Dożynki Trójwioski

Drukuj
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
dożynki   Gmina Opoczno   Dożynki Trójwioski   Dożynki w Karwicach  

W niedzielę , 15 września, na placu przed Świetlicą Wiejską w Karwicach odbyły się Dożynki Trójwioski, zorganizowane przez sołtysów i mieszkańców sołectw: Adamów, Janów Karwicki i Karwice.

Poprzedziła je msza św. w kaplicy pw. Niepokalanego Poczęcia N.M.P. w Karwicach. Mszę dożynkową celebrował dziekan kolegiaty św. Bartłomieja w Opocznie ks. proboszcz Jan Serszyński wraz z ks. Tomaszem Nobisem, opiekunem kaplicy w Karwicach.

Po mszy korowód dożynkowy przemaszerował na plac przed świetlicę wiejską w Karwicach, gdzie nastąpiła cześć oficjalna niedzielnych uroczystości.

Nie zabrakło licznych przemówień, w których dziękowano rolnikom za ich trud i zaangażowanie jakie wkładają w swoją pracę na roli. Dziękowano sołtysom i mieszkańcom Trójwioski za wysiłek, który poniesiono w przygotowanie dożynkowej uroczystości i wykonanie wspaniałych i pięknych wieńców.

Następnie na scenie w części artystycznej zaprezentowały się panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Adamowa , Janowa Karwickiego i Karwic - by na końcu wspólnie odśpiewać bardzo ciekawe i wesołe przyśpiewki. Po nich zaproszono do tradycyjnego oberka.

Kolejną atrakcją był występ dzieci i młodzieży ze świetlicy wiejskiej w Karwicach. Dzieci przygotowywały się do występów pod czujnym okiem opiekuna świetlicy Anny Frączek.

Nie zabrakło również tańców integracyjnych dla dorosłych i upominków dla najmłodszych.

Muzyczną gwiazdą dożynek był duet Łukasz Nowak i Marcin Snokowski.

Na zakończenie dnia na wszystkich czekała potańcówka wiejska.

Gospodarze niedzielnych dożynek: Iwona Sroka, sołtys Adamowa, Jadwiga Wrzeszcz, sołtys Janowa Karwickiego oraz Jerzy Winiarski, sołtys Karwic cały czas zapraszali w imieniu własnym i mieszkańców Trójwioski do namiotów swoich sołectw gdzie można było poczęstować się pierogami, tradycyjnym smalcem, ciastem i innymi smakołykami.

Wśród licznie przybyłych tego dnia gości znaleźli się miedzy innymi Tomasz Łuczkowski, zastępca burmistrza Opoczna, Zdzisław Miękus, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Opocznie, Piotr Stempniak, dyrektor Wydziału Promocji i Kultury, Lucyna Wąsik, przewodnicząca Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Opoczno oraz radni Rady Miejskiej w Opocznie - Aneta Wdówka i Jan Zięba.

 

ZWIŃ

Proponowane artykuły: