Menu
RSS
Raport Państwowej Straży Pożarnej (12.03.2018)

Raport Państwowej Straży Pożarnej (12.03.2018)

 • KP PSP Opoczno / mł. kpt. Arkadiusz Dębowski

Raport Państwowej Straży Pożarnej (12.03.2018)

W okresie od 5 do 11 marca 2018 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania tut. komendy interweniowały przy następujących zdarzeniach:

07.03.2018

 • Dwa zastępy PSP zadysponowano do usunięcia spróchniałych konarów drzew niebezpiecznie zwisających nad wejściem do budynku mieszkalnego w miejscowości Kozenin (gm. Sławno).

09.03.2018

 • Zastęp PSP został zadysponowany do uprzątnięcia z jezdni pozostałości po kolizji drogowej, do której doszło w miejscowości Antoniówka (gm. Sławno). Dwa samochody osobowe biorące udział w zdarzeniu znajdowały się na jezdni, natomiast osoby podróżujące pojazdami poza nimi, bez konieczności udzielenia pomocy. W wyniku kolizji uszkodzeniu uległ tylny zderzak w samochodzie Audi A3 oraz przód samochodu BMW. Poniesione straty wstępnie oszacowano na 7 tys. zł, natomiast uratowane mienie na 10 tys. zł.
 • Jeden zastęp OSP zadysponowano do uprzątnięcia z jezdni pozostałości po kolizji drogowej z udziałem dwóch samochodów osobowych, która miała miejsce w miejscowości Feliksów (gm. Paradyż). W wyniku zdarzenia, żadna z osób podróżujących pojazdami nie odniosła obrażeń.

10.03.2018

 • W Opocznie na ul. Przemysłowej w wyniku niezachowania zasad bezpieczeństwa ruchu, samochód osobowy wpadł do rowu. Brak osób poszkodowanych, działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu akumulatora.

Raport Państwowej Straży Pożarnej (12.03.2018)

 • Jeden zastęp PSP i jeden OSP zostały zadysponowane do otwarcia drzwi do mieszkania na pierwszym piętrze w Drzewicy na ul. Braci Kobylańskich, w którym znajdował się poszkodowany straszy mężczyzna. Strażacy dotarli do poszkodowanego przez drzwi balkonowe oraz udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy polegającej na wsparciu psychicznym i tlenoterapii. Poszkodowany mężczyzna został przekazany przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego, a następnie przetransportowany do szpitala.
 • Zastęp OSP zadysponowano do wypompowania wody z zalanych piwnic budynku mieszkalnego na ul. Fabrycznej w Drzewicy. Przypuszczalną przyczyną zalania było pęknięcie rury instalacji wodnej.
 • Jeden zastęp OSP został zadysponowany do ugaszenia pożaru traw na nieużytkach rolnych w Krzczonowie (gm. Drzewica).
 • W miejscowości Bielowice (gm. Opoczno), prawdopodobnie w wyniku utraty izolacyjności przewodów w okapie kuchennym, doszło do pożaru w kuchni budynku mieszkalnego. Mężczyzna i dwoje dzieci opuścili budynek mieszkalny, natomiast sąsiedzi ugasili pożar przed przybyciem straży. Do zadań strażaków należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, wyniesienie butli gazowej, oddymienie i przewietrzenie pomieszczeń budynku oraz wykonanie pomiarów miernikiem wielogazowym – nie wykryto zagrożeń. W wyniku zdarzenia spaleniu uległ okap kuchenny, około 10m2 podwieszanego sufitu z kasetonów, nadpalona została zmywarka oraz kuchnia gazowa. Ponadto odymieniu uległy ściany i sufit pomieszczenia kuchni. Poniesione straty oszacowano na 8 tys. zł, natomiast uratowane mienie na 200 tys. zł.

11.03.2018

 • W miejscowości Mroczków Gościnny (gm. Opoczno), prawdopodobnie w wyniku niezachowania zasad bezpieczeństwa ruchu środków transportu, doszło do zderzenia dwóch pojazdów – Opel Astra oraz Audi A6. W chwili przyjazdu na miejsce jednego zastępu PSP i jednego OSP samochody osobowe biorące udział w zdarzeniu znajdowały się na jezdni. Osoby poszkodowane, podróżujące pojazdami, po przebadaniu przez ZRM, zostały przetransportowane do szpitala. Do zadań strażaków należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, sorpcja płynów eksploatacyjnych oraz uprzątnięcie z jezdni pozostałości po kolizji drogowej. W wyniku zdarzenia zniszczeniu uległy przody obu pojazdów. Straty oszacowano na 15 tys. zł, natomiast uratowane mienie na 10 tys. zł.
 • Jeden zastęp PSP i cztery OSP zostały zadysponowane do ugaszenia pożaru traw na nieużytkach rolnych w miejscowości Strzyżów (gm. Drzewica).
 • Zastęp PSP został zadysponowany do udzielenia pomocy w zniesieniu poszkodowanego mężczyzny z budynku mieszkalnego przy ul. Batorego w Opocznie do karetki.

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Przeczytaj również: