Policjanci po służbie zatrzymali nietrzeźwego kierującego bez uprawnień

Drukuj
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Policja Opoczno   nietrzeźwy kierujący   kolizja w Paradyżu   prowadzenie pojazdu bez uprawnień  

Policjantka z Rawy Mazowieckiej oraz funkcjonariusz na co dzień pełniący służbę w komisariacie w Paradyżu, w czasie wolnym od służby, ujęli nietrzeźwego kierującego, który na drodze krajowej nr 74 w Paradyżu wjechał w znak drogowy.

Dodatkowo okazało się, że 58 letni mieszkaniec Aleksandrowa od 2006 roku nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Zdarzenie miało miejsce 29 kwietnia 2020 roku około godziny 16.30 w Paradyżu na drodze krajowej nr 74 . Uwagę mieszkających tam po sąsiedzku policjantów, zwróciły sygnały dźwiękowe ( trąbienie) jakie wydawały przejeżdżające ulicą Piotrkowska w Paradyżu, samochody ciężarowe. W pewnym momencie funkcjonariusze, zauważyli jadącego drogą krajową kierowcę forda mondeo, który z impetem uderzył w znak drogowy . Natychmiast pobiegli na miejsce zdarzenia. Zauważyli, że kierujący fordem próbuje odjechać z miejsca, jednak manewr cofania wykonał nieudolnie i ponownie uderzył w znak.

Policjanci po chwili byli już na miejscu, zabezpieczyli kluczyki od samochodu, wezwali na miejsce patrol w służbie, a samego kierującego wyciągnęli z rozbitego samochodu. Okazało się, że 58 letni kierowca, mieszkaniec Aleksandrowa jest nietrzeźwy. Badanie wykazało u niego prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Dodatkowo wezwani na miejsce policjanci ustalili, że mężczyzna od 2006 roku ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

Za popełnione przestępstwo kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości 58 latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

ZWIŃ

Proponowane artykuły: