"Złoty mikrofon" rozstrzygnięty!

Drukuj
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W piątek, 29 marca, w Miejskim Domu Kultury w Opocznie odbyła się III już edycja Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Złoty mikrofon". Na sali widowiskowej w przesłuchaniach konkursowych wzięło udział ponad 100 młodych wokalistów z całej Polski, którzy reprezentowali między innymi: Konin, Kraków, Lublin i Warszawę. Nie zabrakło też silnej reprezentacji z Opoczna.

Tegoroczną edycję wspólnie otworzyli: Izabela Czapla, pomysłodawczyni Konkursu i trenerka wokalna działającego przy MDK Studia Piosenki TON, Zdzisław Miękus, dyrektor Miejskiego Domu Kultury, Tomasz Łuczkowski, wiceburmistrz Opoczna i Agata Andrzejewska, która poprowadziła piątkowe wydarzenie.

O najwyższe miejsca na muzycznym podium oraz o nagrodę główną GRAND PRIX i statuetkę "Złotego mikrofonu" wokaliści walczyli w czterech kategoriach wiekowych - kat. klasy I-III, kat. klasy IV-VI, kat. klasy VII-VIII i gimnazjum oraz kat. licealiści i dorośli do 26 lat.

Poziom jaki zaprezentowali uczestnicy Konkursu był naprawdę wysoki. Nic dziwnego, w organizowanej przez MDK imprezie wzięło udział ponad 100 osób, wyłonionych z blisko 400, które w tym roku nadesłały swoje zgłoszenia. Pod wrażeniem warsztatu wokalnego oraz przygotowanych na Konkurs aranżacji i osobistej interpretacji utworów oprócz obecnych na sali, byli również jurorzy: Zuzanna Makowska, Sylwia Przetak i Kamil Zięba - wokaliści i muzycy Studia Accantus.

Po trwających kilka godzin przesłuchaniach GRAND PRIX i statuetkę "Złotego mikrofonu" w tym roku wyśpiewała sobie Klaudia Łacka z Niska, która zaśpiewała piosenkę „Killing me softly”. Nagrodę wręczyła jej ubiegłoroczna zwyciężczyni Konkursu - opocznianka Marta Łyda.

Oprócz trzech pierwszych miejsc i wyróżnień przyznawanych w każdej z kategorii, rozdano również nagrody specjalne, które zdaniem jury, były ważniejsze niż I miejsce. Ich fundatorami byli: burmistrz Opoczna - Dariusz Kosno, TOP - Tygodnik Opoczyński, Radio FAMA, Nowak Sound i ART-KOM.

Warto podkreślić, że organizowany od trzech lat w Opocznie Ogólnopolski Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Złoty mikrofon" jest obecnie jednym z bardziej prestiżowych i wyróżniających się konkursów tego typu. Świadczy chociażby o tym jego poziom oraz sposób organizacji, charakteryzujący się ogromnym profesjonalizmem, a także zwiększająca się z roku na rok liczba osób, które chcą wziąć w nim udział.
Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: TVP 3, NTL Radomsko, Dziennik Łódzki, Radio Plus, TOP - Tygodnik Opoczyński i portal Opoczno.info.

Lista laureatów:

KATEGORIA I:

 1. miejsce – Emilia Franica (Pietraszyn)
 2. miejsce – Paulina Ładosz (Węgrów)
 3. miejsce – Dawid Wilk (Opoczno)

Wyróżnienia:

Nagroda specjalna:

Weronika Wiktorowicz (Opoczno)

 

KATEGORIA II:

 1. miejsce – Aleksandra Kędra (Humniska)
 2. miejsce – Adam Bulski (Kielce)
 3. miejsce – Zofia Piotrowska (Opoczno)

Wyróżnienia:

Nagroda specjalna:

Kategoria III

 1. miejsce – Małgorzata Sztandera (Bytów)
 2. miejsce – Aleksandra Bielewicz (Bielsko-Biała)
 3. miejsce – Natalia Kawszyn (Płock)

Wyróżnienia:

Nagroda specjalna:

Kategoria IV

 1. miejsce – Paulina Tarasińska (Kielce)
 2. miejsce – Zofia Sydor (Kraków)
 3. miejsce – Aleksandra Malej (Lublin)

Wyróżnienia:

Nagroda specjalna:

 

ZWIŃ

Proponowane artykuły: