieszczeń.

 

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Przeczytaj również: