Wicemistrzostwo województwa łódzkiego w badmintona

Drukuj
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Ogromną niespodziankę sprawiły uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Opocznie zdobywając tytuł wicemistrza województwa łódzkiego w badmintona.

Dziewczęta w mistrzostwach powiatowych zajęły II miejsce, ale w związku z rezygnacją udziału w finałach wojewódzkich przez Zespól Szkół Prywatnych, na zawody pojechały dziewczęta z „Ekonomika”.

Walcząc w meczach grupowych pokonały dwie mocne drużyny z Kleszczowa i Skierniewic co dało im pierwsze miejsce w grupie.
W finale spotkały się z zawodniczkami SMS Łódź, czynnie uprawiającymi tą dyscyplinę, przegrywając 3:0. Dziewczyny wystąpiły w następującym składzie: Marta Madej, Weronika Karbownik oraz Natalia Bolek.

W turnieju udział wzięli również chłopcy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Opocznie, którzy w rywalizacji powiatowej zdobyli pierwsze miejsce. Ostatecznie po rozgrywkach grupowych uczniowie zostali sklasyfikowani na miejscach V-VIII. 

Chłopcy wystąpili w składzie: Maksymilian Tatar, Maksym Gajewski oraz Michał Kowalczyk. Opiekunem podczas turnieju był Robert Szulc.

 

ZWIŃ

Proponowane artykuły: