Założyła się z koleżanką. Odpowie przed sądem dla nieletnich

Drukuj
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Policja Opoczno   oszustwo   oszustwo na kasie samoobsługowej  

Nieletnia dziewczynka, odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich w Opocznie za oszustwo jakiego się dopuściła w jednym ze sklepów. Przypominamy osoba, która ukończyła 13-lat musi liczyć się z odpowiedzialnością prawną za popełnione czyny karalne.

Nieprzemyślane decyzje często niosą za sobą poważne konsekwencje. Przekonała się o tym 14-letnia mieszkanka powiatu opoczyńskiego.

Dziewczynka, w jednym ze sklepów w Opocznie, zakupiła ciastka. Niestety przy kasach samoobsługowych zamiast zapłacić za wybrany towar nabiła na kasę inny, tańszy towar. Takie zachowanie to oszustwo. W przypadku tego rodzaju czynu zabronionego, wartość towaru nie ma znaczenia.

Choć straty sklepu wyniosły jedynie niewiele ponad 3 złote, zgodnie z obowiązującymi przepisami sprawę policjanci będą musieli przekazać pod ocenę Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Opocznie.

W rozmowie z policjantami, 14-latka opowiedziała, że założyła się z koleżanką i dlatego nabiła na kasę mniejszą cenę za wybrany towar.

 

Przypominamy!
Osoby nieletnie podlegają w określonych warunkach odpowiedzialności za popełnione czyny karalne.
Wobec nieletniego przewidziane są środki wychowawcze lub poprawcze.
Środki takie nie są karą, ale mają za zadanie u nieletniego wywołać korzystne zmiany zachowaniu i usposobieniu młodej osoby.
Sprawami z udziałem osób nieletnich zawsze zajmuje się Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Środki wychowawcze i poprawcze, które może zastosować Sąd Rodzinny.

 

ZWIŃ

Proponowane artykuły: