Nie połączą muzeum z biblioteką

Drukuj
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

30. grudnia 2014 roku, w trakcie IV sesji Rady Miejskiej w Opocznie radni uchylili, podjętą w listopadzie 2013 roku, uchwałę intencyjną, mówiącą o zamiarze połączenia Muzeum Regionalnego w Opocznie z Miejską Biblioteką Publiczną w jedną instytucję kultury o nazwie „Miejski Ośrodek Muzealno Biblioteczny w Opocznie”.

Nie połączą muzeum z biblioteką

Wraz z podjęciem poprzedniej uchwały, o której pisaliśmy w artykule Opoczno szuka oszczędności w kulturze, rozpoczęto procedury zmierzające do połączenia tych dwóch jednostek. Ówczesny Burmistrz Opoczna, Jan Wieruszewski, zgodnie z zapisami uchwały, zwrócił się o zaopiniowanie projektu do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej, Krajowej Rady Bibliotecznej oraz do Rady do spraw Muzeów przy Ministrze Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zarówno Wojewódzka Biblioteka Publiczna, jak i Krajowa Rada Biblioteczna, projekt zaopiniowały negatywnie. Decyzje te jednak nie były wiążące dla Rady Miejskiej, w przeciwieństwie do opinii Rady ds Muzeów, która pomimo długotrwałej i obszernej korespondencji, pomysłowi połączenia Miejskiej Biblioteki Publicznej i Muzeum Regionalnego w Opocznie wyraźnie się sprzeciwiła.

W związku z powyższym zdecydowano o wycofaniu się z tego zamysłu i postanowiono uchylić przyjętą rok temu uchwałę.

 

ZWIŃ

Proponowane artykuły: