Zespół ratownictwa medycznego z Opoczna Wicemistrzem Polski

Drukuj

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Szpital Powiatowy w Opocznie   zespół ratownictwa medycznego   XVIII Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym  

Zespół ratownictwa medycznego ze Szpitala Powiatowego im. Edmunda Biernackiego w Opocznie został Wicemistrzem Polski w Ratownictwie Medycznym.

Foto: Szpital Powiatowy im. Edmunda Biernackiego

W dniach 11-13 września 2019 roku w Legnicy odbyły się XVIII Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym. W zmaganiach udział wzięło 38 zespołów ratownictwa medycznego z całej Polski.

Zadania konkursowe, w których rywalizowały zespoły ratownictwa medycznego, były realistyczne, z udziałem wolontariuszy. Odtworzone zostały różne sytuacje zagrażające życiu, które faktycznie w przeszłości miały miejsce. Konkurencje odbywały się w miejscach publicznych. Wydarzeniami towarzyszącymi Mistrzostwom były m.in. panele szkoleniowe oraz wielka parada karetek.

Zespół ratownictwa medycznego w składzie: Jakub Kasiński, Marcin Kasiński i Dominik Zaremba zajął drugie miejsce i tym samym wywalczył tytuł Wicemistrza Polski.

Pierwsze miejsce w XVIII Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym zajęła Stacja Ratownictwa Medycznego w Chełmie, zaś trzecie drużynie z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

Zdjęcia: Szpital Powiatowy im. Edmunda Biernackiego

 

 

ZWIŃ

Proponowane artykuły: