Menu
RSS
Na podwójnym gazie wjechał do rowu

Na podwójnym gazie wjechał do rowu

  • KPP Opoczno / st. asp. Barbara Stępień

Na podwójnym gazie wjechał do rowu

Wjechał do rowu i uderzył w nasyp. Tak zakończyła się nieodpowiedzialna jazda nietrzeźwego kierowcy. 42 latek, stracił już prawo jazdy.

O tym jakie zagrożenie dla bezpieczeństwa niesie za sobą kierowanie pojazdem "na podwójnym gazie" policja informuje niemal każdego dnia. Niestety nadal są kierowcy, dla których wypicie alkoholu nie stanowi bariery w prowadzeniu samochodów Zapominają o tym,że takie skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie może nieść za sobą tragiczne skutki.

O wielkim szczęściu może mówić 42 letni mieszkaniec powiatu koncekiego, który mając w organiźmie prawie 2,5 promila alkoholu kierował oplem omega.

W miejscowości Paszkowice, nietrzeźwy kierowca stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do rowu i uderzył w nasyp. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Pamiętajmy, że kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem.

Przepisy:

§ 1. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 4. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 był wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego albo za przestępstwo określone w art. 173 katastrofa komunikacyjna, art. 174 sprowadzenie niebezpieczeństwa katastrofy, art. 177 spowodowanie wypadku lub art. 355 wypadek komunikacyjny § 2 popełnione w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego albo dopuścił się czynu określonego w § 1 w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczonego w związku ze skazaniem za przestępstwo, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Przeczytaj również: