Menu
RSS
Dzień Dyni w "Ósemce"

Dzień Dyni w "Ósemce"

  • Elżbieta Wiktorowicz

Dzień Dyni w

Listopad zwykle kojarzący się nam z zadumą i deszczową pogodą, w Przedszkolu Nr 8 w Opocznie okazał się bardzo kolorowy i smaczny. Dzieci z grup integracyjnych Gumisie i Domisie wraz ze swoimi paniami postanowiły zorganizować Dzień Dyni, warzywa tak popularnego w tym czasie.

Były zabawy z dynią, teatrzyk o Dyni i Kopciuszku i wypieki dyniowe. Zarówno dzieci niepełnosprawne jak i zdrowe, okazały się wspaniałymi pomocnikami i wspólnymi siłami udało się upiec babeczki, oczywiście dyniowe. Było smacznie, zdrowo i wesoło.

Wspólne pieczenie to lekcja koncentracji uwagi, samodzielności oraz okazja do integracji i wspólnej zabawy. Nawet przysłowiowe niejadki nie mogły oprzeć się zapachowi dyniowych wypieków. I tylko nadziwić się nie mogły, że warzywa, które obecnie kojarzą się najczęściej z wykrzywionymi dziwnie buźkami, mogą stać się tak dobrymi ciasteczkami.

Temat zdrowego żywienia zwłaszcza wśród dzieci w dobie tzw. szybkiego jedzenia jest stale aktualny, dobrze zatem, iż przedszkolaki od najmłodszych lat poznają różne zdrowe dania. Tym bardziej, że nic tak nie zachęca jak samemu przygotowywane smakołyki.

 

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Przeczytaj również: