Matejko w MDK. Projekt MDK z dofinansowaniem

Drukuj
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Miejski Dom Kultury   MDK Opoczno   warsztaty edukacyjne   warsztaty MDK  

Narodowe Centrum Kultury rozstrzygnęło nabór w programie „Kultura - Interwencje. Edycja 2022”. Miejski Dom Kultury znalazł się w gronie beneficjentów programu. Złożony przez opoczyńską instytucję projekt o nazwie „Jan Matejko - od pędzla do klawiatury” został oceniony bardzo wysoko, plasując się tym samym w czołówce zadań dopuszczonych do realizacji.

W ramach projektu w MDK jeszcze w tym roku odbędą się warsztaty o charakterze edukacyjnym, których głównym bohaterem będzie Jan Matejko, malarz, rysownik, twórca obrazów historycznych i batalistycznych.

- Przed nami szereg ciekawych wydarzeń skierowanych do dzieci i młodzieży z gminy Opoczno, w czasie których będziemy poznawać i przypominać sobie postać Jana Matejki. Będą to warsztaty plastyczne „Matejko w pędzlu i na płótnie”, warsztaty artystyczno - multimedialne nawiązujące do grafiki komputerowej „Od kleksa do piksela” i warsztaty językowe z tworzeniem krótkich form groteskowo - satyrycznych „O Stańczyku na języku”. Na finał odbędzie się wyjazd studyjny „W odwiedzinach u Jana Matejki” do Domu Jana Matejki/Muzeum Narodowego w Krakowie i happening artystyczny z plenerem malarskim „Zabieramy Janka w plener” - mówią Katarzyna Kuleta i Dorota Karbowiak, autorki projektu i dodają, że wydarzenia będą organizowane głównie w miesiącach wakacyjnych.

Wartość przyznanego dofinansowania to 12 tys. złotych.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura - Interwencje. Edycja 2022

 

ZWIŃ

Proponowane artykuły: