Puchar Polski. Husaria Paradyż - MGKS Skalnik Sulejów 6:2

Drukuj
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W niedzielę 6 sierpnia, Husaria Paradyż mierzyła się w pierwszej rundzie Pucharu Polski z drużyną Skalnika Sulejów. Nasi rywale na co dzień występują w piotrkowskiej A-klasie, nic więc dziwnego, że większość kibiców to właśnie w nich upatrywała faworyta meczu. Losy spotkania potoczyły się jednak zupełnie inaczej.

Husaria rozpoczęła mecz z wielkim animuszem – nasi zawodnicy stosowali wysoki pressing na połowie rywala i starali się możliwie szybko odebrać mu piłkę. Taki styl grania szybko przyniósł pożądane rezultaty, bowiem już po kilkunastu minutach udało się wypracować dwubramkową przewagę po golach Artura Sołtysa i Filipa Madeja. Od tej pory Husaria cofnęła się i starała się zagrozić rywalom szybkimi kontrami.

Dobra organizacja gry i skuteczność pod bramką rywali sprawiły, że dzięki Mateuszowi Rekowi i Krystianowi Bednarczykowi Husaria powiększyła swoją przewagę do czterech bramek. Mimo jednej, straconej pod koniec I połowy bramki, zawodnicy mogli udać się na przerwę z poczuciem dobrze wykonanej roboty.

II połowa rozpoczęła się jeszcze lepiej. Świetne długie podanie Mariusza Wacha wykorzystał Mateusz Rek, dla którego była to druga bramka w spotkaniu. Dla wszystkich stało się jasne, że jedynie totalna katastrofa mogłaby odebrać Husarii zwycięstwo. Skalnik zdołał strzelić jeszcze strzelić bramkę na 5:2, ale to było wszystko, na co było ich stać. Już do końca meczu to Husaria stwarzała więcej sytuacji bramkowych i powinna prowadzić zdecydowanie wyżej.

Ozdobą spotkania był gol Kacpra Strzelczyka, który po indywidualnej akcji pokonał bramkarza Skalnika i ustalił rezultat na 6:2.

Wyrazy uznania należą się piłkarzom i sztabowi Husarii, którzy podołali wyzwaniu i godnie zaprezentowali Paradyż w Pucharze Polski. Trzeba także odnotować duże zainteresowanie kibiców, którzy licznie przybyli na stadion. Mamy nadzieję, że będziemy mieli jeszcze wiele okazji do wspólnego świętowania naszych sukcesów.

Husaria Paradyż - MGKS Skalnik Sulejów 6:2 (4:1)

Bramki dla Husarii:

Skład Husarii: Marcin Jaroń, Mariusz Wach, Kuba Danielik, Krystian Bednarczyk, Łukasz Kowalczyk (Kamil Ziółkowski 50'), Filip Madej, Dominik Ciach (Igor Krajewski 65'), Norbert Piotrowski (Kacper Strzelczyk 60'), Rafał Gusta, Artur Sołtys, Mateusz Rek (Dawid Woźniak 70').

Duet Trenerski: Tomek Ciach i Paweł Biegała.

Opieka medyczna: Hubert Chmielewski.