Policjant z Drzewicy uratował życie kobiecie

Drukuj

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Policja Opoczno   próba samobójcza   Policja Drzewica  

Szybka i zdecydowana reakcja policjanta z posterunku w Drzewicy uratowała kobietę, która chciała skoczyć z pomostu do wody i odebrać sobie życie. Te dramatyczne sceny rozegrały się przy tamie wodnej na ul. Fabrycznej w Drzewicy. Dzięki pomocy policjanta, kobieta żyje i jest pod opieką specjalistów.

W służbie policjanta nie ma rutyny, nie ma takich samych interwencji. Każda sytuacja wymaga indywidualnego podejścia, podejmowania szybkich decyzji, które jak się okazuje często ratują ludzkie życie. Z taką sytuacją zmierzył się patrol prewencji z Posterunku Policji w Drzewicy.

Oficer dyżurny opoczyńskiej policji. 11 maja 2022 roku o godz. 21.50 otrzymał zgłoszenie dotyczące nieporozumień 47-latki z dwoma jej znajomymi. Mężczyźni wyjaśnili policjantom sytuację. Niestety logiczny kontakt z 47-latką był utrudniony. Kobieta była roztrzęsiona,. Mundurowi usiłowali ją uspokoić. Ponieważ sytuacja dotyczyła osobistych problemów 47-latki, policjanci wyjaśnili jak można problem rozwiązać, gdzie może udać się po pomoc. Kiedy już jej znajomi odeszli z miejsca interwencji, nagle 47-latka zaczęła uciekać. Kobieta biegła wprost na pomost na zbiorniku wodnym.

Policjant podejrzewając, że może chcieć zrobić sobie krzywdę, natychmiast za nią ruszył. Funkcjonariusz, w ostatniej chwili na pomoście zatrzymał kobietę. Przed skokiem do wody dzielił 47-latkę niespełna metr. Na miejsce został wezwany zespół ratowników medycznych opoczyńskiego szpitala.

Zważywszy na stan emocjonalny oraz jej zachowanie, medycy przetransportowali kobietę pod opiekę lekarzy specjalistów. Opoczyńscy policjanci uratowali ludzkie życie.

 

 

Na terenie całego kraju można dzwonić na numer alarmowy anonimowo 112, Telefon Zaufania dla Dorosłych pod numer 116 123, Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży pod numer 116 111 oraz Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka pod numer 800 121212.

Jeśli ktoś powie Ci, że myśli o samobójstwie reaguj:

Osoba zagrożona samobójstwem może dawać nam sygnały, których nie można lekceważyć:


Aby uratować czyjeś życie to nie tylko problem profesjonalnej pomocy, ale zwykłej ludzkiej życzliwości.

 

 

ZWIŃ

Proponowane artykuły: