II Przełajowy Bieg "Terytorialsa"

Drukuj
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej w Warszawie, Wojskowy Klub Biegacza „META” Lubliniec zaprasza do udziału w drugiej edycji Przełajowego Biegu "Terytorialsa", który odbędzie się 29 września 2018 roku w Izabelinie.

Przełajowy Bieg "Terytorialsa" to impreza sportowa organizowana przez Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej i Kampinoski Park Narodowy w formie rodzinnego pikniku biegowego.

Tegoroczna edycja odbędzie się w sobotę, 29 września. Start i meta biegu oraz cała impreza zorganizowane będzie na terenie polany wypoczynkowej „OPALEŃ” Kampinoskiego Parku Narodowego.

Impreza skierowana jest do wszystkich, którzy kochają biegać na łonie natury. Kampinoski Park Narodowy, po szlakach którego pobiegną uczestnicy, jest miejscem pozostawiającym niezapomniane wrażenia. Pobiec może każdy. Przygotowaliśmy biegi dla dzieci oraz młodzieży i dorosłych na dwóch dystansach (8,5 km, 17 km). Nie zwlekaj, zapisz się już dziś! Zapisy: www.zapisyonline.com

Podczas imprezy wystawione zostaną stoiska promocyjne Wojsk Obrony Terytorialnej, na których dowiecie się więcej o służbie TERYTORIALSÓW. Każdy będzie mógł wykonać badanie składu ciała na profesjonalnym analizatorze a wyniki zostaną zinterpretowane przez profesjonalistów.

Główny cel II edycji przełajowego biegu „TERYTORIALSA” to uczczenie 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Chcemy również popularyzować współzawodnictwo sportowe w biegach przełajowych, promować rejon turystyczny Kampinoskiego Parku Narodowego oraz integrować społeczności środowisk mundurowych i cywilnych.

Formowanie WOT jako odrębnego rodzaju sił zbrojnych rozpoczęło się z początkiem 2017 roku. Jej główne zadania to wspieranie wojsk operacyjnych i lokalnych społeczności, także w sytuacjach klęsk żywiołowych. Aktualnie w Wojskach Obrony Terytorialnej służy 11.6 tys. żołnierzy; docelowo ma ich być 53 tys. Średnia wieku żołnierzy WOT wynosi 32 lata, 30 proc. posiada wykształcenie wyższe, a 10 proc. stanowią kobiety.

por. Paulina Popiel
Oficer Prasowy
9 Łódzka  Brygada Obrony Terytorialnej

ZWIŃ

Proponowane artykuły: