Kolejna odsłona policyjnych działań dedykowanych niechronionym uczestnikom ruchu drogowego

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Akcja Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego, zostanie przeprowadzona 22 marca 2023 roku w całym kraju. Policjanci będą zwracać szczególną uwagę na zachowanie pieszych, rowerzystów, motocyklistów ale także wezmą pod lupę zachowania kierowców wobec niechronionych.

Niestety od początku roku na terenie powiatu opoczyńskiego doszło już do 7 potrąceń pieszych. Wszystkie zdarzenia miały miejsce w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych, dlatego policjanci cyklicznie prowadzą działania ukierunkowane w głównej mierze na bezpieczeństwo pieszych. Tym razem opoczyńscy policjanci będą uczestniczyć w działaniach, które przeprowadzone zostaną na terenie całego kraju. Policyjna Akcja NURD ma na celu w szczególności, zadbanie o bezpieczeństwo na drogach. pieszych, rowerzystów czy motocyklistów, którzy już powoli rozpoczynają sezon.

Kolejny już raz przypominamy, że jednym z głównych czynników poprawiających bezpieczeństwo jest bez wątpienia przestrzeganie przepisów, trzeźwość, zdrowy rozsądek, uwaga i szacunek dla innych uczestników ruchu drogowego. Te zasady obowiązują zarówno pieszych jak i kierowców.W przeddzień policyjnych działań, przypominamy pieszym, że wejście na przejście dla pieszych musi być poprzedzone rozejrzeniem się, upewnieniem, że można bezpiecznie wejść na drogę.

Obowiązki mają także kierowcy, którzy dojeżdżając do przejścia dla pieszych powinni zwrócić szczególną uwagę na to, czy pieszy nie wyraża zamiaru wejścia na jezdnię.

Zachęcamy także do zakładania elementów odblaskowych. Prawidłowo założony odblask sprawia, że dla kierowcy pieszy widziany jest znacznie lepiej i zdecydowanie wcześniej. Daje to kierowcy czas na reakcję i bezpieczne ominięcie pieszego idącego poboczem czy zatrzymanie się, aby przepuścić przechodzącą osobę przez jezdnię. Warto zadbać o swoje bezpieczeństwo.

Policjanci często podczas kampanii profilaktycznych wręczają mieszkańcom elementy odblaskowe. Tak też było kilka dni temu, kiedy opoczyńscy funkcjonariusze wspólnie z pracownikiem WORD w Piotrkowie Trybunalskim, rozmawiali z opocznianami o bezpieczeństwie na drodze. Zachęcamy Państwa do tego aby otrzymane od policjantów odblaski nosić na kurtkach, bluzach a nie chować je głęboko w szafach.

 

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.