Menu
RSS
Raport Państwowej Straży Pożarnej (11.01.2018)

Raport Państwowej Straży Pożarnej (11.01.2018)

  • KP PSP Opoczno

Raport Państwowej Straży Pożarnej (11.01.2018)

W okresie od 1 do 7 stycznia 2018 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania tutejszej komendy interweniowały przy następujących zdarzeniach:

02.01.2018

  • W miejscowości Nowa Góra (gm. Żarnów), we wczesnych godzinach porannych, samochód ciężarowy marki Mercedes wpadł w poślizg, a następnie przewrócił się na bok blokując całkowicie ruch na drodze. W chwili przyjazdu na miejsce dwóch zastępów PSP i dwóch OSP kierowca znajdował się poza pojazdem z widoczną raną głowy. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu poszkodowanemu kierowcy kwalifikowanej pierwszej pomocy polegającej na wsparciu psychicznym, założeniu kołnierza ortopedycznego, opatrzeniu rany głowy oraz termoizolacji. Poszkodowany, po przebadaniu przez ZRM, został przewieziony do szpitala. Ponadto zabezpieczono wyciek ze zbiornika paliwa oraz dokonano neutralizacji i sorpcji plamy substancji ropopochodnej. W wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległ ciągnik siodłowy oraz naczepa pojazdu. Poniesione straty wstępnie oszacowano na 100 tys. zł.

03.01.2018

  • Jeden zastęp PSP i jeden OSP zostały zadysponowane do usunięcia nadłamanych konarów drzewa niebezpiecznie zwisających nad jezdnią drogi gminnej w miejscowości Mariampol (gm. Paradyż).
  • Dwa zastępy PSP i jeden OSP zadysponowano do ugaszenia pożaru sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Dorobnej Woli (gm. Paradyż).

04.01.2018

  • W miejscowości Jelnia (gm. Drzewica), prawdopodobnie w wyniku niezachowania przez kierującego zasad bezpieczeństwa ruchu środków transportu, samochód osobowy marki Audi zjechał do przydrożnego rowu. W chwili przyjazdu na miejsce jednego zastępu PSP i jednego OSP pojazd znajdował się w rowie. Osoby podróżujące Audi zostały zabrane z miejsca zdarzenia przez radiowóz policji. Do zadań strażaków należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odłączenie akumulatora w samochodzie osobowym oraz wyciągnięcie pojazdu z rowu w celu przeprowadzenia czynności dochodzeniowo-śledczych. W wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległo zawieszenie samochodu. Poniesione straty wstępnie oszacowano na 500 zł.

05.01.2018

  • Zastęp PSP został zadysponowany do udzielenia pomocy poszkodowanej kobiecie przebywającej na przystanku autobusowym na ul. Perzyńskiego w Opocznie. Do zadań strażaków należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz udzielenie poszkodowanej kwalifikowanej pierwszej pomocy polegającej na wsparciu psychicznym, tlenoterapii, termoizolacji oraz nadzorowaniu parametrów życiowych. Osobę poszkodowaną przekazano pod opiekę przybyłego na miejsce zespołu ratownictwa medycznego, a następnie przetransportowano do szpitala.
  • Jeden zastęp OSP został zadysponowany do wypompowania wody z przepełnionego zbiornika przeciwpożarowego w miejscowości Kamień (gm. Sławno). Wylewająca się woda zalewała teren jednej posesji.

07.01.2018

  • Prawdopodobnie na wskutek zaprószenia ognia, w godzinach nocnych, doszło do pożaru pawilonu w kompleksie budynków handlowo-usługowych na ul. Piotrkowskiej w Opocznie. Na miejsce zdarzenia zadysponowano trzy zastępy PSP oraz jeden OSP. Do działań podjętych przez strażaków należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, ugaszenie pożaru pawilonu podanie prądów wody w obronie na przylegające obiekty, wykonanie pomiarów miernikiem wielogazowym oraz prowadzenie prac rozbiórkowych elementów konstrukcji budynku. W wyniku pożaru spaleniu uległ jeden drewniany budynek handlowo-usługowy wraz z wyposażeniem, natomiast nadpalony został pawilon sąsiedni. Poniesione straty wstępnie oszacowano na 30 tys. zł, natomiast wartość uratowanego mienia na 100 tys. zł. 

  • W Opocznie na Pl. Kilińskiego, prawdopodobnie w wyniku niezachowania przez kierującego zasad bezpieczeństwa ruchu środków transportu, samochód dostawczy Mercedes Sprinter uderzył w słup energetyczny. Do zadań strażaków należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, sorpcja i neutralizacja palmy oleju oraz uprzątnięcie jezdni. W wyniku zdarzenia zniszczeniu uległ przód samochodu, natomiast pochyleniu uległ słup energetyczny niskiego napięcia. Poniesione straty oszacowano na 3 tys. zł.

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Przeczytaj również: