Menu
RSS
Pierwszy kurs „Dragona”

Pierwszy kurs „Dragona”

  • Koleje Mazowieckie

19 grudnia 2015 roku o godzinie 9:19 z dworca Warszawa Wschodnia po raz pierwszy wyruszył pociąg Kolei Mazowieckich do Krakowa. „Dragon”, złożony z klimatyzowanych wagonów piętrowych, będzie kursował w weekendy. Bilet na przejazd można kupić już za 40 zł. W inauguracji połączenia uczestniczył Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego, oraz Dariusz Grajda, członek zarządu KM, dyrektor handlowy.

Pierwszy kurs „Dragona”

Pociąg do Krakowa odjechał z Warszawy Wschodniej o godzinie 9:19, a do stacji Kraków Główny dotarł o 12:14. W drogę powrotną wyruszył o godzinie 16:18 i dowiózł podróżnych do Warszawy Wschodniej na 19:08. Również tego dnia swoje weekendowe kursy zainaugurował pociąg „Słoneczny” do Gdyni, wyjeżdżając z Warszawy Zachodniej o godzinie 7:20.

– Kolejne działania spółki świadczą o jej dynamicznym rozwoju, co nas, jako właściciela, niezmiernie cieszy. Unowocześnia się tabor, Koleje Mazowieckie wprowadzają różne udogodnienia dla pasażerów. A pasażerowie to doceniają, bo w ostatnich latach zdecydowanie ich przybywa – powiedział Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego. – Jak widać, Koleje poszerzają nie tylko sposób działania, ale i obszar, liczymy więc na to, że stałe kursy do Krakowa i Gdyni przysporzą KM kolejnych wielbicieli.

Pierwszy kurs „Dragona”

Zarówno „Dragon”, jak i „Słoneczny”, kursują w weekendy i są zestawione z nowoczesnych, klimatyzowanych wagonów piętrowych, które są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także posiadają przewijaki dla niemowląt. W składach jest dostępny catering. Można także nieodpłatnie przewieźć psa lub rower.

- Pomysł uruchomienia połączeń weekendowych do Krakowa i do Gdyni tak naprawdę był inspirowany sugestiami naszych podróżnych i poparty świetnym wynikiem przewozowym pociągu „Słoneczny” w ostatnim sezonie letnim (ponad 117,6 tys. podróżnych). Jeśli połączenia okażą się trafionym pomysłem, zarówno pod kątem rentowności, jak i popularności wśród podróżnych - a wierzę, że tak będzie - to wejdą one na stałe do naszej oferty – powiedział Dariusz Grajda, członek zarządu, dyrektor handlowy Kolei Mazowieckich.

Pierwszy kurs „Dragona”

Koleje Mazowieckie to przede wszystkim przewoźnik regionalny, którego priorytetem jest świadczenie usług w zakresie kolejowego transportu pasażerskiego na terenie Mazowsza. Jednak spółka nie wyklucza kontynuacji wyjazdów do innych miast. Warunkiem jest duże zainteresowanie podróżnych i wysoka frekwencja, w „Dragonie” oraz „Słonecznym”.

Pociąg „Dragon” Warszawa Wschodnia – Kraków

Cena biletu normalnego na trasie Warszawa Wschodnia – Kraków Główny wynosi 40 zł. Od tej ceny przysługują ulgi ustawowe i handlowe, dlatego np. studenci zapłacą 19,60 zł, uczniowie 25,20 zł, a cena biletu w ofercie KM 35 wyniesie 26 zł.

Pierwszy kurs „Dragona”

Pociąg „Słoneczny” Warszawa Zachodnia – Gdynia Główna

Pociąg do Gdyni odjeżdża z Warszawy Zachodniej o godzinie 7:20 i na miejsce dociera o godzinie 11:38. W drogę powrotną rusza o godzinie 13:40 i do Warszawy Zachodniej dociera o godzinie 17:44. Cena biletu normalnego na trasie Warszawa Zachodnia – Gdynia Główna wynosi 45 zł. Od tej ceny przysługują ulgi ustawowe i handlowe, dlatego np. studenci zapłacą 22,05 zł, uczniowie 28,35 zł, a cena biletu w ofercie KM 35 (dla osób do 26 roku życia i po 60 roku życia) wyniesie 29,25 zł.

Szczegółowy rozkład jazdy pociągów jest dostępny na stronie internetowej www.mazowieckie.com.pl

Wszystkie informacje dostępne są także pod numerem całodobowego call center: (22) 364 44 44.

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

0 # wakacjepasazer letniego sez 2016-02-13 20:00
mialam mozliwosc jazdy pociagiem slonecznym w sezonie letnim I to byla totalna porazka-ludzie siedzieli na podlodze bo byl juz na 2stacji poczatkowej przepelniony-po ciag byl przepelniony.br ak mozliwosci dostania sie do wagonu restauracyjnego .jechalismy jak bydlo jedna osoba na drugiej.Nigdy bym nie kupila biletu na ten pociag jak bym wczesniej znala warunki panujace w pociagu.byla ti dluga podroz z warszawy centralnej do ustki.nie polecam-rozdawa no ankiety zadowolenia tylko tym osoba co mialy miejsca siedzace.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # RE: Pierwszy kurs „Dragona”bromba 2015-12-29 18:06
niestety, bilety miesieczne go nie obejmuja wiec tylko pojedynce przeloty wchodza w gre
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # RE: Pierwszy kurs „Dragona”pr 2015-12-23 14:58
Dobrze to chyba krok do przodu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Reklama

Przeczytaj również: