Trzy kolizje drogowe w ciągu godziny

Drukuj
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Policja Opoczno   kolizja drogowa  

W tym samym czasie na drodze krajowej nr 12 doszło do dwóch kolizji drogowych. Oba zdarzenia drogowe miały miejsce 7 lipca 2020 roku o godzinie 9.15 w Radoni tego samego dnia kilkadziesiąt minut później ale już na drodze krajowej nr 74 doszło do zderzenia dwóch ciężarówek.Apelujemy o ostrożność na drodze.

Radonia: 23 letni obywatel Ukrainy kierując samochodem renault megane nieprawidłowo wyprzedzał i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym vw, który prowadziła 27 letnia mieszkanka powiatu opoczyńskiego. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

W tym samym czasie na tej samej drodze, 33 letnia kierująca skodą octavia nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i zderzyła się z 73 letnią rowerzystką. Na szczęście kierującej jednośladem nic poważnego się nie stało. 33 latka za spowodowanie kolizji, ukarana została mandantem karnym.

Kilkadziesiąt minut później, tym razem na drodze krajowej nr 74 w miejscowości Solec, 32 letni mieszkaniec powiatu łódzkiego, kierując ciężarowym Iveco, także w wyniku nieprawidłowego wyprzedzania doprowadził do zderzenia z ciężarowym volvo, kierowanym przez 51 letniego mieszkańca powiatu rzeszowskiego. Kierujący Iveco za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem karnym.

Wszyscy uczestnicy kolizji byli trzeźwi.

Jak pokazują policyjne statystki najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych oprócz nadmiernej prędkości jest właśnie nieprawidłowe wyprzedzanie i nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

Manewr wyprzedzania jest jednym z najtrudniejszych i najniebezpieczniejszych manewrów wykonywanych w ruchu drogowym, dlatego też w trakcie jego wykonywania należy zachować szczególną ostrożność.

ZWIŃ

Proponowane artykuły: