Karolina Pokusa wicemistrzynią Polski

Drukuj
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Wielki sukces Karoliny Pokusy. W dniach 26-30 marca 2019 roku, w Grudziadzu odbyły się zorganizowane przez Polski Związek Bokserski oraz Kujawsko-Pomorski Okręgowy Związek Bokserski Mistrzostwa Polski Juniorek w boksie olimpijskim.

W turnieju udział wzięło 105 zawodniczek reprezentujących 50 klubów z 13 okręgów. Wśród nich była uczennica 2 klasy liceum Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Opocznie reprezentująca Klub Sportów Walki "K.O.OPOCZNO" Karolina Pokusa.

Nasza zawodniczka spisała się bardzo dobrze, wygrywając kolejno trzy walki przed czasem. Losowanie par nie było zbyt korzystne dla opocznianki, ponieważ już w pierwszej walce Karolina musiała zmierzyć się z zawodniczką gospodarzy, Wiktorią Makowską z Championa Włocławek. Jak mówi stare porzekadło, aby wygrać z gospodarzem musisz to zrobić przed czasem. Karolina zrobiła to w drugiej rundzie.

Druga i trzecia walka to wygrane w pierwszych rundach z Julią Budzyńską z Olimp Szczecin i Wiktorią Gapińską z Sokoła Piła. Niestety w finale musiała uznać wyższość należącej do kadry Polski Julii Różalskiej z TS Wisła Kraków, zawodniczka z Krakowa przewyższała Karolinę zarówno przygotowaniem fizycznym jak i motorycznym. Tytuł wicemistrzowski Polski dla Opoczna w sporcie olimpijskim stał się faktem.

ZWIŃ

Proponowane artykuły: