9-letnia rowerzystka ranna w kolizji drogowej

Drukuj
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Policja Opoczno   potrącenie rowerzysty   kolizja drogowa   wypadek na Piotrkowskiej   potrącenie  

 

Policjanci z opoczyńskiej komendy wyjaśniali okoliczności zdarzenia drogowego z udziałem 9- latki, która rowerem przejeżdżała przez przejście dla pieszych. Na szczęście dziewczynka nie odniosła poważnych obrażeń ciała.

10 maja 2022 roku około godziny 9.50, oficer dyżurny opoczyńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem dziecka na ulicy Piotrkowskiej w Opocznie. Na miejsce natychmiast skierowani zostali funkcjonariusze ruchu drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 9-letnia dziewczynka wjechała rowerem z chodnika na przejście dla pieszych, na którym doszło do kolizji z oplem, którym kierował 72-letni mężczyzna. Na szczęście 9-latka nie doznała poważnych obrażeń ciała. Kierujący był trzeźwy. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym. Ponieważ dziewczynka, poruszała się rowerem nie mając do tego uprawnień, sprawa zostanie skierowana pod ocenę Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Opocznie.

Przypominamy! W przypadku dzieci, które nie ukończyły jeszcze 10 roku życia mogą one poruszać się na rowerze tylko i wyłącznie pod opieką osoby dorosłej. Co ważne – kierujące rowerem dziecko do lat 10 według kodeksu drogowego jest uznawane za pieszego. Oznacza to, że korzysta z jezdni i chodnika jako pieszy. Jak wynika z przepisów może poruszać się po drodze tylko i wyłącznie w towarzystwie opiekuna.

ZWIŃ

Proponowane artykuły: