Jechał w terenie zabudowanym 122 km/h. Stracił prawo jazdy

Drukuj
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Policja Opoczno   przekroczenie prędkości   utrata prawa jazdy   stracił prawo jazdy za prędkość  

Mężczyzna, jadący citroenem w Petrykozach przekroczył dopuszczalną prędkość o 72 km/h. Stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

Od stycznia 2020 roku opoczyńscy policjanci zatrzymali 41 praw jazdy, kierującym, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość o 50km./h .

Niechlubnym rekordzistą jazdy z nadmierną prędkością jest kierujący citroenem, który 15 czerwca br. w Petrykozach przy ograniczeniu prędkości do 50 km./ h jechał z prędkością 122 km/h , czyli przekroczył dopuszczalną prędkość o 72 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Przekroczenia prędkości to jedne z najczęściej popełnianych wykroczeń na drogach. Kierowcy, którzy nie zdejmą w porę nogi z gazu, mogą zostać ukarani mandatem w wysokości nawet do 500 zł, a ci którzy w terenie zabudowanym przekroczą prędkość o ponad 50 km/h pożegnają się z prawem jazdy na 3 miesiące.

 

Każdy kierowca może „zebrać” maksymalnie 24 punkty karne.

Inaczej sprawa wygląda w przypadku młodych kierowców, którzy maja prawo jazdy mniej niż rok. Tutaj ustawodawca wyznaczył limit max. 20 pkt karnych, po jego przekroczeniu sporządzana jest decyzja administracyjna o cofnięciu prawa jazdy z wnioskiem o skierowanie na ponowny kurs.

 

Punkty karne za przekraczanie prędkości:

Pamiętajmy!

Sankcją znacznie poważniejszą niż mandat i punkty karne jest odebranie kierowcy prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Kara ta jest stosowana wobec kierowców, którzy dopuścili się przekroczenia dopuszczalnej prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym.

ZWIŃ

Proponowane artykuły: