Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego sprawcę kolizji

Drukuj
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
KPP Opoczno   Policja Opoczno   na podwójnym gazie   pijany kierujący   kolizja drogowa  

Policjant z Komendy Powiatowej w Opocznie w czasie wolnym od służby był świadkiem dyskusji uczestników zdarzenia drogowego, w trakcie słownej przepychanki pomiędzy jej uczestnikami funkcjonariusz uniemożliwił sprawcy ucieczkę z miejsca zdarzenia, który jak się okazało miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu.

30 listopada około godziny 16:30 policjant w czasie wolnym od służby zauważył jak kierujący z dwóch pojazdów stojących na światłach awaryjnych prowadzą burzliwą dyskusję. Gdy podszedł bliżej, aby sprawdzić co się stało, okazało się, że jest to efekt kolizji drogowej w miejscowości Parczówek. Kierujący oplem corsą podczas wymijania prawidłowo jadącego opla insygnia, nie zachował należytej ostrożności i uderzył w bok wspomnianego pojazdu. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Jeden z mężczyzn mówił bełkotliwie i chwiał się na nogach. W pewnym momencie próbował wsiąść do samochodu twierdząc, że odjeżdża. Policjant na co dzień pracujący w Wydziale Ruchu Drogowego natychmiast uniemożliwił kierującemu wejście do pojazdu, zabrał kluczyki i zamknął samochód. Dodatkowo powiadomił dyżurnego, że prawdopodobnie sprawca kolizji jest nietrzeźwy. Przypuszczenia policjanta szybko się potwierdziły.

Okazało się, że 58 latek jest nietrzeźwy. Badanie wykazało u niego blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Musi liczyć się również z konsekwencjami za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Za tego rodzaju przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

ZWIŃ

Proponowane artykuły: