Eliminacje ministrantów i lektorów do Diecezjalnych Mistrzostw Ministrantów w Halowej Piłce Nożnej

Drukuj
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
piłka nożna   halowa piłka nożna   halówka   Mistrzostwa Ministrantów  

W sobotę, 24 listopada, w Zespole Szkół Samorządowych Nr 3 w Opocznie, odbyły się eliminacje do Diecezjalnych Mistrzostw Ministrantów w Halowej Piłce Nożnej.

Po zaciętej i pełnej emocji rywalizacji najlepszymi drużynami okazały się: drużyna ministrantów z parafii pw. Świętego Mikołaja w Żarnowie, lektorzy starsi z parafii pw. Świętej Trójcy w Fałkowie oraz lektorzy młodsi z tejże parafii, a także lektorzy młodsi z parafii pw. Świętej Jadwigi Śląskiej w Odrzywole.

Turniej, swoim patronatem objął Dariusz Kosno, burmistrz Opoczna. Puchary najlepszym wręczył Andrzej Kacprzak, zastępca burmistrza wraz z wicedyrektorkami ZSS Nr 3 w Opocznie - Katarzyną Sokół i Justyną Stępień.

Głównymi celami sportowych rozgrywek, oprócz wyłonienia najlepszych drużyn, które zagrają w kolejnym etapie, było również między innymi: stworzenie możliwości spotkania ministrantów i lektorów diecezji radomskiej, nawiązanie nowych znajomości, budowanie wspólnoty oraz zabawa.

Organizatorem wydarzenia był Parafialny Klub Sportowy PNŚ Opoczno wraz z księdzem Adrianem Jakubiakiem, z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Opocznie.

Warto podkreślić, że w całym turnieju udział wzięło przeszło 200 ministrantów i lektorów z 11 parafii diecezji radomskiej.

ZWIŃ

Proponowane artykuły: