Nietrzeźwa 17-latka wbiegła wprost pod samochód

Drukuj
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Policja Opoczno   potrącenie pieszego   nietrzeźwi nieletni   potrącenie  

Opoczyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego z udziałem nietrzeźwej pieszej.

Informacje po potrąceniu 17-latki, dyżurny opoczyńskiej policji otrzymał 9 lipca 2022 roku o godzinie 23:00. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów, wynika, że 17-latka, wbiegła na przejście dla pieszych wprost pod jadący samochód osoby seat leon, którym kierowała 20-letnia kobieta. W trakcie ustaleń okoliczności wypadku, okazało się, że 17-latka ma ponad promil alkoholu w organizmie. Kierująca seatem była trzeźwa. Poszkodowana karetką pogotowia ratunkowego została przetransportowana do opoczyńskiego szpitala.

Sprawę wyjaśnienia wszystkich okoliczności zdarzenia drogowego prowadzą policjanci wydziału dochodzeniowo-śledczego. Dodatkowo zgodnie z obowiązującymi przepisami, sprawę nietrzeźwej nieletniej będzie oceniał Sąd Rodzinny i Nieletnich w Opocznie.

Policja przypomina, że spożywanie alkoholu przez osoby niepełnoletnie jest przejawem demoralizacji. W takich sytuacjach obligatoryjnie sprawa kierowana jest do Sądu Rodzinnego i Nieletnich. Ponadto policjanci prowadzą również czynności w celu ustalenia kto sprzedał lub podał alkohol nieletniemu.

ZWIŃ

Proponowane artykuły: