Raport Państwowej Straży Pożarnej w Opocznie (23.11.2022 r.)

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W okresie od 14 do 20 listopada 2022 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania Komendy Powiatowej PSP w Opocznie interweniowały przy następujących zdarzeniach:


Dachowanie w Zameczku w dniu 19 listopada 2022 

W dniu 14 listopada:

 • W Drzewicy na ul. Braci Kobylańskich zastęp PSP udzielał kwalifikowanej pierwszej pomocy mężczyźnie, który leżał nieprzytomny na chodniku. Czynności ratunkowe prowadzono do czasu przyjazdu ZRM.
  W miejscowości Bukowiec Opoczyński doszło do kolizji samochodu osobowego. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy PSP. Po dojeździe na miejsce zastano samochód osobowy który wypadł z jezdni i wjechał w ogrodzenie. Działania zastępów polegały ma zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w uszkodzonym samochodzie oraz uprzątnięciu płynów eksploatacyjnych.

W dniu 16 listopada:

 • W Paradyżu na DK74 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Na miejsce zadysponowano zastęp PSP oraz OSP Paradyż. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz zakręceniu zaworu butli LPG, udzieleniu kwalifikowanej pomocy przedmedycznej osobie poszkodowanej, uprzątnięciu jezdni z pozostałości po zdarzeniu.

W dniu 17 listopada:

 • Do pożaru sadzy doszło w jednym z budynków mieszkalnych w miejscowości Mroczków Gościnny. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy PSP oraz zastęp OSP Kraszków. Działania zastępów polegały na strąceniu sadzy za pomocą szczotki kominiarskiej i ugaszeniu pożaru przy użyciu proszku gaśniczego.

W dniu 18 listopada:

 • W miejscowości Mroczków Gościnny w jednym z budynków mieszkalnych doszło do pożaru sadzy w przewodzie kominowym. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy PSP oraz zastęp OSP Kraszków. Działania zastępów polegały na strąceniu sadzy za pomocą szczotki kominiarskiej i ugaszeniu pożaru przy użyciu proszku gaśniczego.

W dniu 19 listopada:

 • Na ul. Kołomurnej w Opocznie na jednym z budynków mieszkalnych doszło do uszkodzenia dachu. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy PSP do zabezpieczenia uszkodzonego dachu.
 • Zastęp PSP oraz OSP Opoczno zostały zadysponowane do wycieku gazu, do którego doszło w Opocznie na ul. Przemysłowej. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, monitorowaniu terenu wokół strefy wycieku. Na miejsce przybyło pogotowie gazowe, które przystąpiło do dalszych czynności.
 • W miejscowości Zameczek doszło do dachowania samochodu osobowego. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy PSP oraz zastęp OSP Wygnanów. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora, udzieleniu kwalifikowanej pomocy przedmedycznej osobie poszkodowanej.

 • W miejscowości Dzielna w jednym z budynków mieszkalnych doszło do pożaru sadzy w przewodzie kominowym. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy PSP oraz zastęp OSP Kraszków. Działania zastępów polegały na strąceniu sadzy za pomocą szczotki kominiarskiej i ugaszeniu pożaru przy użyciu proszku gaśniczego.
 • W miejscowości Stoczki na DK12 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Na miejsce zadysponowano zastęp PSP oraz OSP Mniszków. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz zakręceniu zaworu butli LPG, udzieleniu kwalifikowanej pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym, uprzątnięciu jezdni z pozostałości po zdarzeniu.

W dniu 20 listopada:

 • Zastęp PSP został zadysponowany na ul. W. Kossaka w Opocznie do pomocy Zespołowi Ratownictwa Medycznego w zniesieniu pacjenta do karetki.

 

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.