Menu
RSS
Przedszkolaki uczyły się pierwszej pomocy

Przedszkolaki uczyły się pierwszej pomocy

  • Przedszkole nr 8 w Opocznie

Przedszkolaki uczyły  się pierwszej pomocy

Udzielanie pierwszej pomocy jest obowiązkiem, jednak w sytuacjach zagrożenia często obawiamy się podjąć działania z powodu nie wystarczającej wiedzy, umiejętności. Przedszkole Nr 8 w Opocznie postanowiło zacząć oswajać z tą tematyką dzieci już od najmłodszych lat.

Od marca do końca maja odbywały się warsztaty z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla dzieci od 2,5 – do 6 lat. Warsztaty zostały zrealizowane dzięki współpracy z I Liceum Ogólnokształcącym im. S. Żeromskiego w Opocznie oraz Harcerskim Klubem Ratowniczym.

Dzieci podczas zajęć w grupach, mogły poczuć się jak mali ratownicy. Młodzież należąca do wspomnianego klubu zapoznawała przedszkolaki z procedurą zachowania w sytuacjach zagrożenia życia, zranień, złamań. Największe emocje wzbudzał oczywiście pokaz resuscytacji wykonywany na fantomie.

Dzieci, które częściej jak dorośli działają instynktownie, chętnie pod okiem instruktorów ćwiczyły działania ratownicze. Oglądały sprzęt i zawartość plecaka ratownika, utrwalały też znajomość numerów alarmowych.

Na duże brawa zasługują dzieci z grupy integracyjnej, które z dużym zainteresowaniem obserwowały prowadzących warsztaty ratowników i ćwiczyły pierwszą pomoc razem ze swoimi zdrowymi kolegami.

Przeprowadzone warsztaty były okazją do zaznajomienia się z niezwykle cenną wiedzą mogącą komuś uratować życie. Kto wie, może dzięki temu zyskamy kolejnych świetnych ratowników, lekarzy?

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Reklama

Przeczytaj również: