Menu
RSS
Zapłacimy więcej za ciepło systemowe

Zapłacimy więcej za ciepło systemowe

  • Mateusz

Zapłacimy więcej za ciepło systemowe

Od 1 stycznia 2019 roku zapłacimy więcej za ciepło systemowe. Jak przed świętami poinformował swoich odbiorców Zakład Energetyki Cieplnej sp. z o. o. w Opocznie, średni wzrost cen energii cieplnej wyniesie 12.9%.

Pod koniec grudnia ub. roku od jednego z czytelników otrzymaliśmy informacje, iż Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o rozesłał powiadomienia o podwyżce cen energi cieplnej. Tego samego dnia wysłaliśmy do ZEC prośbę o potwierdzenie tej informacji wraz z uzasadnieniem decyzji.

W dniu wczorajszym do skrzynki pocztowej Portalu wpłynęła odpowiedź od Zastępcy Prezesa ds. Technicznych, Mirosława Kresińskiego, w której informuje, iż ceny ciepła wg nowej taryfy wzrosną o 12.9%.

Jak czytamy w piśmie, głównymi przyczynami zmian cen energii cieplnej są rosnące koszty produkcji ciepła, spowodowane głównie wzrostem cen węgla kamiennego i cen energii elektrycznej oraz znacznym wzrostem kosztów emisji CO2.

Nowa taryfa została zatwierdzona 13 grudnia 2018 roku przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki i ma obowiązywać do końca bieżącego roku.

Zapłacimy więcej za ciepło systemowe

Grupy taryfowe odbiorców:

  • WO - odbiorcy otrzymujący ciepło wytworzone w ciepłowni stanowiącej własność sprzedawcy, za pośrednictwem sieci ciepłowniczej stanowicej własność sprzedawcy. Węzły cieplne stanowią własność odbiorców i są przez nich eksploatowane.
  • WIW - odbiorcy otrzymujący ciepło wytworzone w ciepłowni stanowiącej własność sprzedawcy, za pośrednictwem sieci ciepłowniczej i indywidualnych węzłów cieplnych. Sieć i węzły stanowią własność sprzedawcy i są przez sprzedawcę eksploatowane.
  • WGW - odbiorcy otrzymujący ciepło wytworzone w ciepłowni stanowiącej własność sprzedawcy, za pośrednictwem sieci ciepłowniczej i grupowych węzłów cieplnych. Sieć i węzły są własnością sprzedawcy i są przez sprzedawcę eksploatowane.
  • WGW1 - odbiorcy otrzymujący ciepło wytworzone w ciepłowni stanowiącej własność sprzedawcy, za pośrednictwem sieci ciepłowniczej, grupowych węzłów cieplnych i zewnętrznych instalacji odbiorczych. Sieć, węzły i instalacje odbiorcze są własnością sprzedawcy i są przez sprzedawcę eksploatowane.

Koszty przyłącza do sieci ciepłowniczej wyniosą natomiast (w zależności od średnicy przyłącza):

Zapłacimy więcej za ciepło systemowe 

Jak poinformował nas dziś podczas rozmowy telefonicznej Mirosław Kresiński, najwyższe koszty produkcji energii cieplnej stanowią ceny emisji CO2, natomiast udział kosztów energii elektrycznej w produkcji ciepła udało się spółce zachować na poziomie z roku ubiegłego.

 

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

-2 # OgrzewanieKasia 2019-01-30 21:35
Prosze mi tlumaczyc za co na ul. Mickiewicza placimy tak duzo za cieplo 4 zl i to jeszcze bez podwyżki????
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-4 # poklepywania się po ramonkach ciąg dalszy....kulinarne 2019-01-06 13:39
Komentarz obraźliwy - zablokowano
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+14 # Dlaczego nie KsytaLebowski 2019-01-04 20:37
Mam jedno pytanie. Dlaczego o podwyżkach informuje Kresiński ? Koleś od spraw technicznych. Kiedy wreszcie usłyszymy o kwalifikacjach Pana Ksyty jako Prezesa ZEC-u i co ma do powiedzenia. Czy ktoś kiedyś dowiedział się czegoś konkretnego od Marka Ksyty (OWS ) podczas Walnego w Spółdzielni Mieszkaniowej ? Ja nie. A teraz ciekawostka. Jan Mędoń vice Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Nasz Dom, który był członkiem Rady Nadzorczej ZEC-u został właśnie..... Wiceprzewodnicz ącym Rady Nadzorczej Zakładu Energetyki Cieplnej.
Swoją drogą Panie Ksyta czy Pan rozumie co Pan podpisał i przystawił pieczątkę ?????
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-4 # cena za ciepłoanna 2019-01-06 17:56
W Spółdzielni od kilku lat obowiązuje cena za ciepło 3,04 zatwierdzona przez przewodnicząceg o Ksytę choć pozostałych odbiorców ciepła obowiązywała cena 2,4 a obecnie 2,80zł. Spółdzielcy płacili więcej żeby mogli otrzymać wyższe zwroty a Spółdzielnia dysponować bezprawnie naszymi pieniędzmi.Mies zkańcy tego nie kontrolują bo lubią otrzymać większe zwroty które sami zapłacili .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+9 # brawoLebowski 2019-01-08 19:58
Proszę o cierpliwość. Myślę że to kwestia 60 dni i opiszę to co się dzieje w układach łopoczyńskich.
Zagadką jest dlaczego Jan Mędoń były Sekretarz Gminy Kluki pod Bełchatowem zaszedł tak daleko w Spółdzielni mieszkaniowej i ZECu. Według jego oświadczenia majątkowego wybudował dom 340 m2 czyli około 6 mieszkań spółdzielczych. Na Walnym w czerwcu które nagram poproszę o rezygnacię z funkcji ludzi którzy byli w PZPR i leczyli się z choroby alkoholowej. Kto będzie przeciw ? Ja wiem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Reklama

Przeczytaj również: