Menu
RSS
Raport Państwowej Straży Pożarnej (22.11.2017)

Raport Państwowej Straży Pożarnej (22.11.2017)

  • KP PSP Opoczno

Raport Państwowej Straży Pożarnej (22.11.2017)

W okresie od 14 do 20 listopada 2017 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania tut. komendy interweniowały przy następujących zdarzeniach:

17.11.2017

  • W miejscowości Brzustowiec (gm. Drzewica), prawdopodobnie w wyniku nieszczelności przewodu kominowego, doszło do pożaru w budynku mieszkalnym. W chwili przyjazdu na miejsce dwóch zastępów PSP i pięciu OSP pożarem objęty był cały dach budynku oraz pomieszczenie kotłowni. Kobieta zamieszkująca budynek zdążyła opuścić budynek. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu pożaru, przeszukaniu budynku w celu sprawdzenia obecności osób, oddymieniu i przewietrzeniu pomieszczeń. Ponadto z mieszkania wyniesiono wyposażenie pomieszczeń oraz wykonano prace rozbiórkowe konstrukcji dachu w celu dogaszenia zarzewi ognia. Właścicielce budynku udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy polegającej przede wszystkim na wsparciu psychicznym, termoizolacji oraz tlenoterapii. W wyniku pożaru spaleniu uległ dach oraz strop budynku mieszkalnego. Poniesione straty wstępnie oszacowano na 100 tys. zł.

18.11.2017

  • W Opocznie na ul. Staromiejskiej, prawdopodobnie na skutek niezachowania zasad bezpieczeństwa przez kierującego osobowym BMW, samochód wypadł z jezdni, a następnie uderzył w przydrożne drzewo. Działania przybyłego na miejsce zastępu PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w pojeździe, sorpcji płynów eksploatacyjnych oraz uprzątnięciu z jezdni pozostałości po zdarzeniu drogowym. Kierowca pojazdu odmówił udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy. W wyniku zdarzenia zniszczeniu uległ przód BMW. Poniesione starty oszacowano na 4 tys. zł.

19.11.2017

  • Dwa zastępy PSP i jeden OSP zostały zadysponowane do ugaszenia pożaru sadzy zalegających w kominie budynku mieszkalnego w Żarnowie na ul. Powstańców Wielkopolskich.

20.11.2017

  • Jeden zastęp PSP i dwa OSP zostały zadysponowane do pożaru busa w miejscowości Alfonsów (gm. Paradyż). Pożar został ugaszony przez kierowcę pojazdu przy użyciu gaśnic przed przybyciem straży. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz odłączyli akumulator w pojeździe. W wyniku pożaru spaleniu uległy elementy osprzętu za przegrodą silnika. Straty zostały oszacowane na 5 tys. zł. W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń.
  • W Opocznie na ul. Inowłodzkiej, prawdopodobnie w wyniku nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu, doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych – Kia Ceed i VW Golf. W chwili przyjazdu na miejsce dwóch zastępów PSP samochody znajdowały się na jezdni blokując ruch na skrzyżowaniu. Osoby biorące udział w zdarzeniu opuściły pojazdy samodzielnie przed przyjazdem straży. Do zadań strażaków należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odłączenie akumulatorów w pojazdach oraz udzielenie kpp poszkodowanej kierującej samochodem osobowym Kia. Po przebadaniu, poszkodowana została zabrana przez ZRM do szpitala. Podróżujący VW Golfem odmówili udzielenia pomocy. Ponadto strażacy dokonali sorpcji plamy płynów eksploatacyjnych oraz uprzątnęli z jezdni pozostałości po zdarzeniu drogowym. W trakcie prowadzenia działań podróżujący VW zgłosił ratownikom PSP ból w klatce piersiowej oraz problemy z oddychaniem. Zatem na miejsce zadysponowano kolejny ZRM, który podjął decyzję o zabraniu poszkodowanego do szpitala. W wyniku zdarzenia zniszczeniu uległ przód samochodu osobowego Kia Ceed, lewy bok VW Golf oraz dwa znaki drogowe. Poniesione straty oszacowano na 15 tys. zł.

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Przeczytaj również: