Wystartowały Wielkanocne Impresje

Drukuj

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Miejski Dom Kultury   MDK Opoczno  

W Miejskim Domu Kultury trwają „Wielkanocne Impresje 2022”. To warsztaty plastyczne o tematyce świątecznej, które już od kilku lat cieszą się ogromnym powodzeniem wśród dzieci i młodzieży. Warto przypomnieć, że warsztaty skierowane są do uczniów szkół i przedszkoli z terenu gminy Opoczno.


Dzieci z Przedszkola Nr 6 w Opocznie podczas tworzenia wielkanocnych prac / foto: MDK Opoczno

Jak zaznacza Lidia Stanek, instruktor plastyk MDK i inicjatorka przedsięwzięcia, głównym celem warsztatów jest propagowanie tradycji wielkanocnych, a także promocja szeroko pojętej twórczości artystycznej wśród najmłodszych i rozwijanie ich plastycznych umiejętności.

Warsztaty polegają na wykonaniu dwóch bliźniaczych prac nawiązujących tematem do zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy. Dlaczego powstają dwie niemal identyczne prace? Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Jedna z plansz będzie zdobić hol Miejskiego Domu Kultury w okresie świątecznym, druga zostanie przekazana uczestnikom, którzy ją wykonują.

Warsztaty z „Wielkanocnych Impresji” odbywają się zarówno stacjonarnie w MDK jak i w placówkach oświatowych, które zgłosiły się do tegorocznej edycji.

 

ZWIŃ

Proponowane artykuły: