Menu
RSS
Józef Pacan nowym Komendantem Powiatowym PSP w Opocznie

Józef Pacan nowym Komendantem Powiatowym PSP w Opocznie

  • KP PSP Opoczno

Józef Pacan nowym Komendantem Powiatowym PSP w Opocznie

31 października 2017 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Opocznie w obecności zaproszonych gości oraz załogi, odbyła się uroczystość zdania obowiązków Komendanta Powiatowego PSP st. bryg. Stanisława Sagalary, który po ponad 36 latach strażackiej służby przeszedł na zaopatrzenie emerytalne.

Po pożegnaniu się ze sztandarem opoczyńskiej Komendy, odchodzący Komendant złożył na ręce Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Jarosława Wlazłowskiego meldunek o zakończeniu służby na zajmowanym stanowisku. Po zdanym meldunku odchodzący Komendant odczytał przebieg służby.

St. bryg. mgr inż. Stanisław Sagalara przygodę ze służbą pożarniczą rozpoczął w dn. 1 sierpnia 1981 r., kiedy to pomyślnie zdał egzaminy wstępne i podjął naukę w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Kończąc SGSP w czerwcu 1986 roku uzyskał tytuł mgr inżyniera pożarnictwa i został promowany na stopień podporucznika.

Z dniem 01.09.1986r. rozpoczął służbę w Komendzie Rejonowej Straży Pożarnych w Opocznie, a od dnia 1 lipca do 25 września 1992 r. pełnił funkcję Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Opocznie. Od 26 września 1992 do 15 lutego 1998r. kierował wydziałem operacyjnym komendy rejonowej.

W dniu 16 lutego 1998r. został powołany na stanowisko komendanta rejonowego. Od 1 stycznia 1999r. do dzisiejszego dnia pełnił funkcję komendanta powiatowego PSP w Opocznie.

Dzięki bardzo dobrej współpracy z samorządami oraz wykorzystaniu środków finansowych z funduszy unijnych, instytucji zewnętrznych, sponsorów i innych przyczynił się do doposażenia Komendy Powiatowej PSP w Opocznie w nowoczesny sprzęt, miedzy innymi: 12 samochodów bojowych, przeprowadził pełną termomodernizację obiektów Komendy Powiatowej (m.in. pompy ciepła, fotowoltaika, solary, modernizacja instalacji centralnego ogrzewania).

Na szczególną uwagę zasługują niezliczone sukcesy sportowe opoczyńskich strażaków, zwłaszcza na szczeblu wojewódzkim, których Komendant Sagalara zawsze wspierał i osobiście dopingował.

Wspierał jednostki OSP w wymianie przestarzałego sprzętu ratowniczego i pojazdów pożarniczych.

Za swą pracę i wkład włożony w rozwój ochrony przeciwpożarowej i bezpieczeństwa został wyróżniony najwyższymi odznaczeniami pożarniczymi, między innymi: Złotym Znakiem Związku, Medalem Honorowym im. Bolesława Chomicza, Złota Odznaką "Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej", Złotym Medalem „Za zasługi dla pożarnictwa”, Srebrnym Krzyżem Zasługi, Brązowym Medalem „Za zasługi dla obronności kraju”, Medalem Republiki Słowacji „Za współpracę w zakresie ochrony przeciwpożarowej”.

St. bryg. mgr inż. Stanisław Sagalara łącznie pełnił służbę w strukturach straży pożarnych 36 lat, w tym 19 lat 8 miesięcy 16 dni pełnił funkcję komendanta.

Komendant st. bryg. Stanisław Sagalara podziękował wszystkim zebranym oraz załodze za wieloletnią współpracę.

Wspomnienia, szczerość i wzruszenie towarzyszyły również składanym podziękowaniom i życzeniom przez przybyłych licznych gości.

W imieniu funkcjonariuszy Komendy i pracowników cywilnych składamy serdeczne podziękowania za wspólną służbę i życzymy wszelkiej pomyślności na zasłużonej emeryturze. Życzymy Panu dużo zdrowia i powodzenia na tej „Nowej drodze życia”!

Po uroczystości nastąpiło powierzenie obowiązków Komendanta Powiatowego dotychczasowemu Zastępcy Komendanta bryg. Józefowi Pacanowi, a oficjalne uroczyste przekazanie tych obowiązków odbyło się w obecności Łódzkiego Komendanta Wojewódzki PSP w siedzibie Komendy Wojewódzkiej PSP w Łodzi w dniu 2 listopada.

 

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Przeczytaj również: