Menu
RSS
Tragiczny wypadek na obwodnicy Opoczna

Tragiczny wypadek na obwodnicy Opoczna

  • Mateusz

3. maja ok. godziny 22:00 na obwodnicy Opoczna doszło do tragicznego wypadku, w którym zginęły dwie osoby.

Tragiczny wypadek na obwodnicy Opoczna

Jak ustaliła policja, jadący w kierunku Radomia Ford podczas manewru wyprzedzania zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z nadjeżdżającym z naprzeciwka ciągnikiem siodłowym z naczepą.

W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniosły dwie osoby. Kierujący autem 30-letni mężczyzna i jadąca z nim pięcioletnia córka. Niegroźnych obrażeń doznał kierowca TIRa. Uszkodzone zostało również wyprzedzane auto.

Obwodnica Opoczna była zablokowana do wczesnych godzin rannych.

Jak informuje Rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Opocznie, bryg. Andrzej Śpiewak: "W dniu 3 maja o godz. 21:57 Dyspozytor Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP w Opocznie otrzymał informację o wypadku drogowym na obwodnicy Opoczna z udziałem samochodu ciężarowego i co najmniej 2 samochodów osobowych – zderzenia samochodów.

Na miejsce zdarzenia zadysponowanych zostało 7 zastępów straży w tym 3 PSP (31 strażaków) oraz 4 zastępy OSP, 2 karetki pogotowia ratunkowego i 5 policji. Pierwsza jednostka PSP przybyła na miejsce zdarzenia po 5 minutach od zgłoszenia. W momencie przyjazdu pierwszych zastępów straży samochód ciężarowy marki Scania z naczepą blokował w poprzek jezdnię, a fragmenty samochodu osobowego marki Ford Focus rozrzucone były na długości około 150m. Pod częścią pojazdu znajdowała się jedna osoba poszkodowana tj. dziecko około 7-miu lat, a druga osoba tj. kierowca była przygnieciona oberwanym silnikiem. Obecny na miejscu lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził niestety zgon obu osób. Poszkodowanemu kierowcy samochodu ciężarowego udzielono pierwszej pomocy przedmedycznej i został zabrany przez pogotowie ratunkowe do szpitala. Działania strażaków polegały na pomocy służbom medycznym w wydobyciu uwięzionego dziecka z pojazdu przy użyciu specjalistycznego sprzętu hydraulicznego, uprzątnięciu jezdni i neutralizacji plam oleju oraz zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia. Zniszczeniu uległo całkowicie Ford Focus, przód kabiny i podwozie samochodu ciężarowego oraz przód samochodu osobowego Ford Mondeo. Szacunkowe straty wyniosły 150 tys. zł, uratowano mienie wartości 200 tys. zł.

Prawdopodobną przyczyną wypadku było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na miejsce obecny był prokurator, który będzie nadzorował dochodzenie i ustalał okoliczności wypadku. Droga krajowa nr 12 na obwodnicy Opoczna przez kilka godzin była zablokowana."

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

+1 # RE: Tragiczny wypadek na obwodnicy OpocznaSylwester 2015-05-05 09:21
Witam

To ile w końcu lat miało dziecko raz piszecie że 5 lat potem że ok 7
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # RE: Tragiczny wypadek na obwodnicy Opocznaedek 2015-05-05 13:57
Mistrzu, przecież Pan Rzecznik nie zajmuje się badaniem wieku dziecka na miejscu zdarzenia, wyraźnie zaznacza "około 7". Rok w tą czy w tamtą to najmniej istotna sprawa w tej tragedii.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # RE: Tragiczny wypadek na obwodnicy Opocznamaniuś 2015-05-04 11:41
Nie piszecie o 6 podpaleniach w Opocznie dzisiejszej nocy. Strach wyjść.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-5 # RE: Tragiczny wypadek na obwodnicy OpocznaRedakcja 2015-05-04 12:48
Czekam na oficjalne stanowisko od Rzecznika PSP.

Na razie wiem tylko tyle, że prawdopodobnym powodem pożaru w "budkach" była wadliwa instalacja elektryczna.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-8 # WypadekKrzysztof 2015-05-04 09:35
Z jakiej miejscowości są ofiary wypadku?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # RE: WypadekKIM 2015-05-06 19:23
Z GMINY JASTRZĘBIA POD RADOMIEM
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Reklama

Przeczytaj również: