Menu
RSS
Uruchomiono nowy hotspot

Uruchomiono nowy hotspot

  • Mateusz

Od 23. września 2015 roku na terenie Opoczna działa czwarty hotspot, umożliwiający mieszkańcom miasta darmowy bezprzewodowy dostęp do Internetu.

Uruchomiono nowy hotspot

Nadajnik zainstalowany na budynku bursy szkolnej Zespołu Szkół Prywatnych przy ul. Adama Mickiewicza (dawna komenda Policji), swoim zasięgiem obejmuje ulice: Łazienną, Mostową oraz fragmenty ulic: Bolesława Limanowskiego, Wapiennej, Przodowników Pracy, Robotniczej, Skalnej.

Aby korzystać z darmowego Internetu, należy wyszukać na swoim urządzeniu sieć o nazwie HOTSPOTOPOCZNO i nawiązać z nią połączenie, które odbywa się bez autoryzacji.

Podczas pierwszej próby wyświetlenia strony użytkownik przekierowany zostanie na stronę logowania HotSpot. Jeśli jest to pierwszy kontakt z siecią, należy przejść do zakładki rejestracji i utworzyć nowe konto. Po podaniu kilku informacji związanych z rejestracją i zaakceptowaniu regulaminu, użytkownik może zalogować się do sieci za pomocą podanego loginu i hasła.

Udostępniona usługa ma również kilka ograniczeń w swobodnym korzystaniu, a są nimi:

  • długość trwania sesji (czas połączeniu) wynosi 60 minut, po przekroczeniu, którego następuje automatyczne wylogowanie na okres 10 min. Dopiero po upływie tego czasu użytkownik może ponownie się zalogować,
  • filtrowanie zawartości stron internetowych w celu ograniczenia dostępu do stron zawierających treści erotyczne i pornograficzne,
  • blokowanie sieci dających możliwość wymianę plików P2P (peer-to-peer), czyli udostępnianie zasobów innym użytkownikom.

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Przeczytaj również: