Menu
RSS
Raport Państwowej Straży Pożarnej (06.08.2018)

Raport Państwowej Straży Pożarnej (06.08.2018)

 • KPP PSP Opoczno

W dniach od 30 lipca do 5 sierpnia 2018 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania tutejszej komendy interweniowały przy następujących zdarzeniach:

Raport Państwowej Straży Pożarnej (06.08.2018)
Wypadek w Kamieniu (05.08.2018) / fot.: PSP Opoczno


W dniu 30 lipca:

 • Jednostki JRG Opoczno i OSP Żarnów, Błogie i Drzewica zadysponowano do usunięcia gniazd owadów błonkoskrzydłych z budynków mieszkalnych i gospodarczych w miejscowościach Sielec (gm. Żarnów), Błogie Rządowe (gm. Mniszków), przy ul. Szkolnej w Drzewicy i ul. Małachowskiego w Opocznie.
 • Jeden zastęp JRG Opoczno zadysponowano do usunięcia zaskrońca z piwnicy budynku mieszkalnego w miejscowości Ostrów gm. Opoczno.
 • Jeden zastęp OSP Gapinin zadysponowano do usunięcia nadłamanego konaru drzewa zwisającego nad drogą powiatową i zagrażającego użytkownikom drogi w miejscowości Gapinin gm. Poświętne.

W dniu 31 lipca

 • Jednostki OSP Drzewica, Żarnów i Poświętne zadysponowano do usunięcia gniazd owadów błonkoskrzydłych z piwnicy budynku gospodarczego, terenu posesji, budynku inwentarskiego oraz mieszkalnego w miejscowościach Wólka Kuligowska (gm. Poświętne) Soczówki (gm. Żarnów) oraz Żardki i przy ul. Braci Kobylańskich w Drzewicy.
 • Dwa zastępy JRG Opoczno, jeden KP PSP Opoczno i jeden OSP Opoczno zadysponowano do zawalającego się komina i dachu budynku mieszkalnego – pustostanu przy ul. Rzecznej w Opocznie. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu luźnych elementów konstrukcji budynku. Przyczyną zawalenia były silne porywy wiatru. Straty oszacowano na 2 tyś. złotych.
 • Jeden zastęp JRG Opoczno i jeden KP PSP Opoczno zadysponowano do pomocy w transporcie pacjenta do karetki przy ul. Spacerowej w Opocznie.
 • Jeden zastęp JRG Opoczno i jeden OSP Żarnów zadysponowano do pożaru sadzy w kominie w miejscowości Zdyszewice gm. Żarnów.
 • Trzy zastępy JRG Opoczno i jeden OSP Drzewica zadysponowano do ulatniającego dymu z mieszkania, na Osiedlu Mieszka I-go w Drzewicy. Po dojeździe na miejsce strażacy zastali przypaloną potrawę na kuchni.

W dniu 1 sierpnia

 • Jednostki OSP Błogie i Kamień zadysponowano do usunięcia gniazd owadów błonkoskrzydłych z toalety zewnętrznej, ze strychu budynku mieszkalnego i budynku gospodarczego w miejscowościach Prucheńsko Duże i Błogie Szlacheckie (gm. Mniszków) oraz Antoniówka (gm. Sławno).

W dniu 2 sierpnia

 • Jeden zastęp JRG Opoczno i dwa OSP Żarnów i Paradyz zadysponowano na prośbę dyżurnego Policji do uprzątnięcia jezdni po zderzeniu samochodu dostawczego z samochodem ciężarowym w miejscowości Budków przy drodze karowej nr 74 (gm. Żarnów).
 • Jeden zastęp OSP Drzewica zadysponowano do usunięcia nadłamanego konaru drzewa zwisającego nad wejściem do budynku mieszkalnego przy ul. Stawowej w Drzewicy.
 • Jednostki JRG Opoczno oraz OSP Żarnów i Wąglany zadysponowano do usunięcia gniazd owadów błonkoskrzydłych ze strychu i podbicia budynku mieszkalnego oraz z budki lęgowej dla ptaków w miejscowościach Nowa Góra (gm. Żarnów), Wąglany (gm. Białaczów) oraz w Opocznie przy ul. Akacjowej.

W dniu 3 sierpnia

 • Jednostki JRG Opoczno oraz OSP Kamień, Błogie i Wójcin zadysponowano do usunięcia gniazd owadów błonkoskrzydłych spod balkonu i ganku budynku mieszkalnego, ze strychu budynku gospodarczego oraz przewodu wentylacyjnego w miejscowościach Grudzień Las i Tomaszówek (gm. Sławno), Modrzewek (gm. Opoczno), Owczary i Małe Końskie (gm. Mniszków) oraz Wójcin (gm. Paradyż).

W dniu 4 sierpnia

 • Jednostki JRG Opoczno oraz OSP Żarnów, Paradyż i Mniszków zadysponowano do usunięcia gniazda owadów błonkoskrzydłych z poddasza budynku mieszkalnego, altany, terenu posesji oraz z drzewa znajdującego się przy drodze w miejscowościach Pilichowice (gm. Żarnów), w Opocznie przy ul. Jodłowej, Stawowice (gm. Paradyż), Stoczki (gm. Mniszków).
 • Jeden zastęp JRG Opoczno i dwa OSP Skórkowice i Żarnów zadysponowano do kolizji motocyklu z samochodem osobowym, Skórkowice gm. Żarnów. Do zadań straży należało zabezpieczenia miejsca zdarzenia, udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie kierującej motocyklem oraz uprzątnięciu jezdni z pozostałości po kolizji. Przyczyną wypadku było wyjechanie samochodu osobowego z drogi podporządkowanej. Straty oszacowano na 10 tyś. złotych.

W dniu 5 sierpnia

 • Dwa zastępy JRG Opoczno i dwa OSP Kamień i Sławno zadysponowano do kolizji drogowej dwóch samochodów osobowych marki Opel Astra i Daewoo Kalos w miejscowości Kamień gm. Sławno. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy do przyjazdu karetki oraz uprzątnięcie jezdni z pozostałości po kolizji. Przyczyną kolizji było niezachowanie zasad bezpieczeństwa, co doprowadziło do zderzenia czołowego. Straty wyniosły ogółem 8 tyś. złotych.
 • Trzy zastępy JRG Opoczno oraz dwa OSP Wygnanów i Krzczonów zadysponowano do pożaru rozdzielni elektrycznej budynku mieszkalnego w miejscowości Wygnanów gm. Opoczno. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przewietrzeniu pomieszczeń mieszkania, wyniesieniu nadpalonych ubrań oraz wykonanie pomiarów miernikiem wielogazowym. Przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej w rozdzielni. Straty oszacowano na 2 tyś. złotych.
 • Jeden zastęp OSP Żarnów zadysponowano do usunięcia gniazda szerszeni z drewnianego garażu w miejscowości Marcinków gm. Żarnów.

 

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Przeczytaj również: