Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, bo był pijany. Teraz odpowie przed sądem

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 53-letniemu motocykliście. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej, ponieważ był na „podwójnym gazie”. Teraz za swoje czyny będzie odpowiadał przed sądem.

1 października 2023 roku około godz. 16:45 w miejscowości Petrykozy policjanci z opoczyńskiej drogówki postanowili zatrzymać do kontroli drogowej kierującego motocyklem marki Suzuki. Funkcjonariusze za pomocą sygnałów świetlnych i dźwiękowych wydali polecenie zatrzymania się, lecz mężczyzna dalej kontynuował jazdę. Po kilku kilometrach pościgu policjanci zatrzymali motocyklistę. Szybko wyjaśniło się, dlaczego kierujący nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 53-latek w swoim organizmie miał ponad 0,6 promila alkoholu. Pożegnał się już z prawem jazdy, a za kierowanie motocyklem w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że niezatrzymanie się do kontroli drogowej jest przestępstwem zdefiniowanym w art. 178b Kodeksu Karnego

„Kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.