Menu
RSS
Mieszkaniec Opoczna skatował psa, bo ten zjadł kawałek pizzy. Dziś sąd ogłosił wyrok.

Mieszkaniec Opoczna skatował psa, bo ten zjadł kawałek pizzy. Dziś sąd ogłosił wyrok.

  • Pogotowie dla zwierząt

Mieszkaniec Opoczna skatował psa, bo ten zjadł kawałek pizzy. Dziś sąd ogłosił wyrok.

Siedem miesięcy pozbawienia wolności, 5 tys. zł. nawiązki na cel związany z ochroną zwierząt, przepadek psa i zakaz ich posiadania na 5 lat – to kara dla Patryka M. z Opoczna, który ponad rok temu podciął gardło 1,5-rocznej suczce w typie rasy amstaff. Wcześniej uderzał psem o betonowy płot powodując u zwierzęcia złamanie kończyny. Powód? Pies zjadł kawałek pizzy ze stołu.

Do zdarzenia doszło w kwietniu 2016 r. W nocy mieszkańców ul. Szewskiej w Opocznie obudziło przeraźliwe piszczenie psa. To Patryk M. uderzał psem o betonowy płot. Wcześniej nożem podciął gardło 1,5-rocznej amstafce, o imieniu „Dora”. A gdy okazało się, iż pies nadal żył – zaczął rzucać nim o ogrodzenie.

- Gdy wybiegłem na ulicę, Patryk M. uciekł. Pies pozostał. Cały we krwi, powłóczył nogami, był bardzo słaby – relacjonuje dziś Paweł Krzyżanowski z Opoczna, świadek zdarzenia. Psem zajęło się „Pogotowie dla Zwierząt”. Psa uratowano, choć pomoc lekarska przyszła w ostatniej chwili. Zwierzę było w silnym wstrząsie i utraciło sporo krwi. Rehabilitacja trwała trzy miesiące.

Policja postawiła zarzuty za znęcanie się nad psem jego współwłaścicielowi tj. Patrykowi M. z Opoczna. – Pies zjadł kawałek pizzy, którą kupiłem mojej konkubinie. Nie po to ciężko pracuję aby pies ściągał ze stało takie przysmaki – wyjaśniał podejrzany. Przyznał się do winy, tj. do uderzania psem o płot. ale nie do podcięcia gardła.

Sąd Rejonowy w Opocznie, do którego trafiła sprawa wraz z aktem oskarżenia, nie miał wątpliwości co do winy i kary oskarżonego. Po kilku rozprawach i przesłuchaniach świadków, dziś 4 maja oskarżony usłyszał wyrok: 7 miesięcy kary pozbawienia wolności bez zawieszenia, 5-letni zakaz posiadania zwierząt, 3 tys. zł. nawiązki. Sąd pozbawił także oskarżonego prawa do władania psem i zarządził podanie wyroku do publicznej wiadomości.

- Nie będziemy składać apelacji od wyroku więc za kilka dni się uprawomocni. Prokuratura Rejonowa i nasza organizacja, która była oskarżycielem posiłkowym wnosiła o podobną karę, którą wymierzył sąd – mówi Grzegorz Bielawski ze Stowarzyszenia „Pogotowie dla Zwierząt”. Dora przebywa obecnie w domu tymczasowym. Całkowicie wróciła do zdrowia.

 

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

+17 # Brawo!Joanna 2017-05-04 17:28
Bardzo dobrze!Wreszcie jakis porządny wyrok.Chociaż i tak jestem za jeszcze wyższymi karami dla takich zwyrodnialców!
Jeszcze raz brawo!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 # RE: Mieszkaniec Opoczna skatował psa, bo ten zjadł kawałek pizzy. Dziś sąd ogłosił wyrok.Maciej 2017-05-04 21:24
Świetnie, że wyrok bez zawieszenia, ale 7 miesięcy to trochę jednak za mało.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 # publikacjakmn 2017-05-06 20:46
czy sąd nie powinien zezwolić na publikację wizerunku i/lub nazwiska tego bandyty? jeżeli zrobił to ze zwierzęciem to co może zrobić innemu człowiekowi?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 # za pobicie?a za człowieka? 2017-05-07 06:33
Jeden z moich znajomych został pobity bo "nie znał Cześka" i ktoś potrzebował na flaszkę,z tego co wiem wyrok w zawiasach , bo bandyta babcią sie rzekomo opiekuje. Pobity spędziłw szpitalu kilka dni.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi

Reklama

Przeczytaj również: