Menu
RSS
Ceramika Paradyż ponownie Mecenasem Łódź Design Festival

Ceramika Paradyż ponownie Mecenasem Łódź Design Festival

  • Grupa Paradyż

Ceramika Paradyż ponownie Mecenasem Łódź Design Festival

Nie w październiku, a 19 maja rozpocznie się kolejna edycja Łódź Design Festival - wydarzenia, któremu od samego początku towarzyszy Ceramika Paradyż. Firma po raz kolejny pełni rolę Mecenasa Festiwalu, jest również patronem i sponsorem nagrody głównej w konkursie make me! – Paradyż Award, której wartość od tego roku znacznie wzrosła i wynosi 50 000 zł.

Ceramika Paradyż to firma rodzinna i społecznie zaangażowana w lokalne wydarzenia. Takim bez wątpienia jest Łódź Design Festival, który dzięki m.in. wsparciu mecenasa festiwalu stał się największym w Europie Środkowo-Wschodniej opiniotwórczym wydarzeniem poświęconym wzornictwu.

Dwunasta edycja wydarzenia to nie tylko zmiana terminu, ale także powrót do najważniejszych festiwalowych wartości. Program wystaw, wykładów i warsztatów pozwala na zaprezentowanie dobrze zaprojektowanych przedmiotów, ale przede wszystkim na stawianie pytań oraz przybliżanie najważniejszych trendów i wyzwań, które wpływają na współczesne wzornictwo. W imprezie co roku biorą udział projektanci, architekci, przedstawiciele zawodów kreatywnych oraz pasjonaci kultury z całego świata. Gościem specjalnym tegorocznej edycji będzie hiszpański artysta Jaime Hayón, który po raz pierwszy odwiedzi Polskę.

Ważną częścią festiwalu są plebiscyty. Powstałe prace i odkryci za sprawą wydarzenia artyści to unikalna wartość i kapitał, który zespół Festiwalu buduje nieprzerwanie od ponad dekady. Potrzebę wspierania młodych twórców oraz ich rolę w tworzeniu polskiego designu doskonale rozumie Ceramika Paradyż, która w tym roku po raz dwunasty objęła wydarzenie swoim mecenatem.

- Dzięki obecności podczas Łódź Design Festival i nagrodzie Paradyż Award mamy poczucie realnego wpływu na tworzenie nowego rozdziału w historii polskiego designu. Z każda kolejną edycją Festiwalu stawaliśmy się świadkami rosnącej świadomości i odwagi młodych twórców. Wielu laureatów naszej nagrody to dziś właściciele prężnie działających firm, które tworzą nową jakość projektowania. Mamy poczucie, że konkurs make me! przyczynił się do ich osobistego i biznesowego rozwoju – mówi Tomasz Piechna, Kierownik Sekcji Komunikacji i Content Marketingu Ceramiki Paradyż.

Tegoroczna edycja Łódź Design Festival odbędzie się w dniach 19-27 maja. Hasło przewodnie wydarzenia - „Refleksje”, ma na celu krytyczne spojrzenie na współczesny design. Najważniejsze analizowane w tym zakresie obszary to relacja człowieka z technologią, czy człowiek jako twórca – uczestnicy Festiwalu będą mogli przyjrzeć się celebracji pracy ręcznej i rzemieślniczej, a także wartościom, jakie niesie ona za sobą.

Istotnymi tematami poruszanymi podczas 12. edycji Festiwalu, będą również zagadnienia związane z architekturą i urbanistyką, szczególnie w kontekście rewitalizacji. Pod tym względem zmianą kontynuowaną w kolejnych latach, będzie otwarcie się Festiwalu na działania realizowane bezpośrednio w Łodzi. Art_Inkubator pozostanie centrum wydarzenia, jednak planowane jest jego rozszerzenie na przestrzenie publiczne. Do współpracy zaproszone zostały również łódzkie galerie i pracownie projektowe. Podczas tej edycji warto będzie odwiedzić m.in. Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, Miejskie Galerie Sztuki czy Muzeum Książki Artystycznej.

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Przeczytaj również: