Menu
RSS
4.8 mln zł dla Szpitala Powiatowego w Opocznie

4.8 mln zł dla Szpitala Powiatowego w Opocznie

  • Mateusz

W czwartek, 1. października 2015 roku podpisana została umowa pomiędzy Szpitalem Powiatowym im. Edmunda Biernackiego a Zarządem Województwa Łódzkiego, na dofinansowanie zakupu sprzętu medycznego.

4.8 mln zł dla Szpitala Powiatowego w Opocznie

Dyrektor Szpitala Powiatowego Marek Ksyta oraz wicemarszałek Województwa Łódzkiego Artur Bagieński, w obecności Wicestarosty Opoczyńskiego, kierownictwa szpitala oraz przedstawicieli kadry medycznej i członków Rady Społecznej Szpitala, podpisali umowę na dofinansowanie zakupu sprzętu medycznego dla opoczyńskiego szpitala kwotą 4 848 356.88 złotych.

Wypowiedź dyrektora Szpitala Powiatowego, Marka Ksyty:

Wypowiedź Wicemarszałka Województwa Łódzkiego, Artura Bagieńskiego:

Myślę, że nie tylko personel, nie tylko lekarze, ale przede wszystkim pacjenci będą zadowoleni z tego, że będą lepiej diagnozowani, bo choćby najlepsze były ręce lekarzy, to diagnostyka i sprzęt w dzisiejszych czasach są bardzo pomocne. Myślę, że te środki, ten sprzęt będzie służył jak najlepiej mieszkańcom powiatu opoczyńskiego.(...)” - podsumował spotkanie Artur Bagieński

Głos zabrał również Wicestarosta Opoczyński, Marcin Baranowski, który podziękował wszystkim zaangażowanym w projekt.

„My, jako Zarząd Powiatu cieszymy się z każdej złotówki pozyskanej zarówno przez zarząd, jak również przez wszystkie nasze instytucje. Szpital to nasza najważniejsza instytucja, którą wspieramy i będziemy wspierać w miarę posiadanych środków. W sposób szczególny chciałem tutaj podziękować Zarządowi Województwa na czele z naszym rodakiem, Arturem Bagieńskim. Pan Marszałek nie tylko mówi, że można działać ponad podziałami politycznymi, ale co najważniejsze, realizuje to w każdym swoim przedsięwzięciu(...). Dziękujemy w imieniu Zarządu Powiatu oraz każdego mieszkańca powiatu za to, że udało się wesprzeć szpital(...). - powiedział Marcin Baranowski.

Umowa podpisana została w ramach Osi Priorytetowej V Infrastruktura społeczna, Działanie V.1 Infrastruktura ochrony zdrowia Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013. Wniosek złożony w 2009 roku zakładał dofinansowanie w wysokości 65,41% całkowitej wartości projektu, który ma kosztować 6 551 833,62 zł.

Jak informuje dyrektor Szpitala Powiatowego, część sprzętu zakwalifikowanego do dofinansowania już zostało zakupione. Pozostałe wyposażenie ma zostać uzupełnione do końca listopada 2015 roku.

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

+11 # nowy projektwnioskującypoprawnie 2015-10-06 13:58
Niech rada rozważy projekt - przeniesienie pegaza w centrum ronda a pana autora rzeźby poprosi o odlanie z brązu jeźdźca
z twarzą pana Marka.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+10 # RE: 4.8 mln zł dla Szpitala Powiatowego w Opocznieopocznianin29 2015-10-04 14:34
mysle ze powinnismy docenic to co jest bo kazda kasa sie przyda w miescie które wymiera W miescie gdzie za chwile Telus który przez 8 lat nie zrobił nic znów bez hasła bez programu dostanie sie do koryta.W miescie gdzie przez rok akceptujemy władze samorzadowe i powiatowe które opowiadaja tylko bajki o inwestorach a jedynymi którzy sie bogacą sa tylko oni i ich znajomi typu Pan K. Co wynikło z wizyt gospodarskich burmistrza? Nic ale za to bedziemy musieli wydac kilkanascie tysiecy na przeniesienie Pegaza na powstajace rondo bo taki pomysł ma wspanialy dyrektor MDK.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-17 # RE: 4.8 mln zł dla Szpitala Powiatowego w OpocznieM.K. 2015-10-03 21:21
Dajcie panu Markowi zaistnieć...pom óżmy razem człowiekowi rozwinąć sie w tym temacie czy wszyscy musimy tylko krytykować .....czy zrobiliśmy rachunek sumienia co zrobiliśmy dobrego dla Opoczna ?? nie wierzę,ze pan Ksyta chce zrobic cos nie tak dla społeczeństwa Opoczna,przecie ż jest Opocznianinem i wierzę w to ,ze bedzie służył nam z całego serca ..... dajcie mu szanse ........
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+10 # pan Marekmnp 2015-10-05 22:48
pan Marek robi dobrze, przede wszystkim sobie. podobnie jak inny Marek, też dyrektor. więc skończ z tym bronieniem najzdolniejszeg o opocznianina tego stulecia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-9 # RE: pan Marekobiektywny 2015-10-10 18:58
Po twoich komentarzach widać wyraźnie, że jesteś zwykłym hejterem (czytaj nieudacznikiem) . Zrób coś dla Opoczna i podaj fakty a później krytykuj innych. Jest jeszcze inne wyjście zmień, miejsce zamieszkania. Dla mnie jesteś żałosnym miernotą. Przykro, że opoczyńska ziemia nosi takie żałosne osoby, a nawet trudno nazwać takie "egzemplarze" osobnikami.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+7 # RE: 4.8 mln zł dla Szpitala Powiatowego w Opocznieopocznianka 2015-10-02 22:28
Jeszcze by się specjaliści do tego sprzętu przydali.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+12 # RE: 4.8 mln zł dla Szpitala Powiatowego w Opocznieolo 2015-10-02 21:06
to nie pieniądze leczą ludzi tylko dobrzy fachowcy lekarze.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-1 # RE: 4.8 mln zł dla Szpitala Powiatowego w Opocznieobiektywny 2015-10-03 08:07
olo, najgłupsze stwierdzenie jakie ostatnio słyszałem - proszę abyś przy tej okazji wymienił dobrych lekarzy, czy może jakichkolwiek lekarzy, którzy będą pracować w Opocznie za darmo, bez dobrych pieniędzy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+10 # RE: 4.8 mln zł dla Szpitala Powiatowego w Opoczniexxx 2015-10-02 15:44
Należy się cieszyć, że szpital dostał pieniądze. Nie sądziłem, że coś dobrego się tu wydarzy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+6 # spokojniewnioskującypoprawnie 2015-10-06 14:03
To jest tylko element strategii, zaplanowany od dawna. Ta kasa była wcześniej, nikt tak od razu nie daje w naszym zbiurokratyzowa nym kraju. Wyczekano, aż Marek zasiądzie w dyrektorskim fotelu i uruchomili całą akcję, żeby społeczeństwu zamknąć usta, jakoby nowy dyrektor i od razu skutecznie działa.
Piar, Kolego. Zresztą Aldente opisał to bardzo szczegółowo.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-23 # RE: 4.8 mln zł dla Szpitala Powiatowego w Opocznieobiektywny 2015-10-01 17:59
No to proszę teraz może czas na hejterów, którzy wątpili w kompetencje i skuteczność działania Dyrektora Ksyty
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+5 # bzdurytomek 2015-10-02 14:50
Jak by nie Bagieński to Ksytsa mógłby pomieszkać palcem w zupie. Bądź realistą
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # RE: bzduryja 2015-10-02 18:33
Tomek czy Basia?????
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+41 # FalstartAldente 2015-10-01 23:31
To zasługa Ksyty? Dobre. To nie zasługa Ksyty bo co ma do tego Ksyta jak wniosek złożony był kilka lat wstecz?. To decyzja SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA czyli organu, którego Pan np Bagieński musi "słuchać" bo jest organem wykonawczym ( jako Vice Marszałek ) Samorządu Województwa. Teraz tam rządzi Platforma Obywatelska. Dla ciekawych dotacje z Unii dostały: Łódź, Pajęczno, Bełchatów, Zgierz, w czerwcu i sierpniu, Piotrków , Tomaszów bodaj w kwietniu itd. Reasumując wszystkie miasta w Łódzkim dostały kasę z Unii Europejskiej na projekty realizowane przez Ministerstwo Infrastruktury. Powiem jasno. Szpital w Opocznie od wielu lat był tylko na LIŚCIE REZERWOWEJ. To była tzw. " Lista rezerwowa projektów do dofinansowania
ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Osi Priorytetowej V Infrastruktura społeczna,
Działanie V.1 Infrastruktura ochrony zdrowia
Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego"
Jasne jest, że, Platforma Obywatelska przegra za kilka tygodni wybory. PSL może w ogóle nie wejść do Parlamentu dlatego w panice rozdają kasę, żeby zdobyć głosy. Tyle lat nic i lista rezerwowa a nagle kilka tygodni przed wyborami jest KASA. Zainteresowani niech sobie poszukają na internecie ile projektów w Polsce za dofinansowanie z Unii nagle dostało przyśpieszenia. Od szpitali po muzea aż po obwodnice a nawet ...parki miejskie. Opoczno dostało więc minimum. Dobre i to za co pozdrawiam i dziękuje podatnikom w Niemczech, Francji, UK, Hiszpanii, itp.
To nie Ksyta czy Bagieński to PRZYSZŁE WYBORY. Bagieński miał kilka lat na zdobycie kasy i co? A wybory już 25 października. Skuteczni drogi Panie Obiektywny to jesteśmy MY wyborcy dając czerwoną kartkę obecnie miłościwie nam panującym. Kto by nie był dyrektorem też by podpisał bo to formalność. Miejmy nadzieję, że urządzenia nie trafią do piwnicy jak jakiś czas temu tomograf , który stał w kącie bo nikt nie umiał go obsłużyć. 35% środków to nasze podatki. Pozdr.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-6 # ręce opadająkolo 2015-10-02 07:41
No i odezwał się polityk z Łopocna - (pewnie pisior).. Powiem jedno. Szkoda że Cię ta nasza święta ziemia nosi. Wszystko źle. Dwie obwodnice Opoczna - źle bo burmistrz Wieruszewski, stacja Opoczno Południe - źle bo Olszewski, pieniądze dla szpitala - też źle, bo marszałek Bagieński i dyrektor Ksyta
Tylko poseł Robert Telus - cacy. Przebimbał osiem lat i teraz mamy mu dać głosy by bimbał dalej. Niedoczekanie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-23 # RE: Falstartobiektywny 2015-10-02 05:14
Nawet tak oczywiste fakty potrafią być niestety tak prymitywnie ocenione. Jest to przykład hejtera czystej wody, ponieważ "hejter to osoba, która umieszcza w Internecie wpisy, w których źle o kimś (rzadziej o czymś) pisze, obrażając tego kogoś i nie zamieszczając przy tym żadnej konstruktywnej krytyki. Kierują się pogardą i chęcią okazania dominacji. Hejterzy, kierowani skumulowanymi pokładami agresji, od razu przechodzącą do najostrzejszych obelg.Znając życie, nawet gdyby przedstawić naszym hejterom niezbite dowody, to oni nadal będą obstawiać przy swojej racji. Zazwyczaj są to nieudacznicy życiowi, którzy chcą się podbudować wyśmiewając innych. Zwyczajnie mi żal takich ludzi... " brońmy Opoczno przed takimi szkodnikami
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-4 # a co nie napisał prawdy?mnp 2015-10-05 22:53
a prawda kole w "łocy". "Łopocnianie" sie wzięli nie wiadomo skąd. a jeszcze 50 lat ojciec z matką "łowce" pasali na łące u gajowego pod Sitową.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Reklama

Przeczytaj również: