Nastoletni wandale

Drukuj
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Policja Opoczno   zniszczenie mienia   Policja Drzewica   wandale   wandalizm   akt wandalizmu  

Policjanci z Posterunku Policji w Drzewicy w zaledwie kilka godzin od zgłoszenia ustalili sprawców zniszczenia domofonu oraz kradzieży drzwi wejściowych do klatki schodowej w budynku wielorodzinnym w Drzewicy. Sprawcami okazali się trzej nastolatkowie. Sprawa trafi pod ocenę Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Opocznie.

Do Posterunku Policji w Drzewicy, zgłosił się zarządca jednego z bloków na osiedlu Chrobrego w Drzewicy. Mężczyzna powiadomił, że na przełomie 18 i 19 kwietnia 2022 roku, nieznani sprawcy, wyrwali zamontowany w ścianie domofon o wartości 700 złotych. Dodatkowo w tym samym bloku ale w następnej klatce, w tym samym czasie nieznani sprawcy uszkodzili zawiasy i prowadnice w drzwiach zewnętrznych prowadzących do klatki schodowej. Zarządca budynku 19 kwietnia 2022 roku naprawił uszkodzenia. Niestety w nocy z 19 na 20 kwietnia, w tym samym miejscu kolejny raz uszkodzono prowadnice i zawiasy drzwi do klatki schodowej, a same drzwi ukradziono. Zgłaszający wartość skradzionego mienia wycenił na sumę 2500 złotych.

Dodatkowe straty w mieniu jakie zarządca budynku poniósł wyniosły łącznie 1130 złotych.

Policjanci z Posterunku Policji w Drzewicy, natychmiast rozpoczęli ustalenia sprawców zniszczenia mienia. Śledczy zabezpieczyli wszelkie możliwe ślady. Dzielnicowi z Drzewicy, szybko wytypowali osoby, które mogły mieć związek z tą sprawą.

Policyjne ustalenia doprowadziły do trzech nastolatków w wieku 15 i 16 lat. O ustaleniach dzielnicowi powiadomili policjantów z Zespołu do Spraw Nieletnich i Patologii opoczyńskiej komendy. Policjanci jeszcze tego samego dnia dotarli do wytypowanych nastolatków. Zebrane dowody, ustalenia, przesłuchania nastolatków potwierdziły ich udział. W trakcie przesłuchania żaden z chłopców nie umiał wyjaśnić co było powodem ich zachowania.

Skradzione drzwi, policjanci odnaleźli w pobliskim parku osiedlowym.

Wszyscy trzej chłopcy odpowiedzą za zniszczenia mienia oraz kradzież. W sytuacji osób nieletnich sprawę rozstrzyga Sąd Rodzinny i Nieletnich w Opocznie.

Rozpatrując sprawę Sąd Rodzinny może zastosować wobec nieletniego następujące środki wychowawcze i poprawcze:

 

ZWIŃ

Proponowane artykuły: