Menu
RSS
Przedszkolaki uczyły się pierwszej pomocy

Przedszkolaki uczyły się pierwszej pomocy

  • Przedszkole nr 8 w Opocznie

Przedszkolaki uczyły  się pierwszej pomocy

Udzielanie pierwszej pomocy jest obowiązkiem, jednak w sytuacjach zagrożenia często obawiamy się podjąć działania z powodu nie wystarczającej wiedzy, umiejętności. Przedszkole Nr 8 w Opocznie postanowiło zacząć oswajać z tą tematyką dzieci już od najmłodszych lat.

Od marca do końca maja odbywały się warsztaty z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla dzieci od 2,5 – do 6 lat. Warsztaty zostały zrealizowane dzięki współpracy z I Liceum Ogólnokształcącym im. S. Żeromskiego w Opocznie oraz Harcerskim Klubem Ratowniczym.

Dzieci podczas zajęć w grupach, mogły poczuć się jak mali ratownicy. Młodzież należąca do wspomnianego klubu zapoznawała przedszkolaki z procedurą zachowania w sytuacjach zagrożenia życia, zranień, złamań. Największe emocje wzbudzał oczywiście pokaz resuscytacji wykonywany na fantomie.

Dzieci, które częściej jak dorośli działają instynktownie, chętnie pod okiem instruktorów ćwiczyły działania ratownicze. Oglądały sprzęt i zawartość plecaka ratownika, utrwalały też znajomość numerów alarmowych.

Na duże brawa zasługują dzieci z grupy integracyjnej, które z dużym zainteresowaniem obserwowały prowadzących warsztaty ratowników i ćwiczyły pierwszą pomoc razem ze swoimi zdrowymi kolegami.

Przeprowadzone warsztaty były okazją do zaznajomienia się z niezwykle cenną wiedzą mogącą komuś uratować życie. Kto wie, może dzięki temu zyskamy kolejnych świetnych ratowników, lekarzy?

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Przeczytaj również: