Menu
RSS
Przedsiębiorco, zweryfikuj numer rachunku składkowego

Przedsiębiorco, zweryfikuj numer rachunku składkowego

  • Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Przedsiębiorco, zweryfikuj numer rachunku składkowego

Zakład Ubezpieczeń Społecznych uruchomił na stronie www.eskladka.pl wyszukiwarkę numeru rachunku składkowego (NRS). Dzięki tej usłudze płatnicy będą mogli w prosty sposób sprawdzić, czy numer który otrzymali pocztą jest właściwy. Wpłata na inny numer rachunku skutkuje brakiem wpłaty na konto w ZUS i zaległością.

Od 1 stycznia 2018 r. płatnicy opłacając składki na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne będą wypełniali tylko jeden przelew i przekazywali go na swój indywidualny numer rachunku składkowego.

Numer rachunku składkowego ZUS wysyła pocztą w formie listu rejestrowanego. Od 1 października do końca grudnia listy z ZUS w województwie łódzkim powinno otrzymać ok. 200 tys. płatników.

Warto sprawdzić czy otrzymany numer rachunku składkowego jest prawidłowy, bo od tego zależy czy składki znajdą się na właściwym koncie. Dzięki uruchomionej wyszukiwarce NRS uda się poprawnie zweryfikować numer rachunku i uniknąć skutków ewentualnego podrobienia pisma z ZUS. Łatwo wyobrazić sobie co by było, gdyby płatnik dokonał wpłaty na nieprawidłowy rachunek. Najprawdopodobniej bezpowrotnie straciłby swoje środki a na jego koncie w ZUS powstałaby niedopłata.

Żeby sprawdzić numer rachunku potrzebne są dane identyfikacyjne, z jakimi Płatnik zgłosił się do ZUS. Należy więc wybrać właściwy identyfikator czyli : NIP, REGON lub PESEL, następnie wybrać drugi identyfikator czyli np. REGON,PESEL, Dowód Osobisty, Paszport, Imię i Nazwisko, uzupełnić te dane i sprawdzić czy numer rachunku jaki otrzymaliśmy pocztą jest taki sam jak na stronie www.eskaldka.pl.

Gdyby do końca roku płatnicy nie otrzymali pisma z numerem rachunku, należy udać się do najbliższej jednostki ZUS lub zadzwonić do Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS, gdzie również uzyskamy informację o numerze rachunku składkowego.

Numer rachunku w wyszukiwarce jest dostępny dla wszystkich, którzy znają właściwe identyfikatory płatników. Mogą więc z niej korzystać także biura rachunkowe, pełnomocnicy i osoby trzecie. Numer w wyszukiwarce jest zawsze dostępny w przypadku jego zagubienia czy zapomnienia.

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Przeczytaj również: