Rockowanie 2019 - warsztaty muzyczne MDK

Drukuj

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Miejski Dom Kultury   MDK Opoczno   Rockowanie   warsztaty muzyczne  

Rusza kolejna edycja bezpłatnych warsztatów muzycznych. Tym razem zapraszamy na warsztaty wokalne, gitarowe, basowe, perkusyjne i...klawiszowe.

Miejski Dom Kultury w Opocznie został jednym z czterech partnerów w województwie łódzkim, którzy podjęli się organizacji warsztatów lokalnych w Rockowanie. Gramy Ciechowskiego!”. Te odbędą się już 19 października 2019 r.

Warsztaty są bezpłatne i skierowane do indywidualnie muzykujących lub członków amatorskich zespołów rockowych z województwa, które mają już za sobą debiut sceniczny w lokalnych lub regionalnych koncertach. Warsztaty lokalne ukierunkowane będą na podniesienie wiedzy i umiejętności młodych amatorów muzyków w zakresie zarówno technik gry na instrumencie przy optymalnym wykorzystywaniu dostępnego sprzętu muzycznego, jak i podstaw pracy nad warsztatem wokalnym związanym zarówno z interpretacją tekstu, jak i wstępem do emisji głosu. Każdy warsztat będzie dzielił się na 5 segmentów do wyboru (gitara, perkusja, wokal, gitara basowa, instr. klawiszowe), każdy z nich będzie trwał ok. 8 godz.

Instruktorzy warsztatów lokalnych:

Każdy z zespołów może również wziąć udział w warsztatach mistrzowskich, które zorganizowane zostaną w Łódzkim Domu Kultury w terminach:

28-29 września 2019 roku:

26-27 października 2019 roku:

Finałem projektu będzie KONKURS MUZYKÓW. Ideą zmagań zespołów będzie wyrażenie poprzez muzykę indywidualnie pojmowanego prawa do wolności: osobistej, twórczej, społecznej. Zespoły biorące udział w warsztatach będą miały za zadanie wykonać swoją interpretację 2 utworów autorstwa Grzegorza Ciechowskiego. Dla zwycięzców konkursu przewidziano nagrody finansowe.

Finałowy konkurs odbędzie się 27 X w Łódzki Dom Kultury! Regulamin i karta zgłoszenia do pobrania na https://tiny.pl/tjf9b

Informacje dotyczące projektu Rockowanie. Gramy Ciechowskiego można uzyskać telefonicznie lub mailowo:

Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Kultura Interwencje" 2019. 

 

 

 

ZWIŃ

Proponowane artykuły: